Platforma Obywatelska

Synonimy:
Obywatelska, Platforma PO po
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Platforma Obywatelska (8455)

 • Platforma wzywa do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej wz. z epidemią ASF

  Platforma wzywa do wprowadzenia stanu klęski żywiołowej wz. z epidemią ASF

  Epidemia afrykańskiego pomory świń (ASF) stała się w Polsce faktem, rząd nie zapobiegł w porę zagrożeniu - mówili w środę posłowie PO. Wezwali władze do wprowadzenia w całym kraju stanu klęski żywiołowej i utworzenia specjalnego funduszu przeznaczonego na walkę z ASF.
 • PO zawiadomiła prokuraturę o twitterowym wpisie radnego z Nowogrodu

  PO zawiadomiła prokuraturę o twitterowym wpisie radnego z Nowogrodu

  Do Prokuratury Rejonowej w Łomży (woj. podlaskie) wpłynęło we wtorek zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez radnego PiS z podłomżyńskiego Nowogrodu, który w mediach społecznościowych zamieścił wpis ze zdaniem "dostawić szubienice i powiesić całe PO".
 • Morawiecki: Polska po 2030 roku może być potęgą high-tech

  Morawiecki: Polska po 2030 roku może być potęgą high-tech

  - Wierzę, że Polska po roku 2030 może być potęgą high-tech - powiedział w czwartek wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki. Dodał, że Polska może być krajem, który wyznacza trendy w rozwoju, w tym innowacyjności.
 • Nie takie emerytury straszne, jak je Platforma malowała

  Nie takie emerytury straszne, jak je Platforma malowała

  Do ZUS zgłosiło się mniej uprawnionych do emerytury w ramach obniżonego wieku. Dzięki temu państwo do końca roku może oszczędzić nawet 500 mln zł. Obniżka wieku emerytalnego pogłębi narastający deficyt rąk do pracy. Na szczęście koniunktura sprzyja dzisiaj dłuższej aktywności zawodowej, a można się spodziewać jeszcze większego wzrostu płac.
 • Posłowie za zawieszeniem podatku handlowego na kolejny rok

  Posłowie za zawieszeniem podatku handlowego na kolejny rok

  Sejm zaakceptował w czwartek nowelę ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, która przedłuża zawieszenie tego podatku na kolejny rok - do końca 2018 roku.
 • PO złoży zażalenie na umorzenie śledztwa w sprawie obrad Sejmu

  PO złoży zażalenie na umorzenie śledztwa w sprawie obrad Sejmu

  Poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk poinformował, ze PO złoży zażalenie na decyzję Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Chodzi o umorzenie śledztwa w sprawie obrad Sejmu w Sali Kolumnowej z 16 grudnia 2016 r. Zdaniem Borysa Budki, decyzja prokuratury pokazuje, że niezależny nadzór nad prokuraturą jest niezbędny.
 • PO chce więcej rozmów z Polakami. W sobotę będą nad morzem

  PO chce więcej rozmów z Polakami. W sobotę będą nad morzem

  Politycy z Platformy Obywatelskiej deklarują, że tegoroczne wakacje poświęcą na spotkania i rozmowy z Polakami. W najbliższą sobotę będą w Rowach (woj. pomorskie), gdzie w ramach Klubu Obywatelskiego będzie można porozmawiać z posłami na temat bieżących wydarzeń, m.in. o zmianach w sądownictwie.
 • "Do Rzeczy": Sekretarz PO odpowie za plagiat?

  "Do Rzeczy": Sekretarz PO odpowie za plagiat?

  Jak podaje tygodnik "Do Rzeczy", poseł Stanisław Gawłowski z PO jest podejrzewany o plagiat pracy doktorskiej. Prokuratura Rejonowa w Łodzi wystąpiła z wnioskiem o uchylenie mu immunitetu poselskiego.
 • Posłowie PO apelują o weto do ustawy o ustroju sądów

  Posłowie PO apelują o weto do ustawy o ustroju sądów

  Posłowie PO oświadczyli w poniedziałek, że dwa prezydenckie weta - do ustawy o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o KRS - to za mało. "Apelujemy o trzecie weto - do nowelizacji ustawy o ustroju sądów powszechnych" - powiedzieli posłowie PO: Andrzej Halicki i Mariusz Witczak.

