InteriaTV - plan Morawieckiego

Filmy - Plan Morawieckiego (3)

  • Nie ma rozwoju, ale jest wielki plan

    W planie gospodarczego rozwoju przygotowanym przez wicepremiera Morawieckiego pojawiają się coraz większe kwoty, ale realia są takie, że inwestycje przedsiębiorstw słabną. - Z danych przygotowanych przez GUS wynika, że tempo inwestycji osłabło, a bez inwestycji przedsiębiorstw nie będzie rozwoju polskiej gospodarki - mówi Aleksander Łaszek, główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju.
  • Czy czeka nas rewolucja systemu emerytalnego?

    Wicepremier Mateusz Morawiecki ostatnio zelektryzował Polaków. Abyśmy nie otrzymywali głodowych świadczeń w przyszłości, pieniądze z otwartych funduszy emerytalnych (OFE) najprawdopodobniej zostaną przesunięte na indywidualne konta emerytalne (IKE).
  • Propozycja o wykorzystaniu pieniędzy z OFE do sfinansowania planu Morawieckiego byłaby poważnym ciosem dla i tak słabej warszawskiej giełdy

    Podczas sobotniego kongresu Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, prezes tej partii, zasugerował użycie pieniędzy zarządzanych przez Otwarte Fundusze Emerytalne do sfinansowania tzw. planu Morawieckiego. Zdaniem Sebastiana Buczka, szefa towarzystwa Quercus TFI, byłby to silny cios w warszawską giełdę. Inwestorzy bowiem nie cenią spółek, w których znaczącym udziałowcem jest Skarb Państwa.