mobtech - PKP

Artykuły - PKP (9)

 • Polska Kolej Telekomunikacyjna

  Polska Kolej Telekomunikacyjna

  Czy w polskich pociągach doczekamy się szybkiego internetu, a podroż koleją będzie bezpieczna?
 • PKP o zmianach poinformuje SMS-em

  PKP o zmianach poinformuje SMS-em

  Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego uruchomił SMS-owy system dla pasażerów PKP, który poinformuje m.in. o zmianach w rozkładzie.
 • Teraz kolej na kolej

  jak informuje "Puls Biznesu" - Telekomunikacja Kolejowa ma zamiar do końca 2005 roku rozbudować swoją sieć światłowodową o kolejne 3 tysiące kilometrów. W tej chwili społka ma już 6 tysięcy kilometrów światłowodów. TK, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zwiększy tez sprzedaż usług dla klientów nie zwiazanych z PKP.
 • Idealny rozkład jazdy

  Idea Centertel wprowadziła dziś usługę PKP SMSInfo, czyli komórkową informację o połączeniach kolejowych między głównymi miejscowościami Polski. Serwis bazuje na technologii SMS.
 • PKP: Kolej na telekomunikację

  170 mln zł chce wydać na rozbudowę sieci światłowodowej Telekomunikacja Kolejowa, spółka zależna PKP, która rozpoczęła działalność 1 października - informuje dzisiejszy "Puls Biznesu". Firma, świadcząca usługi m.in. w zakresie transmisji danych, dostępu do Internetu i dzierżawy łączy ma ambitny plan - 50 mln zł zysku już za rok.
 • PKP w Polkomtelu

  vSieć Plus GSM uruchomiła dla swoich użytkowników usługę, dzięki której mogą oni uzyskać informację o rozkładzie jazdy pociągów PKP.
 • ZWAP pociąg

  ZWAP pociąg

  Rozkład jazdy PKP dostępny w każdym miejscu, o każdej porze - pod adresem wap.pkp.pl. Jeszcze tylko telefon obsługujący protokół WAP i już nigdy nie spóźnimy się na pociąg.
 • PKP i UMTS?

  Polskie Koleje Państwowe szukają partnera, z którym mogłyby stworzyć konsorcjum i ewentualnie wystartować w przetargu na UMTS. Z- ca dyrektora ds. teleinformatyki kolejowej Stanisław Plewako przyznał, że firma nie ma funduszy, aby starać się o koncesję na telefonię trzeciej generacji samodzielnie. Może natomiast zaproponować ewentualnemu partnerowi infrastrukturę.
 • Koniec monopolu

  Ministerstwo Łączności przyznało koncesje na obsługę połączeń międzymiastowych wszystkim trzem uczestnikom przetargu - konsorcjom zawiązanym przez Netię, PKP i Polskie Sieci Energetyczne.