Plac Zamkowy

Artykuły - Plac Zamkowy (0)

 • Warszawiacy oburzeni. Nie chcą biurowca przy Placu Zamkowym

  Warszawiacy oburzeni. Nie chcą biurowca przy Placu Zamkowym

  Kilka dni temu na jednej z kamienic przy ulicy Podwale pojawiły się plakaty z informacją o planie rozbiórki budynku. Dom na rogu ulic Podwale i Senatorskiej dwa lata temu powrócił w prywatne ręce, a potem został odkupiony przez firmę Senatorska Investment.
 • Zaśpiewali "(nie)zakazane piosenki"

  Zaśpiewali "(nie)zakazane piosenki"

  Najsłynniejsze pieśni powstańcze zostały odśpiewane podczas czwartkowego koncertu "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki" na Placu Zamkowym. Impreza odbyła się w ramach obchodów 69. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.
 • Stworzą w stolicy żywą mapę nieba

  Każdy, kto znajdzie się w środowy wieczór w Warszawie, będzie miał okazję zostać gwiazdą. Wystarczy przyjść na Plac Zamkowy i wziąć udział w akcji tworzenia żywej mapy nieba, organizowanej przez Centrum Nauki Kopernik (CNK).
 • Pieśni patriotyczne na Placu Zamkowym

  Koncert pieśni patriotycznych "Polskie śpiewanie" odbył się w niedzielę po południu na Placu Zamkowym. Zorganizował go Społeczny Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy w Smoleńskiej. Wystąpili m.in.: Jan Pietrzak i Lech Makowiecki.
 • "Zoo to więzienie i cierpienie", "Świnie czują tak jak psy i koty"

  "Zoo to więzienie i cierpienie", "Świnie czują tak jak psy i koty"

  Kilkaset osób wzięło udział w niedzielnym "Marszu (NIE) milczenia", który był sprzeciwem wobec stosowania przemocy w stosunku do zwierząt. Manifestanci przeszli spod Kancelarii Premiera na plac Zamkowy w Warszawie.
 • Symboliczne misterium w rocznicę likwidacji getta

  Symbolicznym misterium pt. "Lublin. Pamięć Zagłady" na Placu Zamkowym w Lublinie, gdzie dawnej istniała dzielnica żydowska, uczczono w środę wieczorem 69. rocznicę rozpoczęcia likwidacji tutejszego żydowskiego getta .
 • Zagraj w spocie reklamowym

  Zagraj w spocie reklamowym

  Dzisiaj o 14.30 na Placu Zamkowym w Warszawie Stowarzyszenie Wiosna będzie kręcić pierwszy w historii spot reklamowy zachęcający do superwolontariatu. Potrzebny jest 300-osobowy tłum statystów!
 • Noc Muzeów 2010 w Piotrkowie Trybunalskim

  Noc Muzeów 2010 w Piotrkowie Trybunalskim

  Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza 15 maja na bezpłatne, nocne zwiedzanie. Wstęp od godziny 17.00 do 23.00, Plac Zamkowy 4. Jak zapewnia muzeum, to będzie "dobry wieczór". Wszystko to w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.