InteriaTV - PKP Intercity

Filmy - PKP Intercity (9)

 • Trzy godziny krócej w pociągu do Kijowa lub Moskwy

  O nawet trzy godziny krócej będzie trwała podróż z warszawy do Kijowa albo Moskwy - zapewnił Interię Jarosław Oniszczuk członek zarządu PKP Intercity. PKP SA podpisała umowę na zakup POLSUW - urządzenia, które usprawni ruch kolejowy przez wschodnią granicę Polski.
 • PKP Intercity obniży koszty przejazdu pociągów nawet o 40 procent. Jak?

  PKP Intercity dzięki inwestycjom w nowy tabor lub modernizację używanego może zmniejszyć koszty o nawet 30-40 procent. Przewoźnik poszerzy również swoją ofertę, zwłaszcza na trasach niezelektryfikowanych, gdzie dziś pociągi prowadzone są lokomotywami spalinowymi. Elastyczność producentów taboru w kwestii terminów dostaw stanowi dla PKP Intercity jeden z priorytetów w prowadzonych przetargach. Komentuje Paweł Hordyński, członek zarządu PKP Intercity.
 • PKP Intercity planuje zmiany w systemie rezerwacji biletów

  Za nieco ponad rok PKP Intercity zamierza uruchomić system dynamicznej rezerwacji biletów. Jego podstawą będą bilety relacyjne, których cena zależeć będzie od trasy i jej popularności wśród podróżnych, a nie od dystansu. - Plan jest taki, że w grudniu 2014 roku chcemy ten system uruchomić. Od grudnia zeszłego roku trwają bardzo intensywne prace – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Marcin Celejewski, członek zarządu PKP Intercity ds. handlowych. – Pewne elementy systemu są już dostępne, np. oferta „Wcześniej” i stopniowe przyzwyczajanie pasażerów do przedsprzedaży i konkretnego benefitu finansowego z nią związanego.
 • Więcej wagonów na lato w PKP Intercity

  PKP Intercity przygotowuje się do sezonu letniego. W czerwcu obniży ceny biletów na niektórych odcinkach i zwiększy liczbę wykorzystywanych wagonów do 1600. Przewoźnik rozwija sprzedaż biletów przez biletomaty i internet. Dzięki wcześniejszemu zakupowi pasażerowie mogą zaoszczędzić, a spółka ma szansę lepiej dostosowywać zestawienie pociągów do zapotrzebowania podróżnych. – Oferta Intercity idzie w takim kierunku, że bilet kupiony wcześniej jest tańszy, również zaczynamy wprowadzać ceny relacyjne, czyli na niektórych odcinkach ceny od czerwca ulegną zdecydowanej obniżce, jest kilkanaście takich relacji – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Janusz Malinowski, prezes zarządu PKP Intercity.
 • Uwaga podróżni! Zmiany w rozkładzie PKP w całym kraju

  W nocy z soboty na niedzielę wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów PKP. W przypadku Intercity zwiększy się liczba połączeń, w tym także tych międzynarodowych. Przewozy Regionalne uruchamiają nowe REGIOekspresy, a Koleje Mazowieckie połączą Okęcie z Modlinem. Dla pasażerów przygotowano akcję informacyjną – od ulotek po informatorów na peronach. Zmiany komentuje Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity.
 • Rusza budowa bazy serwisowej dla Pendolino

  120 mln zł będzie kosztowało wybudowanie nowoczesnego centrum serwisowego dla szybkich pociągów Pendolino. - W ciągu dwóch miesięcy będzie wkopany kamień węgielny - mówi Janusz Malinowski, prezes zarządu PKP Intercity (źródło: Newseria).
 • Wielkanoc na kolei - bać się czy nie?

  Jesteśmy przygotowani i pod względem taborowym, i informacyjnym - deklaruje rzecznik prasowy PKP Intercity. Powtórka z bożonarodzeniowego chaosu wykluczona!
 • "Czysty Wagon" nie tylko od święta

  W trosce o komfort podróżnych, PKP Intercity realizuje akcję "Czysty Wagon". O jej szczegółach opowiada Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity.
 • Niespodzianka na prima aprilis

  W pociągach Intercity ma być czyściej. Chociaż "lotne" ekipy sprzątające zaczną działać od 1 kwietnia - nie jest to prima aprilisowy żart.