płaca minimalna

Synonimy:
płaca winimalna, płace minimalne wynagrodzenie minimalne
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Płaca minimalna (437)

 • Nie ma porozumienia w sprawie płacy minimalnej i waloryzacji emerytur

  Nie ma porozumienia w sprawie płacy minimalnej i waloryzacji emerytur

  Jak poinformowano w komunikacie, stronie społecznej Rady Dialogu Społecznego nie udało się wypracować wspólnego stanowiska w sprawie propozycji wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2021 r. oraz w sprawie wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2021 r.
 • ​Fiasko negocjacji płacowych w Radzie Dialogu Społecznego

  ​Fiasko negocjacji płacowych w Radzie Dialogu Społecznego

  "Dziennik Gazeta Prawna" zapowiada, że na czwartek zaplanowano najważniejsze w roku posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego . Według "DGP", nie ma porozumienia w sprawie przyszłorocznej płacy minimalnej, podwyżek w budżetówce, waloryzacji emerytur.
 • Wpływ obniżenia etatu i pensji na składki ZUS

  Wpływ obniżenia etatu i pensji na składki ZUS

  Pracodawcy, którzy w negatywny sposób odczuli skutki epidemii koronawirusa, mogą korzystać z przepisów zawartych w tarczach antykryzysowych. Wśród nich są takie, na podstawie których pracodawca ma możliwość - w określonych okolicznościach - obniżenia wymiaru czasu pracy pracownika oraz wynagrodzenia. Jeśli po obniżce pensja pracownika wyniesie mniej niż minimalne wynagrodzenie, może to mieć wpływ na ubezpieczenia i składki z innych tytułów.
 • Rzecznik MŚP proponuje zamrożenie płacy minimalnej

  Rzecznik MŚP proponuje zamrożenie płacy minimalnej

  Zamrożenie płacy minimalnej na poziomie 2600 zł brutto (w 2021 roku) proponuje rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MŚP). Prosi o to w liście do wicepremier Jadwigi Emilewicz.
 • Duże rozbieżności w sprawie płacy minimalnej

  Duże rozbieżności w sprawie płacy minimalnej

  Na razie bez porozumienia partnerów społecznych i rządu w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia w 2021 roku. Strona rządowa zaproponowała 2800 zł. Zdaniem pracodawców taka podwyżka w kryzysie doprowadzi do wzrostu bezrobocia, a związki zawodowe twierdzą, że to i tak za mało.
 • Kto najczęściej dorabia do pensji?

  Kto najczęściej dorabia do pensji?

  W 2019 roku uczestników Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń zapytaliśmy o to, czy dorabiali do pensji. We wszystkich branżach mediana kwot z dodatkowej pracy wyniosła 1000 zł brutto miesięcznie, oprócz służby zdrowia i energetyki, gdzie kwota ta była na poziomie 1050 zł brutto miesięcznie.
 • ​PPK: Najmniej zarabiający mogą obniżyć składkę

  ​PPK: Najmniej zarabiający mogą obniżyć składkę

  Zaproponowana wczoraj przez rząd płaca minimalna w 2021 roku na poziomie 2800 zł, automatycznie podnosi próg, przy którym pracownik może płacić niższą składkę na Pracownicze Plany Kapitałowe. Program pozwala najmniej zarabiającym obniżyć ją do 0,5 proc. wynagrodzenia.
 • Im większa recesja, tym wyższa płaca minimalna. Pracodawcy chcą to zmienić

  Im większa recesja, tym wyższa płaca minimalna. Pracodawcy chcą to zmienić

  Ustawowe zasady ustalania płacy minimalnej nie uwzględnią tegorocznej recesji. W praktyce im będzie głębsza, tym bardziej wzrośnie najniższe wynagrodzenie. Pracodawcy chcą to zmienić.
 • ​2800 zł ma wynosić minimalne wynagrodzenie w 2021 r.

  ​2800 zł ma wynosić minimalne wynagrodzenie w 2021 r.

  Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2021 r. na poziomie 2800 zł, minimalna stawka godzinowa - 18,30 zł. To propozycje rządu, który wcześniej obiecywał 3000 zł.

Filmy - Płaca minimalna (30)