#planetaINTERIA

Filmy - #planetaINTERIA (22)

 • Niezwykłe miejsce na mapie Polski. Jedyny taki szlak na świecie!

  Jest takie miejsce w Polsce, gdzie statki poruszają się po szynach i gdzie żeglarska wycieczka jest pełna niespodzianek i pięknych krajobrazów. Czy już zgadliście, o co chodzi? Ten wyjątkowy zabytek hydrotechniki, pomnik historii, uznawany za jeden z siedmiu cudów Polski, to Kanał Elbląski. Warto wybrać się tam na wycieczkę. To jedyny taki szlak na świecie!
 • Kolory owoców i warzyw. Co oznaczają?

  Owoce i warzywa zawierają niezbędne dla zdrowia składniki odżywcze. Podzieliliśmy je na grupy według kolorów. Każdy kolor ma inne właściwości zdrowotne.
 • Wakacje z dzieckiem? Dokładnie zaplanuj podróż

  Planujesz wakacje z dzieckiem? Pamiętaj o tym, by dokładnie zaplanować podróż - określ jej cel oraz miejsca, gdzie się zatrzymacie. Co jeszcze musisz mieć na uwadze? Wyjeżdżając poza Polskę pamiętaj, żeby wyrobić dziecku dowód tożsamości lub paszport. Dowód osobisty będzie potrzebny w krajach strefy Schengen. Jego wyrobienie nic nie kosztuje. Jeśli wybieramy się dalej, wtedy konieczny będzie paszport. Wyrób dla rodziny Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego - EKUZ.
 • Wystarczy jedno użądlenie. Co robić, by przeżyć?

  W lecie jesteśmy narażeni na ukąszenia i użądlenia jadowitych stworzeń. Szczególnie uważać muszą osoby uczulone na jad, bo nawet jedno użądlenie może spowodować wstrząs anafilaktyczny. Zazwyczaj jednak kończy się na bólu lub swędzących bąblach. Co robić, gdy zaatakuje nas owad, kleszcz czy wąż?