#planetaINTERIA

Filmy - #planetaINTERIA (75)

 • Jajka przepiórcze. Niezliczona dawka witamin

  Jajka to doskonałe źródło prawie wszystkich witamin, białka i składników mineralnych. Nie zawierają jedynie witaminy C. Jajka kurze można jeść na tak wiele sposobów, że trudno się nimi znudzić. Jednak warto spróbować dla odmiany także jajek przepiórczych. Są droższe, ale mają wiele cennych właściwości.
 • Pelargonia. Pospolity kwiat, drogocenne właściwości

  Rośliny uprawiamy w domu i ogrodzie z wielu powodów. Jedne są wyjątkowo ozdobne, inne pięknie pachną, jeszcze inne pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie. Są i takie, które mają bardzo małe wymagania i świetnie nadają się dla początkujących ogrodników. Jedna z roślin łączy te wszystkie zalety! To pelargonia pachnąca, inaczej geranium lub anginka. Jakie daje korzyści zdrowotne i jak ją uprawiać?
 • Soczewica - niedocenione źródło zdrowia

  Soczewica to bardzo pożywna roślina, zawierająca dużą ilość węglowodanów, białka, minerałów, witamin i błonnika – dlatego tak dobrze sprawdza się w jadłospisie wegetarian oraz osób dbających o linię. Jedz jak najczęściej!
 • Niezbędny składnik naszej diety. Właściwości wapnia

  Wapń to niezwykle ważny pierwiastek dla naszego zdrowia. Jest podstawowym budulcem kości i zębów, wpływa także na prawidłową pracę mięśni i serca oraz reguluje ciśnienie i proces krzepnięcia krwi. Na niedobór wapnia są najczęściej narażone dzieci, kobiety w ciąży i osoby w starszym wieku. Także weganie muszą zwracać uwagę, czy ich dieta jest dobrze skomponowana.