Planete+

Artykuły - Planete+ (199)

 • Najlepsze dokumenty na... Planete+

  Najlepsze dokumenty na... Planete+

  Kontrowersyjne dzieje Rosji, różne oblicza Nowego Jorku, kulisy świata mody, fascynujące kultury orientu, niecodzienne spojrzenie na futbol i oscarowe dokumenty - oto, co dokumentalny kanał Planete+ przygotował na wiosnę.
 • Odkryto planetę pełną wody i z gęstą atmosferą

  Odkryto planetę pełną wody i z gęstą atmosferą

  Astronomowie potwierdzili odkrycie nowego rodzaju planety poza Układem Słonecznym - obfitującej w wodę i z gęstą, pełną pary atmosferą. Obserwacje przy użyciu orbitalnego teleskopu Hubble pozwoliły potwierdzić, że planeta, nazywana już "Super Ziemią", jest większa od Ziemi, ale mniejsza od tzw. gazowych olbrzymów w Układzie Słonecznym, jak np. Jowisza.
 • "Super-Ziemia" istnieje. Ma więcej wody niż nasza planeta

  "Super-Ziemia" istnieje. Ma więcej wody niż nasza planeta

  Astronomowie potwierdzili istnienie planety, na której znajdują się duże ilości wody. Planeta - na razie - jest jedyna w swoim rodzaju.
 • Film o Ruchu Oburzonych w Polsce

  Film o Ruchu Oburzonych w Polsce

  "Oburzeni" ("Indignados") - nowy film Tony'ego Gatlifa, twórcy pamiętnych "Gadjo Dilo", "Vengo" oraz "Exils", pokazywany na zakończonym właśnie 62. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Berlinale, będzie miał polską premierę w maju, podczas 9. Planete+ Doc Film Festival.
 • 26 nowych planet poza Układem Słonecznym

  NASA poinformowała o zlokalizowaniu 26 nowych planet poza Układem Słonecznym.
 • Planeta spalana przez własne słońce

  Planeta spalana przez własne słońce

  Znajdowanie kolejnych planet pozasłonecznych nie jest już jakąś wielką sensacją, ale taka, którą dosłownie spala jej własne słońce to już zdecydowanie kosmiczna ciekawostka.
 • Droga Mleczna pęka w szwach od planet

  Droga Mleczna pęka w szwach od planet

  Z najnowszych szacunków astronomów wynika, że w Drodze Mlecznej znajduje się co najmniej 100 miliardów planet. Na ilu z nich mogło powstać życie?
 • Dwie planety prawie identyczne jak Ziemia

  Dwie planety prawie identyczne jak Ziemia

  Znamy już całkiem sporo - ponad 700! - planet poza Układem Słonecznym. Problem jednak w dalszym ciągu polega na tym, że choć część z nich jest "typu ziemskiego", to jednak różnią się one znacznie rozmiarami od naszej planety. Wynika to oczywiście z faktu, że ciężko znaleźć tak małe obiekty z dystansu całych lat świetlnych. Jest trudno - ale jak właśnie udowodniono - nie jest to niemożliwe.
 • NASA potwierdza istnienie planety podobnej do Ziemi

  NASA potwierdza istnienie planety podobnej do Ziemi

  Naukowcy z amerykańskiej agencji kosmicznej NASA potwierdzili odkrycie planety w "strefie warunków sprzyjających powstaniu życia". Planetę odkryto dzięki teleskopowi Keplera - poinformowała agencja na swojej stronie internetowej.
 • Jest planeta bardzo podobna do Ziemi. Może tam być życie

  Jest planeta bardzo podobna do Ziemi. Może tam być życie

  Astronomowie odkryli planetę bardzo podobną do Ziemi. Panują na niej warunki sprzyjające życiu.

Filmy - Planete+ (1)