PLL LOT

Synonimy:
LOT,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PLL LOT (1360)

Filmy - PLL LOT (35)

 • LOT czeka na nowego Dreamlinera. Wciąż nie wiadomo do kiedy pozostaną uziemione wadliwe Boeingi

  – Za kilkanaście dni do floty LOT-u dołączy 13. Dreamliner i jednocześnie piąty w wersji 787 Dash 9, który zabiera na pokład prawie 300 pasażerów. Takich samolotów do końca roku spodziewamy się jeszcze przynajmniej dwóch. W sumie będziemy mieli 15 Dreamlinerów, rekordowo dużo – mówi Adrian Kubicki, rzecznik PLL LOT. Na przełomie marca i kwietnia do Polski miał też przylecieć szósty Boeing 737 MAX 8, ale – w związku z kryzysem po katastrofie lotniczej w Etiopii – decyzje w tej sprawie zostały tymczasowo wstrzymane. LOT zachowuje dyskrecję w kwestii ewentualnego odszkodowania i zapewnia, że wypracowuje rozwiązanie korzystne dla spółki we współpracy z producentem i leasingodawcą „w modelu współpracy, nie w żadnym modelu siłowym”.
 • Związkowcy nie przyszli na kolejne rozmowy z LOT-em. "To są wszystko pozory"

  Strajkujący związkowcy nie przyszli dziś na trzy spotkania z zespołem negocjacyjny, PLL Lot. Jak tłumaczą przedstawiciele strajkujących, taka decyzja podyktowana jest brakiem zmian w propozycjach porozumienia proponowanych przez LOT. Związkowcy zaproponowali przeniesienie negocjacji "na drogę mailową". (TVN24/x-news)
 • Rozmowy w LOT z problemami. "Padły groźby wobec komitetu strajkowego"

  Związkowcy z Polskich Linii Lotniczych LOT domagają się zmiany negocjatora ze strony spółki. - W trakcie trwających rozmów z zarządem w chwili, gdy okazało się, że na ten moment komitet strajkowy nie podpisze porozumienia, jakiego oczekuje strona zarządu, dowiedziałam się, że reprezentując strajkujących namawiam ich do akcji strajkowej i będę ponosić odpowiedzialność materialną za szkodę związaną ze strajkiem - wyjaśniała negocjatorka związkowców prof. Monika Gładoch. (TVN24/x-news)
 • "Przywróciliśmy wszystkich zwolnionych". Trwają negocjacje ze związkowcami w PLL LOT

  - Pracodawca spełnił postulaty strajkowe. Przywróciliśmy do pracy Monikę Żelazik i 67 innych osób. Możemy kontynuować rozmowy ze związkowcami - poinformował rzecznik prasowy PLL LOT Adrian Kubicki. Kierownictwo spółki wciąż prowadzi negocjacje ze strajkującymi. Protest został zawieszony do 30 października do godziny 22:30.