PKOl

Artykuły - PKOl (200)

 • Zmarł Fumihiro Ebara. Pomagał polskim sportowcom przed igrzyskami w Tokio

  Zmarł Fumihiro Ebara. Pomagał polskim sportowcom przed igrzyskami w Tokio

  Polski Komitet Olimpijski poinformował w piątek o śmierci Dyrektora Fundacji Takasaki. Fumihiro Ebara przez ostatnie trzy lata współpracował z PKOl-em w zakresie przygotowań polskich sportowców do zbliżających się igrzysk olimpijskich w Tokio.
 • Motor Lublin w 2. lidze. Ryszard Niemiec dla Interii: Planujemy podjąć stosowne kroki w PZPN-ie i PKOl-u

  Motor Lublin w 2. lidze. Ryszard Niemiec dla Interii: Planujemy podjąć stosowne kroki w PZPN-ie i PKOl-u

  Nie milkną echa decyzji Lubelskiego Związku Piłki Nożnej przyznającej awans do 2. ligi Motorowi Lublin. W momencie przerwania rozgrywek po 19 kolejkach w tabeli grupy czwartej zespół z Lublina był wiceliderem, mając tyle samo punktów co prowadzący Hutnik Kraków, ostatecznie to Motor okazał się zwycięzcą. Z taką decyzją nie zgadza się klub z Nowej Huty oraz Małopolski Związek Piłki Nożnej. "Haniebna praktyka na rympał nawiązuje do najgorszych korupcyjnej doby"- napisał na twitterze szef MZPN-u Ryszard Niemiec.
 • Prezes PKOl o Pendereckim: Pozostawił trwały ślad w muzyce i sztuce olimpijskiej

  Prezes PKOl o Pendereckim: Pozostawił trwały ślad w muzyce i sztuce olimpijskiej

  Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki podkreślił zasługi zmarłego w niedzielę kompozytora Krzysztofa Pendereckiego dla sportu. "Pozostawił trwały ślad w historii MKOl, PKOl oraz muzyce i sztuce olimpijskiej" - zaznaczył.
 • Tokio 2020. PKOl zaapelował o zmianę terminu igrzysk olimpijskich

  Tokio 2020. PKOl zaapelował o zmianę terminu igrzysk olimpijskich

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zdecydował, że decyzja o ewentualnym przesunięciu igrzysk olimpijskich w Tokio zapadnie w ciągu czterech tygodni. Polski Komitet Olimpijski (PKOl) naciska, aby impreza odbyła się w innym terminie.
 • Tokio 2020. MKOl zmienia terminy

  Tokio 2020. MKOl zmienia terminy

  Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował narodowe komitety olimpijskie w tym PKOl o nowych zasadach kwalifikacji do igrzysk w Tokio. Na razie najważniejsza tegoroczna impreza sportowa ma odbyć się zgodnie z planem. Inauguracja nastąpi 27 lipca.
 • W Krakowie uczczono setną rocznicę powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego

  W Krakowie uczczono setną rocznicę powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego

  Odnowieniem aktu założycielskiego uczczono setną rocznicę powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Uroczystość w krakowskim Hotelu Francuskim, gdzie 12 października 1919 powołano do życia Polski Komitet Igrzysk Olimpijskich, zgromadziła wielu sportowych działaczy i medalistów olimpijskich.
 • Polski Komitet Olimpijski obchodzi 100. rocznicę powstania

  Polski Komitet Olimpijski obchodzi 100. rocznicę powstania

  Polski Komitet Olimpijski obchodzi 100. rocznicę powstania. Został założony 12 października 1919 roku w Hotelu Francuskim w Krakowie, a jego pierwszym celem było wysłanie reprezentacji na igrzyska w Antwerpii w 1920 roku.
 • PKOl nie wyraził zgody na start szablistki Shelton w barwach USA

  PKOl nie wyraził zgody na start szablistki Shelton w barwach USA

  Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego przychylił się do stanowiska Polskiego Związku Szermierczego i nie wyraził zgody na start szablistki Aleksandry Shelton (dawniej Sochy) w igrzyskach w Tokio w barwach USA - poinformował w środę PKOl.
 • Tomasz Poręba wiceprezesem PKOl-u

  Tomasz Poręba wiceprezesem PKOl-u

  Eurodeputowany PiS Tomasz Poręba został wybrany jednogłośnie na stanowisko wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego do spraw kontaktów zewnętrznych. Decyzja w tej sprawie zapadła przed świętami podczas posiedzenia zarządu PKOl.
 • Anita Włodarczyk z nagrodą PKOl za złoto z Londynu

  Anita Włodarczyk z nagrodą PKOl za złoto z Londynu

  Anita Włodarczyk otrzyma nagrodę w wysokości 40 tys. złotych za wynik sportowy osiągnięty w konkursie rzutu młotem Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie w 2012 roku - taką decyzję podjął jednomyślnie we wtorek zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Filmy - PKOl (5)