płeć dziecka

Artykuły - Płeć dziecka (21)

Filmy - Płeć dziecka (3)

  • Chcieli w kreatywny sposób ujawnić płeć dziecka. Niestety...

    Pomysł dobry, wykonanie fatalnie. Para, będąca najwyraźniej fanami baseballa, postanowiła ujawnić płeć dziecka przy użyciu motywu związanego z ulubionym sportem. Niestety, przyszły tata nie trafił w wypełnioną kolorowym proszkiem piłkę i ta, zamiast efektownie rozprysnąć się w powietrzu, rozbiła się na ziemi. (STORYFUL/x-news)
  • Ginekolog: "Płeć zależy od plemnika"

    - Plemnik niesie ze sobą chromosom Y i wtedy mamy chłopczyka bądź nie niesie, to wówczas będzie dziewczynka - tłumaczy Grzegorz Południewski, ginekolog. Jak mówi, szanse na posiadanie potomstwa płci męskiej są nieco wyższe. - Podchodząc statystycznie, mniej więcej na 100 dziewcząt rodzi się około 106-108 chłopców, w zależności od populacji, jaką badamy - mówi lekarz. Jak się okazuje, w wieku późniejszym w społeczeństwie mimo wszystko przeważają kobiety. - Jest to związane przede wszystkim z trochę mniejszą przeżywalnością noworodków płci męskiej - mówi. - Jeżeli chodzi o możliwość zaplanowania płci, to są takie metody, które pozwalają na wyekstrahowanie tych plemników, które zawierają chromosom Y. Jest to możliwe, dlatego że te chromosomy są nieco lżejsze niż chromosomy X. (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • "Płeć dziecka wpisana w datę urodzenia"

    Jak mówi wróżka Anna Kempisty, płeć dziecka bardzo często wpisana jest w datę jego urodzenia. - Możemy też spróbować wywróżyć to za pomocą starej metody, użyć obrączki zawieszonej na sznurku - dodaje. Jak twierdzi, pozwoli to określić nie tylko płeć dziecka, ale także ilość potomstwa. - Mimo to, w dzisiejszych czasach, kwestia pytania o płeć jest pytaniem bardzo rzadkim. Więcej osób pyta o to, czy urodzi się zdrowe dziecko lub czy w ogóle uda się zajść w ciążę - tłumaczy wróżka. (Dzień Dobry TVN/x-news)