Planete Doc

Artykuły - Planete Doc (35)

 • Jubileuszowa edycja Planete+ Doc

  Jubileuszowa edycja Planete+ Doc

  Ponad 140 filmów, koncerty, wykłady mistrzowskie i wystawy zaplanowano w ramach 10. edycji festiwalu filmów dokumentalnych Planete+ Doc Film Festival. Impreza odbędzie się w Warszawie i Wrocławiu od 10 do 19 maja, jej gośćmi będą m.in. Peter Mettler i Siergiej Łoźnica.
 • Michael Glawogger: Z kraju Freuda

  Michael Glawogger: Z kraju Freuda

  "Chwała dziwkom" - nagrodzony, m.in. w Wenecji, film dokumentalny Michaela Glawoggera o życiu prostytutek, który kręcono w domach publicznych w trzech krajach, jest w programie trwającej w Warszawie 9. edycji festiwalu Planete+ Doc.
 • Tony Gatlif: W imieniu oburzonych imigrantów

  Tony Gatlif: W imieniu oburzonych imigrantów

  Francuski reżyser Tony Gatlif promował w środę w Warszawie swój film "Oburzeni". Obraz inspirowany jest esejem "Czas oburzenia!", autorstwa Stephane'a Hessela, 94-letniego dyplomaty nazywanego duchowym ojcem Ruchu Oburzonych.
 • Charlotte Rampling: Nie prosiłam o role

  Charlotte Rampling: Nie prosiłam o role

  - W trudnych momentach historii Polacy opierają się, walczą, nie kłaniają się przed innymi; bardzo ich za to szanuję - mówi znana brytyjska aktorka Charlotte Rampling, dodając, że chciałaby występować w filmach polskich reżyserów.
 • Harun Farocki na Planete+ Doc

  Harun Farocki na Planete+ Doc

  Wideoinstalacja "Deep Play" z fragmentami relacji telewizyjnych z finałów mistrzostw świata w piłce nożnej to część wystawy "Harun Farocki pierwszy raz w Warszawie". Ekspozycja wpisze się w program 9. edycji festiwalu filmowego Planete+ Doc w Warszawie.
 • Znamy program Planete+ Doc

  Znamy program Planete+ Doc

  9. edycja Planete+ Doc - jednego z najważniejszych festiwali filmów dokumentalnych w Europie - odbędzie się w dniach 11-20 maja w warszawskich kinach Kinoteka, Luna i KINO.LAB. jakie atrakcje czekają nas w tym roku?
 • Film o Ruchu Oburzonych w Polsce

  Film o Ruchu Oburzonych w Polsce

  "Oburzeni" ("Indignados") - nowy film Tony'ego Gatlifa, twórcy pamiętnych "Gadjo Dilo", "Vengo" oraz "Exils", pokazywany na zakończonym właśnie 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale, będzie miał polską premierę w maju, podczas 9. Planete+ Doc Film Festival.
 • Z Wenecji prosto na Planete Doc

  Z Wenecji prosto na Planete Doc

  "Vivan las Antipodas!" Victora Kossakovsky'ego będzie drugim filmem otwarcia startującego 31 sierpnia 68. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Najnowszy film rosyjskiego reżysera znajdzie się w programie 9. Planete Doc Film Festival, który odbędzie się w dniach 11-20 maja 2012 roku w Warszawie i wybranych miastach w Polsce.
 • Laureaci Planete Doc

  Laureaci Planete Doc

  Austriacki dokument "Po zachodzie" w reżyserii Nikolausa Geyrhaltera zdobył najważniejszy laur 8. edycji Planete Doc Film Festival w Warszawie - Nagrodę Millennium. Ceremonia przyznania nagród odbyła się w sobotę, 14 maja, w Kinotece.
 • Planete Doc: Czym jest "live documentary"?

  Planete Doc: Czym jest "live documentary"?

  Pierwszy w Polsce pokaz "live documentary", czyli "filmu dokumentalnego na żywo" zainauguruje 5 maja w Warszawie 8. edycję festiwalu Planete Doc. Zaprezentowany zostanie film nominowanego do Oscara Sama Greena, "Utopia w czterech odsłonach".