płatności

Artykuły - Płatności (433)

 • Płacenie... dłonią. Wynalazek Polaka może zrewolucjonizować świat

  Płacenie... dłonią. Wynalazek Polaka może zrewolucjonizować świat

  Przyszłość puka do naszych drzwi. Jest mały więc mieści się w dłoni. I to dosłownie. Mowa o pierwszym na świecie implancie płatniczym, skonstruowanym przez Polaka. Dzięki niemu będziemy mogli płacić za zakupy, nie mając przy sobie telefonu czy portfela.
 • Biometria bezdotykowa w najbliższych latach zanotuje spektakularne wzrosty

  Biometria bezdotykowa w najbliższych latach zanotuje spektakularne wzrosty

  W wyniku pandemii koronawirusa biometria bezdotykowa może zanotować spektakularne wzrosty. Rozwiązania opierające się na skanowaniu tęczówki oka, twarzy, rozpoznawaniu głosu czy np. chodu, są higieniczne i bezpieczne. Zwłaszcza technologia skanowania tęczówki, która umożliwia dokonywanie płatności bez żadnego kontaktu, jedynie za pośrednictwem spojrzenia, może się rozwinąć w dobie pandemii. Aplikację pozwalającą na płacenie okiem rozwija polski start-up.
 • Odroczone płatności mogą sprzyjać impulsywnym zakupom

  Odroczone płatności mogą sprzyjać impulsywnym zakupom

  Każdy lubi kupować, a nikt nie lubi płacić. Tymczasem sprzedawcy i banki wpadli na nowy pomysł, by oferować nam towary lub usługi, za które płacić nie musimy. Do czasu - bo płatność jest odroczona. Czy to po prostu wygoda, czy też kolejna pułapka na ludzi, którzy po pewnym czasie zorientują się, że są zadłużeni po uszy i nie będą wiedzieli jak z tego wyjść?
 • "Rz": Smartfon równie dobry do zakupów jak komputer

  Liczba transakcji dokonywanych przez smartfony wzrosła w ubiegłym roku o ponad 40 procent - informuje "Rzeczpospolita".
 • Płatności: Polacy częściej sięgają po karty i aplikacje

  Płatności: Polacy częściej sięgają po karty i aplikacje

  Jak informuje "Puls Biznesu", Polacy nie boją się wirusa na banknotach, ale i tak częściej sięgają po karty i aplikacje; tak mają zamiar płacić również po pandemii.
 • Polscy przedsiębiorcy walczą o przetrwanie

  Polscy przedsiębiorcy walczą o przetrwanie

  Mikrofirmy walczą o utrzymanie płynności finansowej. Mierzą się z utrudnionym dostępem do finansowania i opóźnionymi fakturami.
 • Pożegnamy się z kartami? Światowy gigant wprowadza płatność... dłonią

  Pożegnamy się z kartami? Światowy gigant wprowadza płatność... dłonią

  Światowy gigant sprzedaży internetowej Amazon testuje nowy system płatności, który nie wymaga użycia kart, opasek czy smartfonów. Płatność odbywa się przez zeskanowanie dłoni umieszczonej w niewielkiej wysokości nad czytnikiem. Klient nie musi niczego dotykać, ale najpierw musi udostępnić dane biometryczne. Pierwsze urządzenia pracują w dwóch sklepach stacjonarnych korporacji w Seattle.
 • Płatność za pomocą dłoni?

  Płatność za pomocą dłoni?

  Amerykański gigant handlowy Amazon, pracuje nad nową metodą płatności, mającą wykorzystywać technologię skanowania dłoni.
 • Płatności zagraniczne do 2 mln zł bez dodatkowej weryfikacji

  Płatności zagraniczne do 2 mln zł bez dodatkowej weryfikacji

  Z dniem 1 stycznia 2019 r. ustawodawca wprowadził do przepisów dotyczących podatku u źródła kwestie dochowania należytej staranności przy weryfikacji warunków stosowania zwolnienia.
 • Na co zwrócić uwagę, zakładając swój pierwszy e-sklep?

