płatności kartą

Artykuły - Płatności kartą (34)

Filmy - Płatności kartą (7)

 • Agenci rozliczeniowi: Obniżka prowizji od płatności kartami spowoduje spadek jakości usług

  Projekt ustawy obniżającej stawki interchange budzi obawy polskich agentów rozliczeniowych. Ich zdaniem zakłóci to możliwości konkurencyjne i spowoduje, że spadnie jakość usług. Proponowane zmiany mają na celu obniżenie opłat do poziomu 0,2-0,3 procent wartości transakcji. Pomysłodawcy ustawy argumentują, że jest to konieczne, ponieważ od nowego roku krajowi przedsiębiorcy będą mogli na preferencyjnych warunkach korzystać z usług agentów z zagranicy. Komentuje Piotr Waś, country manager na Polskę, Węgry i kraje bałtyckie w Ingenico Polska.
 • Polacy coraz częściej płacą kartą lub telefonem

  Mimo że ponad 80 procent transakcji dokonywanych jest w Polsce za pomocą gotówki, w tempie dwucyfrowym rośnie liczba płatności kartami, transakcji zbliżeniowych i mobilnych. Polscy konsumenci są wyjątkowo otwarci na nowinki technologiczne w tym zakresie. Dla nich kluczowa jest wygoda, dlatego nowe technologie, które dają im dostęp do pieniędzy w każdym miejscu i czasie, mają szansę zdobyć rynek - o ile zapewnią również bezpieczeństwo płatności, bo na to konsumenci zwracają szczególną uwagę. Komentuje Paweł Markowski z SIX Payment Services.
 • Od lipca potanieją płatności kartą

  Po półrocznym okresie przejściowym, czyli od 1 lipca tego roku opłaty za płatność kartą nie będą mogły być wyższe niż 0,5 proc. wartości transakcji. To ponad dwukrotnie mniej niż obecnie, a także nieco mniej niż unijna średnia. To efekt obowiązującej od początku roku ustawy regulującej poziom opłat interchange w Polsce. Mówi Paweł Bułgaryn z Ministerstwa Finansów.
 • Co czwarty Polak płaci w sklepie kartą zbliżeniową

  Jesteśmy niezwykle daleko z przodu w stosunku do innych krajów – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Aleksander Naganowski, Business Leader Business Development w Mastercard Europe. – Używamy już PayPass, jesteśmy jednym z liderów światowych, jeśli chodzi o liczbę transakcji zbliżeniowych. To jest dla niektórych krajów śpiew przyszłości.