Platforma Obywatelska

Synonimy:
Obywatelska, Platforma PO po
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Platforma Obywatelska (8455)

Filmy - Platforma Obywatelska (163)

 • Grzegorz Schetyna pozwie premiera. "Kłamstwa jego i PiS deformują rzeczywistość"

  - Kłamstwa premiera i innych polityków PiS deformują rzeczywistość i historię - ocenił lider PO Grzegorz Schetyna wypowiedź Mateusza Morawieckiego, w której zarzucił on, że w czasach rządów PO-PSL "nie było dróg ani mostów". - Więc mówię bardzo wyraźnie: składamy pozew w trybie wyborczym - zapowiedział Schetyna. - Będziemy żądać przeproszenia, sprostowania tych kłamstw, a także gratyfikacji finansowej na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - oznajmił lider PO. (TVN24/x-news)
 • Sejm nie wybrał nowego Rzecznika Praw Dziecka. Kandydaci opozycji bez wymaganej większości. "Polityczna decyzja"

  Sejm nie wybrał nowego Rzecznika Praw Dziecka. Kandydaci, którzy zostali zgłoszeni przez opozycję, nie otrzymali wymaganej bezwzględnej większości głosów. - Polityczna decyzja, nie może być nikt z opozycji w tym miejscu - stwierdził szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Bernadeta Krynicka z Prawa i Sprawiedliwości argumentowała, że "żadna z kandydatur nie spełniała wymagań". PiS zgłosiło wcześniej Sabinę Zalewską, ale wycofała ona swoją kandydaturę po medialnych doniesieniach, dotyczących jej plagiatu w pracy naukowej czy kontrowersyjnych poglądów na temat wychowywania dzieci. (TVN24/x-news)
 • R. Trzaskowski z B. Nowacką o wyrównywaniu szans, P. Jaki o "Dzielnicy Przyszłości". Kampania prezydencka w Warszawie

  Kandydaci na prezydenta stolicy od rana walczą o poparcie w wyborach samorządowych. Patryk Jaki był na warszawskiej Pradze w miejscu, gdzie miałaby powstać zaproponowana przez niego nowoczesna dzielnica. Wcześniej przed wejściem do stacji metra Centrum Rafał Trzaskowski pojawił się z Barbarą Nowacką, która w weekend dołączyła do Koalicji Obywatelskiej i oficjalnie poparła go w wyborach na prezydenta Warszawy. (TVN24/x-news)
 • Lech Wałęsa: Po komunizmie budowanie nowej rzeczywistości jest bardzo trudne

  Mija 38 lat od podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku. Obchody - tak jak od kilku lat - będą podzielone. Swoje uroczystości rocznicowe organizuje NSZZ "Solidarność", a swoje - władze Gdańska i uczestnicy historycznego strajku w Stoczni Gdańskiej z Lechem Wałęsą na czele. - Mówiłem wtedy, że będziemy się w tym miejscu spotykać i rozmawiać o stanie Rzeczypospolitej, jednocześnie proponować co robić dalej, by nie zniszczyć tego wielkiego zwycięstwa - mówił w Gdańsku Wałęsa. (TVN24/x-news)