plagiat

Artykuły - Plagiat (124)

Filmy - Plagiat (5)

 • Tworzysz treści w internecie? Uważaj, żeby nie popełnić plagiatu

  Coraz więcej internautów prowadzi blogi czy kanały wideo, na których publikuje swoje treści. No właśnie, czy aby na pewno są one zawsze „swoje”? Nieznajomość prawa i zwykła ignorancja łatwo mogą doprowadzić do popełnienia plagiatu.
 • "Gdzieś to już słyszałem": Król popu ukradł swój największy przebój!

  Czy można przez lata wykonywać splagiatowany utwór, nie znając jego historii? Można. Przekonał się o tym sam Michael Jackson. Przebój „You are not alone” podsunął królowi pop producent R. Kelly. Po pewnym czasie okazało się, że sprawa ta jest skomplikowana, bowiem na jaw wyszło, że autorem muzyki jest belgijski duet, który przebój nagrał dwa lata przed Jacksonem. Na finał sprawy w sądzie trzeba było zaczekać kilka lat. Zgodnie z wyrokiem, prawa autorskie zostały przeniesione na braci Van Passel, a emisji przeboju Michaela Jacksona zakazano.
 • Pakosińska znów oskarżona o plagiat!

  Katarzyna Pakosińska jest zaskoczona posądzeniem jej o plagiat utworu Wandy Warskiej i Andrzeja Kurylewicza „Zabierz moje sukienki”. Aktorka wyjaśnia, że do żadnego nadużycia nie doszło, a obie panie cały czas współpracują. – Jak można ukraść piosenkę zarejestrowaną w ZAIKS-ie, zwłaszcza że umówiłyśmy się na współpracę z panią Wandą, ponieważ się znamy? - pyta.
 • Gdzieś to już słyszałem #15: Oryginalność Davida Guetty?

  W najnowszym odcinku magazynu muzycznego "Gdzieś to już słyszałem" szukamy utworów, których fragmenty David Guetta wykorzystał w swoich przebojach. Premiera nowych odcinków w każdą środę o 12:00 na stronie: www.rmf.fm