PKO BP SA

Synonimy:
PKO BP, PKO BP Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKO BP SA (496)

 • PFR Paweł Borys - w perspektywie powstanie kilka uniwersalnych banków

  PFR Paweł Borys - w perspektywie powstanie kilka uniwersalnych banków

  W perspektywie kilku lat w Polsce może być 6-7 uniwersalnych banków, pozostałe będą mniejsze i wyspecjalizowane - ocenił prezes PFR Paweł Borys.
 • Mocny spadek WIG 20; na plusie tylko jedna z największych spółek

  Mocny spadek WIG 20; na plusie tylko jedna z największych spółek

  WIG 20 zakończył wtorkową sesję 1-proc. spadkiem. Pod kreską znalazły się także inne główne indeksy na GPW. Wśród największych spółek na plusie zakończyło sesję jedynie PKO BP.
 • Bujak: Euro dla Polski w najbliższych 5-10 latach nie jest optymalnym wyborem

  Bujak: Euro dla Polski w najbliższych 5-10 latach nie jest optymalnym wyborem

  Wydaje się, że obecność Polski w strefie euro w ciągu najbliższych 5, a może nawet 10 lat, nie jest optymalnym wyborem w ramach polityki gospodarczej - twierdzi główny ekonomista PKO BP Piotr Bujak. Według niego samo spełnienie nominalnych kryteriów konwergencji zajęłoby co najmniej 3-4 lata.
 • Firmę założysz przez konto bankowe

  Firmę założysz przez konto bankowe

  Klienci PKO BP mogą już zarejestrować firmę przez bankowość elektroniczną. Rychłe wprowadzenie tej usługi zapowiedział też mBank.
 • Hakerzy częściej atakują klientów niż banki

  Hakerzy częściej atakują klientów niż banki

  - Wcześniej były głównie ataki na serwisy internetowe, a teraz częściej na aplikacje mobilne, zwłaszcza przez sklep Google. Z jednej strony cyberprzestępcy stosują bardziej zawansowane metody, z drugiej jednak zabezpieczenia po stronie banków są coraz lepsze - mówi Adam Marciniak, wiceprezes PKO BP nadzorujący obszar informatyki i usług, w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz
 • Największy bank uruchamia kantor walutowy

  Największy bank uruchamia kantor walutowy

  PKO BP uruchomił kantor internetowy dla klientów indywidualnych. To kolejny bank, który zaoferował możliwość kupna walut online, a wcześniej taką opcję udostępnił m.in. Alior, mBank, BZ WBK czy ING Bank Śląski. Można w ten sposób kupować walutę na spłatę kredytu walutowego czy na wydatki za granicą, co pozwala ominąć dodatkowe i wysokie koszty związane z przeliczaniem transakcji z karty płatniczej.
 • Rynkowa wartość PKO BP sięgnęła 55 mld zł

  Rynkowa wartość PKO BP sięgnęła 55 mld zł

  Rynkowa wartość PKO Banku Polskiego sięgnęła 55 mld zł, co oznacza, że jest najcenniejszą spółką notowaną na GPW - poinformowało PKO BP w środowym komunikacie. Dodano, że 2017 rok przyniósł bankowi umocnienie pozycji we wszystkich segmentach działalności biznesowej.
 • Borys: Fuzja Pekao z PKO BP do rozważenia, transakcję wykluczyłaby ewentualna fuzja Pekao-Alior

  Borys: Fuzja Pekao z PKO BP do rozważenia, transakcję wykluczyłaby ewentualna fuzja Pekao-Alior

  - Koncepcję fuzji PKO BP z Pekao SA warto rozważyć, ale transakcja taka zostałaby wykluczona przez ewentualną fuzję Pekao SA z Alior Bankiem - poinformował Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
 • "Rzeczpospolita": Megafuzja PKO BP i Pekao

  "Rzeczpospolita": Megafuzja PKO BP i Pekao

  W przyszłym roku może powstać gigant z jedną trzecią udziałów w rynku i blisko 15 milionami klientów - informuje piątkowa "Rzeczpospolita". PKO BP i Bank Pekao SA zaprzeczają, że prowadzą rozmowy w sprawie fuzji - poinformowały banki w piątkowych komunikatach.
 • 25 najbardziej perspektywicznych startupów

  25 najbardziej perspektywicznych startupów

  Jeden z największych na świecie akceleratorów startupów, MassChallenge, ogłosił w programie Bridge to MassChallenge listę 25 najbardziej perspektywicznych startupów z Europy Środkowej. Partnerem w programie był PKO Bank Polski.

Filmy - PKO BP SA (8)

 • PKO BP: Polska gospodarka rozpędza się

  Przez większość przyszłego roku stopy procentowe będą stabilne, natomiast pod koniec roku, po tym, jak wzrost gospodarczy przyspieszy, polityka pieniężna będzie stopniowo zacieśniana – zaznacza Radosław Bodys, główny ekonomista PKO BP.
 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.
 • PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia

  Bank PKO BP rozważa kolejne fuzje i przejęcia, jeśli na polskim rynku usług finansowych pojawią się okazje korzystnych transakcji. Ze względu na strategiczne plany banku, który chce powiększyć portfel zamożnych klientów z dużych miast, dobrym kandydatem jest Bank Millennium. PKO BP złożył także nową ofertę Bankowi Pocztowemu. - PKO Bank Polski analizuje różne ścieżki rozwoju, ale oczywiście podstawowym scenariuszem naszego wzrostu jest dalsza realizacja strategii wzrostu organicznego, którą realizujemy w PKO Banku Polskim już od kilku lat. Natomiast biorąc pod uwagę szansę, które wynikają z okazji rynkowych, chcemy również zagrać wyraźną rolę na rynku fuzji i przejęć innych, mniejszych instytucji finansowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria wiceprezes banku, Jakub Papierski.
 • Będzie można zarobić na PKO BP

  Skarb Państwa sprzeda tyle, ile będzie zainteresowania rynkowego - min. Aleksander Grad o szczegółach wrześniowej oferty publicznej akcji PKO BP.