PKP Intercity

Artykuły - PKP Intercity (297)

 • PKP Intercity wyjeżdżają nowymi Griffinami

  PKP Intercity wyjeżdżają nowymi Griffinami

  PKP Intercity własnie otrzymało 20 nowych lokomotyw elektrycznych. Wczoraj odbyła się uroczystość przekazania tych maszyny. Flota PKP wzbogaciła się o lokomotywy elektryczne produkcji NEWAG S.A. To realizację podstawowej, wartej ponad 367 mln zł części umowy. Nowe lokomotywy będą prowadzić składy z Warszawy do Kijowa, Bydgoszczy, Poznania, Chełma, Szczecina i Kołobrzegu.
 • Od 1 czerwca więcej podróżnych w pociągach PKP Intercity

  Od 1 czerwca więcej podróżnych w pociągach PKP Intercity

  ​PKP Intercity zwiększa limit zajętości miejsc w swoich pociągach. Od 1 czerwca będzie możliwość zakupu biletów na wszystkie miejsca siedzące dostępne w pociągu. Przewoźnik wprowadza także obowiązek posiadania rezerwacji miejsc siedzących.
 • Pociągami PKP Intercity pojedziemy tylko z rezerwacją miejsc

  Pociągami PKP Intercity pojedziemy tylko z rezerwacją miejsc

  Od kilku tygodni, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo podróżnych, PKP Intercity umożliwia zakup biletów na 50 proc. miejsc po to, aby pasażerowie mogli zajmować najwyżej co drugie miejsce siedzące, zachowując odstęp. Aby ułatwić, a zarazem umożliwić podróż jak największej liczbie osób zainteresowanych danym połączeniem, przewoźnik wprowadza obowiązkową rezerwację miejsc we wszystkich kategoriach pociągów i uruchamia nową funkcjonalność. Zmiany zaczną obowiązywać od 4 czerwca 2020 roku.
 • PKP Intercity analizuje ponowne otwarcie Warsów w pociągach

  PKP Intercity analizuje ponowne otwarcie Warsów w pociągach

  PKP Intercity analizuje możliwość ponownego uruchomienia w pociągach usług gastronomicznych świadczonych przez spółkę Wars - poinformował kolejowy przewoźnik.
 • Pociągi Pendolino wracają na tory - ​PKP Intercity

  Pociągi Pendolino wracają na tory - ​PKP Intercity

  W piątek 22 maja 2020 r. PKP Intercity przywraca do kursowania pierwsze pociągi Express InterCity Premium, zawieszone do tej pory z powodu epidemii koronawirusa - poinformowała spółka w czwartek w komunikacie.
 • PKP Intercity przywraca połączenia

  PKP Intercity przywraca połączenia

  Państwowy przewoźnik PKP Intercity przywraca niektóre połączenia kolejowe. W rozkładzie jazdy pojawiły dziś się kolejne pociągi. Spółka ogłosiła, że na tory wraca ponad 20 połączeń, między innymi do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Katowic, Przemyśla, Lublina, Zielonej Góry czy Olsztyna. Rzeczniczka PKP Intercity Katarzyna Grzduk zaapelowała do podróżnych, by jak najwcześniej kupowali bilety.
 • PKP Intercity: Na tory wracają pociągi, bilety sprzedawane są na połowę miejsc

  PKP Intercity: Na tory wracają pociągi, bilety sprzedawane są na połowę miejsc

  ​Na tory wracają kolejne pociągi PKP Intercity, zawieszone do tej pory z powodu epidemii koronawirusa. Przewoźnik umożliwia obecnie zakup biletów na połowę miejsc siedzących, aby podróżni mogli zajmować najwyżej co drugie miejsce - informuje PKP Intercity w środowym komunikacie.
 • "Gazeta Wyborcza": Pociąg stoi, bo czeka na maszynistów

  "Gazeta Wyborcza": Pociąg stoi, bo czeka na maszynistów

  ​Brakuje tysięcy maszynistów. Przez wyśrubowane przepisy do zawodu trudno się dostać, a drogie pociągi jeżdżą za wolno - informuje "Gazeta Wyborcza" we wtorkowym artykule "Pociąg stoi, bo czeka na maszynistów".
 • "Puls Biznesu": Kolejowy przewoźnik boi się CPK

  "Puls Biznesu": Kolejowy przewoźnik boi się CPK

  PKP Intercity uważają budowę portu komunikacyjnego za ryzykowną, martwią się, bo nie mają pieniędzy na tabor - pisze środowy "Puls Biznesu".
 • Dzięki mObywatel nie trzeba będzie mieć dowodu w PKP Intercity

  Dzięki mObywatel nie trzeba będzie mieć dowodu w PKP Intercity

  PKP Intercity honoruje aplikację mObywatel w swoich pociągach. Dzięki temu podróżni mogą przy jej pomocy potwierdzać swoją tożsamość przy pomocy smartfona.

Filmy - PKP Intercity (9)

 • Trzy godziny krócej w pociągu do Kijowa lub Moskwy

  O nawet trzy godziny krócej będzie trwała podróż z warszawy do Kijowa albo Moskwy - zapewnił Interię Jarosław Oniszczuk członek zarządu PKP Intercity. PKP SA podpisała umowę na zakup POLSUW - urządzenia, które usprawni ruch kolejowy przez wschodnią granicę Polski.
 • PKP Intercity obniży koszty przejazdu pociągów nawet o 40 procent. Jak?

  PKP Intercity dzięki inwestycjom w nowy tabor lub modernizację używanego może zmniejszyć koszty o nawet 30-40 procent. Przewoźnik poszerzy również swoją ofertę, zwłaszcza na trasach niezelektryfikowanych, gdzie dziś pociągi prowadzone są lokomotywami spalinowymi. Elastyczność producentów taboru w kwestii terminów dostaw stanowi dla PKP Intercity jeden z priorytetów w prowadzonych przetargach. Komentuje Paweł Hordyński, członek zarządu PKP Intercity.
 • PKP Intercity planuje zmiany w systemie rezerwacji biletów

  Za nieco ponad rok PKP Intercity zamierza uruchomić system dynamicznej rezerwacji biletów. Jego podstawą będą bilety relacyjne, których cena zależeć będzie od trasy i jej popularności wśród podróżnych, a nie od dystansu. - Plan jest taki, że w grudniu 2014 roku chcemy ten system uruchomić. Od grudnia zeszłego roku trwają bardzo intensywne prace – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Marcin Celejewski, członek zarządu PKP Intercity ds. handlowych. – Pewne elementy systemu są już dostępne, np. oferta „Wcześniej” i stopniowe przyzwyczajanie pasażerów do przedsprzedaży i konkretnego benefitu finansowego z nią związanego.
 • Więcej wagonów na lato w PKP Intercity

  PKP Intercity przygotowuje się do sezonu letniego. W czerwcu obniży ceny biletów na niektórych odcinkach i zwiększy liczbę wykorzystywanych wagonów do 1600. Przewoźnik rozwija sprzedaż biletów przez biletomaty i internet. Dzięki wcześniejszemu zakupowi pasażerowie mogą zaoszczędzić, a spółka ma szansę lepiej dostosowywać zestawienie pociągów do zapotrzebowania podróżnych. – Oferta Intercity idzie w takim kierunku, że bilet kupiony wcześniej jest tańszy, również zaczynamy wprowadzać ceny relacyjne, czyli na niektórych odcinkach ceny od czerwca ulegną zdecydowanej obniżce, jest kilkanaście takich relacji – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Janusz Malinowski, prezes zarządu PKP Intercity.