Filmy - Platforma Obywatelska (150)

 • "Ostrzeżenie dla tych, którzy posługują się mową nienawiści”. Gdańska radna PiS skazana za tweet o posłance PO

  Gdańska radna PiS została uznana za winną znieważenia posłanki PO Agnieszki Pomaska. Anna Kołakowska opublikowała na Twitterze odnoszący się do Pomaskiej wpis o treści „Trzeba to coś złapać i ogolić na łyso”. W uzasadnieniu sąd zaznaczył, że rzeczywistym celem zamieszczenia wpisu nie było nawoływanie innych osób do agresji, tylko właśnie znieważenie posłanki. Agnieszka Pomaska wyraziła zadowolenie z wyroku oraz oceniła, że sąd potwierdził, że „mowa nienawiści nie może zastępować rzeczowej krytyki”. Jej zdaniem, wyrok jest „poważnym ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy chcą się posługiwać w Polsce mową nienawiści”. Wyrok sądu skrytykowała skazana radna. Anna Kołakowska oceniła, że sąd „traktował to co mówiła wybiórczo” i wyrok jest motywowany „osobistym stosunkiem do niej”. Tłumaczyła, że „porównała panią Pomaskę do tych, których żołnierze wyklęci golili za zbyt gorliwą edukację w miłości do komunizmu”. Radna została skazana na grzywnę w wysokości 1000 zł. Wyrok nie jest prawomocny.
 • PO i Nowoczesna na wspólnych listach w wyborach samorządowych. "Konflikt i dzielenie to zabicie samorządności"

  Platforma Obywatelska i Nowoczesna wystartują ze wspólnych list w wyborach do sejmików wojewódzkich. „Podpisaliśmy list intencyjny” ogłosiła Katarzyna Lubnauer na wspólnej konferencji z Grzegorzem Schetyną. - Uważamy, że najbliższe wybory zdecydują jaki będzie samorząd. Czy to będzie samorząd otwarty, kreatywny i bliski ludziom czy to będzie samorząd oparty na konflikcie i dzieleniu. Musimy pamiętać, że konflikt i dzielenie to zabicie samorządności. PiS zabija samorządność – oceniła przewodnicząca Nowoczesnej. - To jest pierwszy krok do zbudowania dużej koalicji, do zbudowania sensownej alternatywy dla PiS. Będziemy wstanie pokazać, że wyciągamy wnioski z tych dwóch lat wspólnego funkcjonowania w parlamencie. Otwieramy się na nowe środowiska i inne partie polityczne – dodał Grzegorz Schetyna.
 • Neumann w Porannej rozmowie RMF (06.03.18)

  "Cały projekt przedstawiony wczoraj przez premiera to oszukiwanie Polaków. Hipokryzja i fałsz. Olśniło premiera, że ma za dużo współpracowników. PiS poczuł, że coś jest nie halo z nimi, bo dostają cięgi" - mówi w Porannej rozmowie w RMF FM Sławomir Neumann szef klubu parlamentarnego PO. Pytany o Rafała Trzaskowskiego jako kandydata na prezydenta Warszawy, odpowiada: jest najmocniejszym kandydatem. "Nie obawiamy się startu Roberta Biedronia w stolicy. Za to pewnie mieszkańcy Słupska chcą wiedzieć, jakie plany ma ich prezydent"- podkreśla gość Porannej rozmowy w RMF FM.
 • "Polska PiS nie jest praworządna, uruchomienie art. 7 jest zasadne". Europosłowie PO nie głosowali, bo "konsekwencje ponosi cały kraj"

  Polska dzisiaj, Polska PiS nie jest praworządna - powiedział w Brukseli europoseł PO Janusz Lewandowski po głosowaniu europarlamentarzystów, którzy poparli działania Komisji Europejskiej ws. uruchomienia wobec Polski art. 7 traktatu o UE. - Wdrożenie tej procedury jest uzasadnione - dodał Lewandowski. Podkreślił też jednak, że europosłowie Platformy nie brali udziału w głosowaniu. - Jesteśmy świadomi, że konsekwencje ponosi cała Polska - dodał. KE prowadzi wobec Polski procedurę naruszenia praworządności związaną z zastrzeżeniami wobec przeprowadzanych przez Polskę reform wymiaru sprawiedliwości. W grudniu 2017 roku KE skierowała wniosek do Rady UE o rozpoczęcie procedury art. 7, gdyż - jej zdaniem - w ciągu ostatnich dwóch lat w Polsce przyjęto szereg ustaw, które poważnie zagrażają niezależności sądownictwa i trójpodziałowi władzy.