płatna

Artykuły - Płatna (76)

 • Więcej dróg będzie płatnych?

  Więcej dróg będzie płatnych?

  viaTOLL obowiązuje już na ponad 2 tys. km dróg. Od soboty elektroniczny system poboru opłat działa na sześciu nowych odcinkach. E-mytem objęto prawie 140 km kolejnych autostrad, ekspresówek i dróg krajowych. W tym roku wpływy z systemu mają wynieść około 1,5 mld złotych. Zdaniem ekspertów to wciąż za mało, by zrealizować wszystkie potrzeby Krajowego Funduszu Drogowego. Dlatego konieczne jest dalsze rozszerzanie sieci płatnych dróg, alternatywą będzie wzrost podatków.
 • Rynek płatnej telewizji w Polsce

  Rynek płatnej telewizji w Polsce

  Jaka jest sytuacja rynku płatnej telewizji w Polsce? Na to pytanie odpowiada Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w specjalnie przygotowanym raporcie.
 • KRRiT zapowiada programy płatne!

  KRRiT zapowiada programy płatne!

  Kolejni nadawcy wygrali konkursy na multipleksy naziemnej telewizji cyfrowej. KRRiT pracuje nad wprowadzeniem programów płatnych.
 • Przyszłość należy do płatnej telewizji

  Przyszłość należy do płatnej telewizji

  W Polsce rynek usług dodanych i multimedialnych telefonii, w tym np. mobilny internet czy gry, był wart 9,6 mld zł w 2010 r., czyli o 16,9 proc. więcej, niż rok wcześniej, gdy osiągnął wartość 8,2 mld zł - wynika z raportu firmy analitycznej PMR.
 • Zawarcie umowy przyrzeczonej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego nieruchomości, w wykonaniu warunkowej umowy przedwstępnej sprzedaży z dnia 1 kwietnia 2010 roku

  Raport bieżący nr 22/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd Harper Hygienics S.A. ("Emitent") informuje, że w wykonaniu postanowień warunkowej umowy przedwstępnej sprzedaży z dnia 1 kwietnia 2010 roku (o której Emitent informował w rozdziale 11.2.3 Prospektu Emisyjnego, zatwierdzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego w dniu 28 czerwca 2010 roku), w dniu 11 października 2010 roku Emitent zawarł ze spółką Zakłady Naprawcze Taboru Kolej
 • Asseco South Western Europe kupiło udziały w grupie Necomplus

  - Asseco South Western Europe (ASWE), spółka w 100 proc. zależna Asseco Poland, kupiło po 65 proc. udziałów w czterech spółkach: Necomplus, Necomplus Mantenimiento, Grupo Drie i Necomplus Portugal. Całkowite koszty zakupu udziałów w tych spółkach nie przekroczą 8,3 mln euro - poinformowało Asseco Poland w komunikacie. "Nabycie grupy Necomplus jest kontynuacją strategii grupy Asseco zakładającej budowę silnej regionalnej spółki, działającej na terenie Hiszpanii, Portugalii, Włoch oraz Francji.
 • Zakup udziałów w Grupie Necomplus przez spółkę zależną Asseco South Western Europe SA

  Raport bieżący nr 44/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd Asseco Poland S.A. ("Asseco") informuje, że w dniu 11 sierpnia 2010r. wpłynęła do spółki zawarta w dniu 6 sierpnia 2010 r. umowa, dotycząca nabycia przez spółkę zależną Asseco South Western Europe S.A. ("ASWE"), w której Asseco posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym i głosach na walnym zgromadzeniu, udziałów w Grupie spółek Necomplus w następującej wysokości:
 • Wydłużenie terminów płatności za zakup akcji ZEM - EN CELMA S.A. oraz CELMA TOOLS S.A.

  Raport bieżący nr 40/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd COMPLEX S.A. informuje, że w dniu 28.07.2010 roku podpisał z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. z siedzibą w Warszawie, aneks do umowy z dnia 02 lipca 2009 roku dotyczącej zakupu 80% akcji Zakładów Elektromaszynowych-Elektronarzędzia CELMA S.A. i 100% akcji CELMA TOOLS S.A., o której Emitent informował w raporcie bieżącym nr 40/2009 z dnia 02 lipca 2009 roku. Podpisany aneks z
 • Płatna adopcja, czyli handel?

  Płatna adopcja, czyli handel?

  Rodzice i prawnicy alarmują, że posłowie, zmieniając kodeks karny, zalegalizują sprzedaż dzieci - akcentuje "Rzeczpospolita".
 • Zawarcie przedwstępnej umowy nabycia nieruchomości.

  Zarząd Północ Nieruchomości S.A. (Emitent) informuje, że w dniu 23 marca 2010 roku, zawarł z osobami fizycznymi, przedwstępną umowę nabycia przez Emitenta nieruchomości. Przedmiotem umowy jest nieruchomość położona w Krakowie w dzielnicy Krowodrza, osiedle Bronowice (Nieruchomość). Nieruchomość składa się z dwóch działek o łącznej powierzchni 1024 m2, w tym jednej zabudowanej budynkiem mieszkalnym. Cena zakupu Nieruchomości wynosi 1.050.000 złotych ( słownie : jeden milion pięćdzi