plastik

Artykuły - Plastik (81)

Filmy - Plastik (19)

 • Polska przoduje w zużyciu plastikowych toreb. Jakie zmiany czekają nas od września?

  Gościem „Dzień Dobry TVN” był Sławomir Brzózek z Fundacji Nasza Ziemia, który opowiedział o tym, dlaczego podczas zakupów warto korzystać z toreb wielokrotnego użytku. Wyjaśnił także, jak korzystać z toreb biodegradowalnych, by nie szkodziły środowisku.
 • Aligator z ośrodka dla dzikich zwierząt zjada… plastik. Opiekunowi apelują do turystów

  Takie nagranie potrafi ścisnąć za serce. W ośrodku dla dzikich zwierząt St. Marks Wildlife Refuge na Florydzie jedna z turystek uchwyciła na nagraniu aligatora, który zjadał… plastikową butelkę. Ośrodek opublikował filmik w swoich mediach społecznościowych, apelując do ludzi, by zbierali po sobie śmieci i szanowali zwierzęta, które tłumnie przybywają oglądać. Mają także oko na aligatora w razie gdyby potrzebował pomocy. (STORYFUL/x-news)
 • Morza pełne śmieci. Hańba XXI wieku

  Plastikowe śmieci są niemal wszędzie: na ulicach, w lasach, morzach i oceanach. Czy to zabójcze tsunami z plastiku da się jeszcze zatrzymać?
 • Jak powstrzymać plastikowe opakowania? Pomoże w tym system kaucyjny!

  Już wkrótce Rada Unii Europejskiej zatwierdzi dyrektywę, w sprawie ograniczenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Zdaniem ekspertów Deloitte zawarte w tym dokumencie ambitne cele ograniczające stosowanie plastiku nie będą możliwe bez wprowadzenia systemu kaucyjnego. Kraje, w których został on wdrożony, odnotowują korzyści w postaci wzrostu poziomu recyklingu odpadów opakowaniowych, poprawy jakości surowca czy większej świadomości środowiskowej społeczeństwa. Z drugiej strony, wprowadzenie dobrze funkcjonującego systemu wymaga odpowiedzi na wiele pytań, by jego finalny kształt uwzględniał aspekty funkcjonowania wszystkich podmiotów.