Platforma Obywatelska

Synonimy:
Obywatelska, Platforma PO po
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Platforma Obywatelska (4581)

Filmy - Platforma Obywatelska (173)

 • Siemoniak: Choćby PO przyniosła PiS-owi prezenty, to ich nie przyjmą

  „Choćby Platforma przyniosła prezenty PiS-owi, to ten nie przyjmie tych prezentów” – tak wiceszef PO Tomasz Siemoniak skomentował w RMF FM początkowe poparcie Prawa i Sprawiedliwości dla pomysłu projektu ustawy Platformy o jawności zarobków w NBP – później PiS zdecydował, że przedstawi własny projekt. Pomysł na ustawę ma także Kukiz’15. „To oznacza, że czeka nas wiele dni festiwalu ‘Prezes NBP, jego współpracownicy i ich zarobki’” – powiedział poseł w Porannej rozmowie w RMF FM. „Powinien prezes NBP powiedzieć kto ile zarabia. On bierze za to odpowiedzialność. Przecież wcześniej czy później się to wyda” – podsumował.
 • G. Schetyna komentuje wynik komitetu R. Dutkiewicza

  - To jest porażka tych, którzy nie rozumieją, że w wyborach trzeba szukać tego, co wspólne i integrować wyborców – ocenił Grzegorz Schetyna. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej odniósł się do wyniku wyborczego komitetu Rafała Dutkiewicza, który choć dostał ponad 90 tys. głosów, to nie uzyskał ani jednego mandatu do sejmiku województwa dolnośląskiego. - Te głosy zostały zmarnowane, bo nie zbudowały większości Koalicji Obywatelskiej – stwierdził Schetyna. (TVN24/x-news)
 • Rafał Grupiński: Nie powiem, że zaczął się koniec PiS-u, to byłoby zbyt optymistyczne

  "Nie popełniliśmy błędu. Z wszystkich wyników wyborczych, także wyników sejmikowych, wynika, że poparcie dla PO i Koalicji Obywatelskiej - razem z Nowoczesną - wzrosło wszędzie. PSL nie okazał się tak słaby, jak sądzono, ale okazał się o wiele słabszy, niż był. Wygraliśmy w dużych miastach, a w sejmikach zwiększyliśmy swój stan posiadania (…). Myślę, że 10 sejmików jest w naszym zasięgu" - powiedziała Rafał Grupiński, komentując wybory samorządowe.
 • Schetyna: Nie dostaniecie samorządów. Wygramy te wybory

  Grzegorz Schetyna wytyka błędy, złą wolę i potknięcia obecnej władzy i przekonuje, że Koalicja Obywatelska wygra wybory samorządowe. Szef PO przemawiał na konwencji wyborczej w Pile. Chwalił tam wystawionych wspólnie z innymi ugrupowaniami kandydatów do samorządu i odniósł się też do kolejnych ujawnianych nagrań kelnerów z nielegalnie podsłuchanymi rozmowami Mateusza Morawieckiego. (TVN24/x-news)