płatne parkowanie

Artykuły - Płatne parkowanie (12)

 • Abonamenty postojowe wzrosną z 10 do 100 zł

  Abonamenty postojowe wzrosną z 10 do 100 zł

  Od niedzieli większa strefa płatnego parkowania w Krakowie. Poszerzone zostają dotychczasowe sektory B6, C8, C9, C16 na Krowodrzy, Zwierzyńcu i Grzegórzkach. Pojawi się też nowy sektor C21 między ulicami Kapelanka, Brożka, Wadowicką i Konopnickiej. Rocznie miasto uzyskuje z tego tytuły ok. 60 mln zł dochodu.
 • Drastyczny wzrost opłat w Krakowie

  Drastyczny wzrost opłat w Krakowie

  Kraków na samych wpływach podatkowych podczas pandemii stracił ponad 300 milionów złotych. By niwelować straty w finansach proponuje podwyżki cen biletów, za parkowanie oraz wzrost opłat za wywóz śmieci.
 • "Rz": Parkowanie w miastach zaczyna drożeć

  "Rz": Parkowanie w miastach zaczyna drożeć

  Samorządy już podnoszą ceny za parkowanie w miastach lub właśnie przygotowują się do podwyżek. Ale mimo obaw nowe stawki raczej nie polecą w niebo. Przynajmniej na razie - informuje wtorkowa "Rzeczpospolita".
 • Telefon ci powie, gdzie zaparkować. I telefonem zapłacisz

  Telefon ci powie, gdzie zaparkować. I telefonem zapłacisz

  Kierowcy w Kielcach od środy będą mogli korzystać z nowego systemu mobilnych płatności za parkowanie w centrum. Specjalna aplikacja na telefon umożliwi wkrótce sprawdzenie, gdzie w mieście znajdują się wolne miejsca postojowe.
 • Najmniejsza strefa płatnego parkowania w Polsce

  Kierowcy przyjeżdżający do siedleckiego magistratu muszą mieć się na baczności. Od nowego roku przed urzędem miasta zostanie uruchomiona pierwsza w mieście strefa płatnego parkowania.
 • Strefa płatnego parkowania. Wyciąganie pieniędzy?

  Strefa płatnego parkowania. Wyciąganie pieniędzy?

  Małe miasta idą w ślady dużych i tworzą strefy płatnego parkowania.
 • Apelują o większą strefę płatnego parkowania

  Radni zajmą się poszerzeniem strefy płatnego parkowania w Warszawie. Dotyczyć ma ono Muranowa, części Ochoty, Woli i Pragi-Północ - informuje "Życie Warszawy".
 • Parkometry połkną więcej

  Parkometry połkną więcej

  Radni PO i Lewicy przesądzili. Od września płatne parkowanie w centrum miasta zdrożeje o 50 procent. W przyszłym roku parkometry pojawią się też na Nowym Mieście, Powiślu i Ochocie - pisze "Życie Warszawy".
 • Stop płatnemu parkowaniu

  Stowarzyszenie "Szczecinianie dla siebie" zebrało już jedną trzecią podpisów potrzebnych do zorganizowania referendum w sprawie zlikwidowania strefy płatnego parkowania. Tak twierdzi jego pełnomocnik. Na zgromadzenie reszty zostały niespełna cztery tygodnie - wylicza "Kurier Szczeciński".
 • Bezprawne opłaty za parkowanie

  Płatne parkowanie jest niezgodne z Konstytucją - uznał TK. Nie znaczy to, że z ulic już znikną parkometry, bowiem orzeczenie to wchodzi w życie dopiero 30 listopada przyszłego roku. A do tego czasu Sejm uchwali przepisy, które pozwolą jednak na pobieranie opłat.