płatne drogi

Artykuły - Płatne drogi (10)

 • Polski nie stać na darmowe autostrady

  Polski nie stać na darmowe autostrady

  Dotychczasowy system opłat za autostrady się sprawdził. Do Krajowego Funduszu Drogowego na budowę dróg przyniósł już 10 miliardów złotych. Koszty wyniosły zaledwie 16 proc. tej sumy, na co składają się płace oraz rozszerzenie i zysk dla operatora.
 • Kary za brak opłat w systemie viaTOLL - obecne i projektowane

  Kary za brak opłat w systemie viaTOLL - obecne i projektowane

  Przejazd po drogach objętych obowiązkiem uiszczenia opłaty elektronicznej bez jej uregulowania może okazać się bardzo dotkliwy finansowo. Suma kar nałożonych podczas takiego przejazdu może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Decyzja o wymierzeniu kary ma rygor natychmiastowej wykonalności, więc złożenie odwołania nie odracza jej wykonania. Przedsiębiorcy i kierowcy wciąż czekają na zmianę tych przepisów. Nowelizacja ustawy o drogach publicznych zakładająca zniesienie kumulacji kar oraz obciążania nimi właścicieli pojazdów, a nie kierowców, została właśnie skierowana do Komisji Infrastruktury.
 • Płatne drogi w Polsce, czyli pomieszanie z poplątaniem...

  Płatne drogi w Polsce, czyli pomieszanie z poplątaniem...

  Jazda po Polsce z pewnością nie należy do przyjemności - stalowe nerwy muszą mieć np. kierowcy samochodów ciężarowych.
 • Od 1 lipca 325 km płatnych dróg więcej

  Od 1 lipca 325 km płatnych dróg więcej

  Od 1 lipca przybędzie 325 km nowych dróg płatnych - poinformowała Dorota Prochowicz z firmy Kapsch, rzeczniczka projektu Viatoll.
 • Kapsch: jesteśmy gotowi na rozbudowę sieci płatnych dróg

  Kapsch: jesteśmy gotowi na rozbudowę sieci płatnych dróg

  System viaTOLL czekają kolejne rozszerzenia. Pierwsze już od lipca. Do 2014 roku płatne będzie 2880 km autostrad i dróg ekspresowych.
 • Więcej płatnych dróg i droższe paliwo

  Więcej płatnych dróg i droższe paliwo

  Resort infrastruktury planuje podwyżkę ceny oleju napędowego o 19 gr brutto za litr oraz objęcie e-mytem ponad 300 km dróg - informuje "Puls Biznesu".
 • RMF24: Nieoznakowane płatne drogi

  Trzy miesiące po uruchomieniu systemu opłat elektronicznych dla ciężarówek, zaledwie jedna dziesiąta płatnych dróg została należycie oznakowana.
 • Rekordowe wypłaty na prywatne autostrady

  Rekordowe wypłaty na prywatne autostrady

  Krajowy Fundusz Drogowy zarezerwował w tym roku rekordowe 2,7 mld zł na wypłaty dla firm, które budują płatne drogi i zarządzają ich odcinkami - donosi "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Nie stać nas na płatne drogi

  Nie stać nas na płatne drogi

  Zarządca autostrady A2 z Konina do Nowego Tomyśla żąda pieniędzy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
 • Lepsze, ale płatne drogi

  Rząd otrzyma projekt ustawy, która przez 2-4 lata ułatwiałaby procedury konieczne do przygotowania i wykonania inwestycji autostradowych - poinformował Marek Pol, wicepremier.

Filmy - Płatne drogi (1)

 • Prawo uniemożliwia miastom pobieranie opłat za wjazd do centrum

  Polskie uregulowania prawne w tej kwestii są inne niż na całym świecie – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Ewa Wolniewicz-Warska, członek Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz przedstawicielka Kapsch Telematic Services. – Nowelizacja ustawy o drogach publicznych z roku 2003 zniosła możliwość wprowadzania odpłatności za wjazd do strefy śródmiejskiej, czyli regulacji na życzenie samorządu i na życzenie mieszkańców.