płatności mobilne

Artykuły - Płatności mobilne (60)

 • PIE: Amerykańska bankowość nadrabia dystans do Polski

  PIE: Amerykańska bankowość nadrabia dystans do Polski

  - Amerykańska bankowość nadrabia dystans do Polski, do 2024 r. ma zacząć działać w USA system płatności w czasie rzeczywistym dla drobnych przedsiębiorców i osób prywatnych; w Polsce już funkcjonują dwa tego typu systemy - informuje Polski Instytut Ekonomiczny.
 • Czerwińska: Od przyszłego roku będzie można płacić BLIK-iem

  Czerwińska: Od przyszłego roku będzie można płacić BLIK-iem

  Od przyszłego roku będą możliwe alternatywne sposoby dokonywania płatności z konta VAT - poinformowała minister finansów Teresa Czerwińska. Możliwa będzie płatność np. BLIK-iem. Z konta VAT stosowanego w mechanizmie split payment, czyli podzielonej płatności, będzie można opłacić: VAT od importu, akcyzę, cło, podatek dochodowy, ZUS - informuje Ministerstwo Finansów.
 • Producenci telefonów otwierają się na blockchaini kryptowaluty

  Producenci telefonów otwierają się na blockchaini kryptowaluty

  Bezpieczne płatności i zarządzanie portfelem kryptowalut z poziomu telefonu stają się możliwe dzięki specjalnym schronom, na których zapisywane są klucze i tokeny elektroniczne. Coraz więcej producentów telefonów włącza się w wyścig o klienta zorientowanego na korzystanie z technologii blockchain. Zdaniem analityków w najbliższym czasie rynek ten będzie notować dalszy wzrost, a oczekiwania użytkowników związane z obrotem kryptowalutami przenoszą się na oczekiwanie akceptacji płatności elektroniczną walutą również za podstawowe dobra.
 • Inteligentna waga z system operacyjnym Android zastąpi kasjera

  Inteligentna waga z system operacyjnym Android zastąpi kasjera

  Sztuczna inteligencja wkrótce odmieni sposób, w jaki robimy zakupy. Na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które automatyzują procesy zakupowe. Amazon rozszerza sieć inteligentnych sklepów Go, Wallmart wykorzystuje SI do przewidywania, kiedy należy dotowarować sklep, a inteligentne wagi oraz kasy wyręczają kasjerów.
 • Kiedy w Polsce zniknie gotówka?

  Kiedy w Polsce zniknie gotówka?

  "Nie akceptujemy gotówki" - taki napis na drzwiach sklepów i lokali usługowych jest w Szwecji coraz bardziej powszechny. Eksperci martwią się, że proces ten przebiega zbyt szybko. W Polsce też możemy mieć do czynienia z podobną sytuacją. Ale raczej nie aż tak prędko, jak w Skandynawii.
 • Przestaniemy sami robić przelewy. Zrobią to za nas firmy

  Przestaniemy sami robić przelewy. Zrobią to za nas firmy

  Sklep internetowy sam sobie zrobi przelew z naszego rachunku, starając się o kredyt bank sam sprawdzi wyciągi z naszego konta nawet jeżeli to konto mamy w innym banku, a rachunki z naszego konta opłacą firmy, które je wystawiły - to jedne z większych zmian jakie czekają nas już w przyszłym roku. Wtedy wchodzi unijna Dyrektywa PSD2.
 • Polacy lubią płacić zbliżeniowo

  Polacy lubią płacić zbliżeniowo

  Według najnowszych danych Mastercard już 78 proc. wszystkich transakcji kartami z logo tej organizacji, wykonanych w Polsce to płatności zbliżeniowe. Średnia kwota takiej transakcji wyniosła niemal 50 złotych, w porównaniu z kwotą 45 zł rok temu.
 • Telefon chroń bardziej niż portfel

  Telefon chroń bardziej niż portfel

  W dzisiejszych czasach za pomocą smartfona możemy zlecać przelewy, płacić w sklepach tradycyjnych i internetowych, a nawet wypłacać pieniądze z bankomatów. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ale powoduje, że trzeba być bardzo ostrożnym podczas korzystania z tego urządzenia. Ryzyko wiąże się bowiem nie tylko z jego zgubieniem czy kradzieżą. mBank ostrzegał niedawno przed wirusem, który atakuje nasze smartfony i wyłudza informacje potrzebne do kradzieży pieniędzy z konta. Expander podpowiada, jak bezpiecznie korzystać z płatności mobilnych.
 • BLIK coraz popularniejszy w e-sklepach

  BLIK coraz popularniejszy w e-sklepach

  Już prawie co dziesiąty kupujący w internecie najczęściej wybiera BLIKA. W ten sposób można zapłacić już w 65 tys. e-sklepów.
 • Będziemy płacić, nie płacąc. Jaka będzie gotówka przyszłości?

  Będziemy płacić, nie płacąc. Jaka będzie gotówka przyszłości?

  Czy pieniądze znikną? Już teraz eksperci przewidują, że gotówka będzie cyfrowa. Kolejnym etapem przyspieszenia płatności będzie... zniknięcie procesu płacenia. Płatności będą bowiem odbywały się automatycznie.

Filmy - Płatności mobilne (3)

 • Polacy coraz częściej płacą kartą lub telefonem

  Mimo że ponad 80 procent transakcji dokonywanych jest w Polsce za pomocą gotówki, w tempie dwucyfrowym rośnie liczba płatności kartami, transakcji zbliżeniowych i mobilnych. Polscy konsumenci są wyjątkowo otwarci na nowinki technologiczne w tym zakresie. Dla nich kluczowa jest wygoda, dlatego nowe technologie, które dają im dostęp do pieniędzy w każdym miejscu i czasie, mają szansę zdobyć rynek - o ile zapewnią również bezpieczeństwo płatności, bo na to konsumenci zwracają szczególną uwagę. Komentuje Paweł Markowski z SIX Payment Services.
 • Ponad 5 tysięcy użytkowników w niecałe 3 miesiące

  Po niecałych trzech miesiącach od wprowadzenia usługi mobilnych płatności T-Mobile miała już ponad 5 tys. aktywnych użytkowników. Polska spółka należąca do Deutsche Telekom chce, by do końca roku było ich 10 razy więcej. Po Polsce usługa mobilnych płatności będzie sukcesywnie wprowadzana w 5 innych państwach, w tym w Niemczech i Czechach. - Po trzech miesiącach działalności mamy w Polsce pięć tysięcy aktywnych użytkowników - to dobry wynik. Nasi polscy koledzy oczekują, że do końca tego roku będzie ich nawet 50 tys. I to jest ambitny cel - mówi Thomas Kiessling Agencji Informacyjnej Newseria.
 • Płatności mobilne zrewolucjonizują świat

  Telefon komórkowy już wkrótce zastąpi drobne w portfelu i karty płatnicze. Zdaniem wiceprezesa Krajowej Izby Rozliczeniowej dla konsumentów będzie to rewolucja porównywalną z wynalezieniem samochodu. – Telefon komórkowy stwarza wiele nowych i bardzo atrakcyjnych możliwości – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Michał Szymański.