Platforma Obywatelska

Synonimy:
Obywatelska, Platforma PO po
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Platforma Obywatelska (8455)

Filmy - Platforma Obywatelska (164)

 • "Chwyt retoryczny". Sąd oddalił wniosek Koalicji Obywatelskiej przeciwko premierowi

  Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek w trybie wyborczym, który Komitet Wyborczy Koalicji Obywatelskiej złożył przeciwko Mateuszowi Morawieckiemu. Sprawa miała związek z wypowiedzią premiera podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina, które odbyło się w zeszłą sobotę. Morawiecki mówił wtedy, że w czasach rządów koalicji PO-PSL "nie było ani dróg, ani mostów". (TVN24/x-news)
 • Grzegorz Schetyna pozwie premiera. "Kłamstwa jego i PiS deformują rzeczywistość"

  - Kłamstwa premiera i innych polityków PiS deformują rzeczywistość i historię - ocenił lider PO Grzegorz Schetyna wypowiedź Mateusza Morawieckiego, w której zarzucił on, że w czasach rządów PO-PSL "nie było dróg ani mostów". - Więc mówię bardzo wyraźnie: składamy pozew w trybie wyborczym - zapowiedział Schetyna. - Będziemy żądać przeproszenia, sprostowania tych kłamstw, a także gratyfikacji finansowej na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - oznajmił lider PO. (TVN24/x-news)
 • Sejm nie wybrał nowego Rzecznika Praw Dziecka. Kandydaci opozycji bez wymaganej większości. "Polityczna decyzja"

  Sejm nie wybrał nowego Rzecznika Praw Dziecka. Kandydaci, którzy zostali zgłoszeni przez opozycję, nie otrzymali wymaganej bezwzględnej większości głosów. - Polityczna decyzja, nie może być nikt z opozycji w tym miejscu - stwierdził szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Bernadeta Krynicka z Prawa i Sprawiedliwości argumentowała, że "żadna z kandydatur nie spełniała wymagań". PiS zgłosiło wcześniej Sabinę Zalewską, ale wycofała ona swoją kandydaturę po medialnych doniesieniach, dotyczących jej plagiatu w pracy naukowej czy kontrowersyjnych poglądów na temat wychowywania dzieci. (TVN24/x-news)
 • R. Trzaskowski z B. Nowacką o wyrównywaniu szans, P. Jaki o "Dzielnicy Przyszłości". Kampania prezydencka w Warszawie

  Kandydaci na prezydenta stolicy od rana walczą o poparcie w wyborach samorządowych. Patryk Jaki był na warszawskiej Pradze w miejscu, gdzie miałaby powstać zaproponowana przez niego nowoczesna dzielnica. Wcześniej przed wejściem do stacji metra Centrum Rafał Trzaskowski pojawił się z Barbarą Nowacką, która w weekend dołączyła do Koalicji Obywatelskiej i oficjalnie poparła go w wyborach na prezydenta Warszawy. (TVN24/x-news)