Nowe Technologie - PKP

Artykuły - PKP (9)

 • Najszybsze pociągi świata

  Najszybsze pociągi świata

  Choć w Polsce pociągi kojarzą się najczęściej z mozolną jazdą, opóźnieniami i sporą niewygodą, tak w wielu krajach stanowią one prawdziwą alternatywę dla samolotów. Przy prędkościach wynoszących nawet powyżej 500 km/h, maszyny te są w stanie przewieźć pasażerów pomiędzy odległymi miastami w krótkim czasie. Zapraszamy do przeglądu najszybszych z nich. I jeszcze jeden fakt - najwyższa średnia prędkość Pendolino na polskich trasach to 200 km/h. W praktyce bywa różnie.
 • Wi-Fi w pociągach PKP Intercity jeżdżących do Krakowa i Trójmiasta

  Wi-Fi w pociągach PKP Intercity jeżdżących do Krakowa i Trójmiasta

  Pasażerowie pociągów PKP Intercity do Krakowa oraz Trójmiasta mogą korzystać z bezpłatnego Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska.
 • Pierwszy pociąg PKP IC z bezpłatnym WiFi

  Pierwszy pociąg PKP IC z bezpłatnym WiFi

  1 lipca 2014 roku z Warszawy do Katowic i Bielska-Białej pojechał pierwszy pociąg PKP Intercity (EIC Beskidy) z bezpłatnym dostępem do Internetu.
 • Wi-Fi w pociągach PKP Intercity? Pewnie, ale...

  Wi-Fi w pociągach PKP Intercity? Pewnie, ale...

  ​PKP Intercity razem z T-Mobile zapewni pasażerom dostęp do internetu, a także do takich rozrywek, jak gry, filmy i seriale. Świetnie? Tak, świetnie. Ale pasażer niczego nie dostanie za darmo (ani nawet w cenie biletu).
 • Atak hakerski na stronę PKP Intercity

  Atak hakerski na stronę PKP Intercity

  Wczoraj (04.03.2009) w godzinach wieczornych strona internetowa PKP Intercity została zaatakowana przez hakera. Blokada trwała około godziny.
 • PKP wyłudza nasze dane?

  PKP wyłudza nasze dane?

  Dowód osobisty niezbędny do zakupu biletu kolejowego przez internet? Po interwencji Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych nie jest on już potrzebny.
 • A co na to PKP?

  Pociągi kursujące na trzech liniach amerykańskiej kompanii kolejowej Amtrak, łączących miejscowości Acela, Boston i Washington zostana wkrótce "zinternetyzowane". Umożliwi to pasażerom pociągów Amtraka kursujących po tych liniach korzystanie z sieci podczas podróży pociągiem.
 • Zbombarduj PKP

  Rozmowy między PKP a firmą Tishman Speyer Properties dotyczące krakowskiej inwestycji o nazwie "Nowe Miasto" odbędą się dopiero 25 stycznia w Warszawie. Przedstawiciele firmy chcieli rozmawiać już dzisiaj, ale negocjatorzy ze strony PKP i ministerstwa infrastruktury nie są w stanie zorganizować się wcześniej niż w przyszły piątek (gdy ukaże się nowy numer "NIE" ?)