  Na co zwrócić uwagę, zakładając swój pierwszy e-sklep?

  Zarządzanie własną firmą z domowego biura nie jest trudne. Internet dostarcza bowiem różnorodnych narzędzi, które ułatwiają stworzenie swojego brandu w sektorze e-commerce. Warto wiedzieć, jakie ogniwa stworzą łańcuch efektywnej sprzedaży.

Filmy - Płatności (5)

 • Nadchodzi rewolucja w płatnościach elektronicznych

  Płatności w tle są przyszłością płatności elektronicznych. Na rozwiązania otwartej bankowości oferowane przez fintechy otwierają się już kolejne banki, a sama technologia zapewnia zabezpieczenia na najwyższym poziomie. Polski startup oferuje system płatności, pozwalający płacić np. w restauracji, bez wyjmowania smartfona z kieszeni. Niemal 40 proc. klientów banków korzystających z bankowości elektronicznej deklaruje korzystanie z usług bankowych z użyciem urządzeń mobilnych.
 • Kryptowaluty mieszają w systemie finansowym. Jak będziemy płacić w przyszłości?

  Kryptowaluty rewolucjonizują świat finansów. Czy oparty na tradycyjnym pieniądzu, scentralizowany system płatniczy może przestać istnieć? Niewykluczone, że tak, ponieważ coraz więcej z nas ceni sobie możliwość dokonywania płatności bez nadzoru i udziału banków czy innych pośredników – za pomocą wykorzystywanej przy transakcjach kryptowalutowych technologii blockchain.
 • Płacisz kartą zbliżeniową? A czy jest ona odpowiednio zabezpieczona?

  W Polsce jest używanych ok. 30 mln kart zbliżeniowych. Stanowią one ponad 75% wszystkich kart w naszym kraju. Płacenie zbliżeniowe jest szybkie i wygodne, dlatego cieszy się wśród nas tak dużą popularnością. Czy jest jednak bezpieczne? Niestety, złodzieje mają swoje sposoby, aby korzystać ze środków znajdujących się na naszych kartach. Warto więc dobrze je zabezpieczyć. Aby dokonać transakcji czyjąś kartą zbliżeniową, przestępca nie musi uciekać się do jej fizycznej kradzieży. Do zeskanowania karty ofiary wystarczy mu terminal płatniczy, a nawet jedynie odpowiednio zaprogramowany smartfon z funkcją NFC. Oczywiście karty zbliżeniowe mają zabezpieczenia. Nie są one jednak wystarczające. Dlatego dobrze pomyśleć o ochronie dodatkowej. Najpopularniejszą metodą zabezpieczenia kart zbliżeniowych jest trzymanie ich w specjalnym etui lub portfelu obłożonym folią aluminiową. Utrudnia to odczytywanie danych. Inny sposób to używanie karty z wbudowanym zasilaniem bateryjnym, która emituje sekwencję zakłócającą komunikację. Wadą tego rozwiązania jest to, że w momencie wyczerpania baterii pozostajemy bez ochrony.
 • 75 proc. faktur jest płaconych z opóźnieniem

  Tylko co czwarta faktura jest płacona w terminie. Zatory płatnicze, mimo że ich skala maleje, wciąż powodują kłopoty polskich firm. Aby uniknąć ryzykownych transakcji i uchronić się przed nieuczciwymi kontrahentami, coraz więcej firm sprawdza swoich partnerów biznesowych przed podjęciem współpracy w bazach informacji gospodarczej. - Brak zapłaty na czas stanowi duże utrudnienie w prowadzeniu biznesu. Jedna trzecia przedsiębiorców z powodu zatorów płatniczych nie inwestuje. Mniej więcej taki sam odsetek nie płaci swoim partnerom w terminie, bo sami nie otrzymali na czas zapłaty od swoich kontrahentów – wylicza Adam Łącki, prezes Krajowego Rejestru Długów.