płatność bezgotówkowa

Artykuły - Płatność bezgotówkowa (2)

 • Nie podawaj kodów BLIK "znajomym"

  Nie podawaj kodów BLIK "znajomym"

  Mnożą się próby oszustw wykorzystujących epidemię koronawirusa. PSP ostrzega, że z przybywa prób wyłudzeń kodów BLIK przez osoby podszywające się pod znajomych i wysyłających prośby o pomoc przez media społecznościowe i komunikatory.
 • Dwukrotnie więcej sklepów, w których zapłacimy kartą płatniczą

  Dwukrotnie więcej sklepów, w których zapłacimy kartą płatniczą

  Dzięki przeznaczeniu ok. 600 mln zł, w ciągu trzech lat w Polsce może przybyć około pół miliona nowych terminali płatniczych. Ich liczba wzrośnie wtedy dwukrotnie.

Filmy - Płatność bezgotówkowa (5)

 • Polacy coraz częściej płacą kartą. Jakie są zalety płatności bezgotówkowych?

  Z danych NBP wynika, że w portfelach Polaków jest już ponad 40 mln kart płatniczych. To o ponad 2 mln więcej niż w zeszłym roku. Według badań "Postawy Polaków wobec form płatności" aż 60 proc. pytanych woli płacić bezgotówkowo, co trzeci wybiera gotówkę, a co dziesiąty nie ma zdania w tej kwestii. Coraz więcej firm, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientom, zaopatruje się w terminale. Jakie są zalety płatności bezgotówkowych? Dr Paweł Widawski z Fundacji "Polska Bezgotówkowa" opowiedział o celach akcji organizowanej przez fundację. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • 5 rzeczy, które mogą nas zaskoczyć na zagranicznych wakacjach

  Za granicą wiele rzeczy działa zupełnie inaczej niż w Polsce. Dla przykładu możemy zapłacić za skorzystanie z bankomatu choć nasz bank obiecał nam bezpłatne wypłaty na całym świecie. Niepotrzebna w Polsce karta kredytowa może okazać się niezbędna – radzi Expander.
 • Jak uniknąć ukrytych opłat wyjeżdżając za granicę?

  Jak przygotować się do podróży za granicę? Lepiej mieć gotówkę przy sobie, czy płacić kartą? Powiedział o tym w "Dzień Dobry TVN" Marcin Zarzecki, podróżnik, który odwiedził ponad 100 krajów. Jak ukryć pieniądze w pasku? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dwukrotnie więcej sklepów, w których zapłacimy kartą płatniczą

  Dzięki przeznaczeniu ok. 600 mln zł, w ciągu 3 lat w Polsce może przybyć około pół miliona nowych terminali płatniczych. Ich liczba wzrośnie wtedy dwukrotnie.