Film - planety

Artykuły - Planety (19)

 • "Mały Książę" na małym ekranie

  "Mały Książę" na małym ekranie

  Pierwsze odcinki animowanej superprodukcji "Mały Książę" według Antoine'a de Saint-Exupery'ego zobaczyli w wigilię świąt Bożego Narodzenia francuscy telewidzowie. Nowy francuski serial o wędrówkach złotowłosego chłopca ma być wkrótce pokazany w 80 krajach świata.
 • "SOS dla Planety" w kinie IMAX

  "SOS dla Planety" w kinie IMAX

  W piątek, 13 stycznia, na ekranie kina Orange IMAX Kraków, debiutuje obraz "SOS dla Planety". To animowany film, który bawi ucząc. Przedmiotem tej 40-minutowej produkcji są bowiem najbardziej palące ekologów problemy współczesnego świata: efekt cieplarniany, degradacja oceanów oraz zagłada lasów.
 • Superman wszech czasów

  Superman wszech czasów

  Superman został uznany przez brytyjskich miłośników kina za ekranowego superbohatera wszech czasów. Przybysz z planety Krypton w pokonanym polu zostawił między innymi Spider-Mana i Batmana. Organizatorzy ankiety z brytyjskiego oddziału firmy Blockbuster są zaskoczeni wynikami głosowania.
 • Josh Hartnett: Aktor poważny

  Josh Hartnett: Aktor poważny

  Superman dla wielu jest superbohaterem, jednak zdania tego nie podziela Josh Hartnett ("Pearl Harbor", "Helikopter w ogniu", "40 dni i 40 nocy"). Aktor przyznał ostatnio, iż odrzucił propozycję wcielenia się w przygotowywanej przez studio Warner Bros. kolejnej filmowej opowieści o herosie z planety Krypton, nie raz, lecz aż... czterokrotnie!
 • Superman bez reżysera

  Superman bez reżysera

  Potwierdziły się doniesienia, iż Brett Ratner wycofał się z prac nad filmem "Superman 5". Po sześciu miesiącach przygotowań, reżyser postanowił zrezygnować z realizacji niecierpliwie oczekiwanego obrazu. Powodem są przede wszystkim kłopoty ze znalezieniem odtwórcy głównej roli superbohatera rodem z planety Krypton.
 • Klątwa Supermana?

  Klątwa Supermana?

  Po informacjach, iż z wyścigu o rolę Supermana wycofał się Paul Walker, miłośnicy komiksowego bohatera z niecierpliwością czekali na wiadomości, czy w filmie 'Superman 5" w superbohatera z planety Krypton wcieli się Brendan Fraser, czy może Matthew Bomer. Jednak jak się okazało, także ci aktorzy zrezygnowali z występu w produkcji.
 • Superman Jerry O'Connell?

  Superman Jerry O'Connell?

  Jedna z witryn internetowych zamieściła informację o kolejnym kandydacie do wcielenia się w filmie "Superman 5", w bohatera z planety Krypton. Podobno największe szanse na rolę ma obecnie Jerry O'Connell ("Kocurek", "Poszukiwania").
 • Superman: Zły Charlie Sheen?

  Superman: Zły Charlie Sheen?

  Już od dłuższego czasu informujemy o planach realizacji piątej kinowej opowieści o bohaterze z planety Krypton, filmu "Superman 5". Na fotelu reżysera opowieści zasiadać będzie Brett Ratner ("Godziny szczytu 2", "Czerwony smok"), który w jednym z ostatnio udzielonych wywiadów uchylił rąbka tajemnicy na temat obsady niecierpliwie oczekiwanego projektu.
 • Brett Ratner z planety Krypton

  Brett Ratner z planety Krypton

  Brett Ratner ("Godziny szczytu", "Czerwony smok") podpisał kontrakt na reżyserię piątej kinowej opowieści o Supermanie. Film powstanie dla wytwórni Warner Bros. Pictures. Decyzja reżysera może spowodować znaczne opóźnienie prac nad filmem "Godziny szczytu 3".
 • "Planeta Małp 2" nie powstanie?

  "Planeta Małp 2" nie powstanie?

  Według ostatnich doniesień, kontynuacja przeboju " Planeta Małp" może nie ujrzeć światła dziennego. O planach realizacji sequela opowieści mówiło się od czasu, kiedy pierwowzór osiągnął rekordowe wpływy w wysokości prawie 360 milionów dolarów.