PLL LOT

Synonimy:
LOT,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PLL LOT (1268)

 • Kolejny dreamliner dla LOT-u wylądował w Warszawie

  Kolejny dreamliner dla LOT-u wylądował w Warszawie

  Najnowszy Boeing 787-9 Dreamliner w barwach PLL LOT przyleciał w środę na warszawskie Lotnisko Chopina prosto z fabryki Boeinga w Everett w Stanach Zjednoczonych - poinformowała spółka. To piąty B787-9, w sumie trzynasty dreamliner we flocie LOT- u.
 • LOT będzie mieć problemy po katastrofie w Etiopii?

  LOT będzie mieć problemy po katastrofie w Etiopii?

  Za kilka miesięcy polskie Linie Lotnicze LOT mogą mieć spory problem: organizacyjny i finansowy. Stanie się tak, jeżeli do sezonu wakacyjnego nie zostaną wyjaśnione przyczyny ostatniej katastrofy Boeinga 737 MAX w Etiopii.
 • Czartery ustępują miejsca tanim liniom lotniczym

  Czartery ustępują miejsca tanim liniom lotniczym

  Zmienia się polski rynek lotniczej turystyki wyjazdowej. - Polski rynek jest w tej chwili najbardziej perspektywicznym w Europie.
 • Jest porozumienie zarządu PLL LOT ze związkami zawodowymi

  Jest porozumienie zarządu PLL LOT ze związkami zawodowymi

  ​Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT i przedstawiciele Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych zawarli porozumienie dotyczące warunków finansowych nowego Regulaminu Wynagradzania.
 • LOT uruchomi nowe połączenia z Budapesztu

  LOT uruchomi nowe połączenia z Budapesztu

  Polskie linie lotnicze LOT uruchomią we wrześniu nowe loty z Budapesztu: do Brukseli i Bukaresztu - poinformowały w czwartek we wspólnym komunikacie LOT i lotnisko im. Ferenca Liszta w Budapeszcie.
 • LOT i związki zawodowe nie wypracowały porozumienia

  LOT i związki zawodowe nie wypracowały porozumienia

  ​Zarząd PLL LOT złożył pilotom i stewardesom zatrudnionym na umowę o pracę ofertę podwyżek w średniej wysokości 14 proc., na osobę przypadnie więc od kilkuset do ponad 6 tys. zł miesięcznie brutto - poinformowała w czwartek PAP spółka. Związki zawodowe nie przyjęły propozycji.
 • LOT z powodu strajku odwołuje 16 rejsów

  LOT z powodu strajku odwołuje 16 rejsów

  PLL LOT odwołały w piątek 16 rejsów z i do Polski z powodu problemów z załogą, która uczestniczy w nielegalnym strajku w spółce - poinformował Konrad Majszyk z biura prasowego LOT. Wśród odwołanych lotów są m.in. trzy wyloty z Warszawy i 10 powrotów do stolicy kraju.
 • Zdesperowani piloci mogą rozłożyć LOT na łopatki

  Zdesperowani piloci mogą rozłożyć LOT na łopatki

  Eskalacja sporu pracowników z zarządem w PLL LOT i brak dialogu wewnątrz firmy są przykładem fatalnego rozwiązywania konfliktów społecznych. Szczególnie, że dotyczy to ważnej spółki Skarbu Państwa. W jej przypadku rozjemcą może być premier, któremu LOT bezpośrednio podlega.
 • Prezes LOT: Nie ulegnę szantażowi związkowców

  Prezes LOT: Nie ulegnę szantażowi związkowców

  Ja nigdy się nie poddam ich szantażom - mówi Rafał Milczarski, prezes PLL LOT na e-stronie magazynu "Forbes". Wczoraj 67 osób zostało dyscyplinarnie zwolnionych z powodu nieprzystąpienia do pracy w związku z ich uczestnictwem w nielegalnym strajku.
 • LOT: Piątkowe rejsy odbywają się zgodnie z planem

  LOT: Piątkowe rejsy odbywają się zgodnie z planem

  Piątkowe rejsy PLL LOT odbywają się od rana zgodnie z planem - powiedział dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki. Dodał, że na zewnątrz budynku odbywa się pikieta ok. 30 związkowców; w czwartek ok. 20 osób odmówiło wykonania obowiązków służbowych na 1 tys., które wykonały prace.

Filmy - PLL LOT (35)

 • LOT czeka na nowego Dreamlinera. Wciąż nie wiadomo do kiedy pozostaną uziemione wadliwe Boeingi

  – Za kilkanaście dni do floty LOT-u dołączy 13. Dreamliner i jednocześnie piąty w wersji 787 Dash 9, który zabiera na pokład prawie 300 pasażerów. Takich samolotów do końca roku spodziewamy się jeszcze przynajmniej dwóch. W sumie będziemy mieli 15 Dreamlinerów, rekordowo dużo – mówi Adrian Kubicki, rzecznik PLL LOT. Na przełomie marca i kwietnia do Polski miał też przylecieć szósty Boeing 737 MAX 8, ale – w związku z kryzysem po katastrofie lotniczej w Etiopii – decyzje w tej sprawie zostały tymczasowo wstrzymane. LOT zachowuje dyskrecję w kwestii ewentualnego odszkodowania i zapewnia, że wypracowuje rozwiązanie korzystne dla spółki we współpracy z producentem i leasingodawcą „w modelu współpracy, nie w żadnym modelu siłowym”.
 • Związkowcy nie przyszli na kolejne rozmowy z LOT-em. "To są wszystko pozory"

  Strajkujący związkowcy nie przyszli dziś na trzy spotkania z zespołem negocjacyjny, PLL Lot. Jak tłumaczą przedstawiciele strajkujących, taka decyzja podyktowana jest brakiem zmian w propozycjach porozumienia proponowanych przez LOT. Związkowcy zaproponowali przeniesienie negocjacji "na drogę mailową". (TVN24/x-news)
 • Rozmowy w LOT z problemami. "Padły groźby wobec komitetu strajkowego"

  Związkowcy z Polskich Linii Lotniczych LOT domagają się zmiany negocjatora ze strony spółki. - W trakcie trwających rozmów z zarządem w chwili, gdy okazało się, że na ten moment komitet strajkowy nie podpisze porozumienia, jakiego oczekuje strona zarządu, dowiedziałam się, że reprezentując strajkujących namawiam ich do akcji strajkowej i będę ponosić odpowiedzialność materialną za szkodę związaną ze strajkiem - wyjaśniała negocjatorka związkowców prof. Monika Gładoch. (TVN24/x-news)
 • "Przywróciliśmy wszystkich zwolnionych". Trwają negocjacje ze związkowcami w PLL LOT

  - Pracodawca spełnił postulaty strajkowe. Przywróciliśmy do pracy Monikę Żelazik i 67 innych osób. Możemy kontynuować rozmowy ze związkowcami - poinformował rzecznik prasowy PLL LOT Adrian Kubicki. Kierownictwo spółki wciąż prowadzi negocjacje ze strajkującymi. Protest został zawieszony do 30 października do godziny 22:30.