platyna

Artykuły - Platyna (63)

 • ​Hossa na metalach szlachetnych. Czy utrzyma się?

  ​Hossa na metalach szlachetnych. Czy utrzyma się?

  Na rynku surowców uwagę przykuwała kontynuacja wzrostu ceny złota (+6 proc. od początku tygodnia), która w trakcie sesji po raz pierwszy od 2011 r. przekroczyła 1900 dol. za uncję, blisko rekordu z września 2011 r. 1921,17 dol. Z kolei ceny srebra na rynku spot wzrosły w tym tygodniu już o ok. 18 proc., najwięcej od 1980 r.
 • Hossa na metalach szlachetnych. Czy kilkuletnie maksima się utrzymają?

  Hossa na metalach szlachetnych. Czy kilkuletnie maksima się utrzymają?

  Kontrakty terminowe na metale szlachetne sukcesywnie rosną. Cena złota jest najwyższa od prawie 9 lat, a uncja srebra pierwszy raz od 4 lat przebiła poziom 20 USD. Przez cztery miesiące biały kruszec zdrożał blisko 77 proc. Ciekawie kształtują się też notowania rzadkich metali szlachetnych, takich jak platyna czy rod. Co to oznacza dla inwestorów? Czy zwyżki będą się utrzymywać?
 • Zmienia się sposób inwestowania w metale szlachetne

  Zmienia się sposób inwestowania w metale szlachetne

  Zaniepokojeni inwestorzy chronią swe zyski, inwestując ostatnio w metale szlachetne. W ciągu sześciu miesięcy platyna zdrożała o 9,14 proc. Jednak zmienia się sposób inwestowania, zwłaszcza w złoto i platynę.
 • Siła złota rozprzestrzenia się na srebro i platynę

  Siła złota rozprzestrzenia się na srebro i platynę

  W sierpniu indeks towarowy Bloomberg, bazujący na koszyku kluczowych surowców podzielonych w równych proporcjach na energię, metale i produkty rolne, przez drugi miesiąc z rzędu odnotowywał spadek. Stanowiło to reakcję na obawy dotyczące prognozowanego światowego wzrostu gospodarczego, a wraz z nim - popytu na kluczowe surowce. Napięcia związane z handlem pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami utrzymywały się, przez co warunki inwestycyjne uległy pogorszeniu. Nie dotyczyło to wyłącznie surowców, ale także obligacji i akcji, ponieważ rynek starał się na bieżąco śledzić doniesienia zarówno z Waszyngtonu, jak i z Pekinu.
 • Metale szlachetne wyraźnie drożeją

  Metale szlachetne wyraźnie drożeją

  Obawy handlowe i zmiana polityki monetarnej doprowadziły do wyraźnych wzrostów cen metali szlachetnych.
 • Gwałtowna przecena metali szlachetnych

  Gwałtowna przecena metali szlachetnych

  Wczorajsza sesja przyniosła sporo emocji inwestorom na rynkach metali szlachetnych. Praktycznie dla wszystkich metali szlachetnych spadek oznaczała zejście poniżej kluczowych poziomów wsparcia - i jednocześnie ważny sygnał dla inwestorów.
 • Kontynuacja odreagowania wzrostowego cen ropy naftowej

  Notowania ropy naftowej w ostatnich dniach poruszają się w górę. Cena tego surowca w Stanach Zjednoczonych dzisiaj rano zbliżyła się już do 44 USD za baryłkę, tym samym kontynuując odreagowanie wzrostowe, które na rynku ropy WTI nastąpiło po dotarciu jej ceny do okolic 42 USD za baryłkę, będących ważnym technicznym wsparciem.
 • Pszenica na wagę złota? W co warto inwestować w 2017 r.

  Pszenica na wagę złota? W co warto inwestować w 2017 r.

  Większość Polaków swoje oszczędności trzyma w banku. Niestety stopa zwrotu, którą zapewniają konta lub lokaty, jest niewielka, zwłaszcza ostatnio, kiedy mamy do czynienia z niską inflacją albo nawet deflacją. Znacznie bardziej może się opłacać gra na giełdzie, choć wiąże się oczywiście z większym ryzykiem. W co warto inwestować w 2017 r.?
 • Faber: W obecnej sytuacji geopolitycznej inwestorzy powinni mieć pewne zapasy złota, srebra i platyny

  Faber: W obecnej sytuacji geopolitycznej inwestorzy powinni mieć pewne zapasy złota, srebra i platyny

  Odbicia na rynku złota i obligacji spodziewa się ekonomista i inwestor Marc Faber. Choć jego zdaniem w sytuacji interwencjonizmu rządów i banków centralnych trudno prognozować kierunki, w jakich podążą aktywa inwestycyjne, bezpieczne jest posiadanie części środków w złocie, platynie i srebrze. Choć na razie amerykańska giełda zachowuje się spokojnie po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta, ekonomista przestrzega przed nadmiernym optymizmem co do amerykańskich akcji.
 • Gigantyczny przekręt na platynie

  Gigantyczny przekręt na platynie

  Zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy prowadzili fikcyjny obrót platyną i udaremniono w związku z tym wyłudzenie 370 mln podatku VAT - poinformowały w czwartek PAP policja i prokuratura. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Filmy - Platyna (1)

 • Sławomir & Kajra z platynową płytą

  Sławomir bardzo często na salonach pojawia się w towarzystwie swojej żony Kajry. Para od lat żyje w związku małżeńskim udowadniając, że miłość w show biznesie istnieje. Ostatnimi czasy zaczęli na branżowe bankiety zabierać ze sobą... platynową płytę, która jest ukoronowaniem ich sukcesu.