PKO Bank Polski

Artykuły - PKO Bank Polski (836)

 • PKO BP planuje ponad 5 mld zł zysku netto w 2022 r.

  PKO BP planuje ponad 5 mld zł zysku netto w 2022 r.

  PKO BP planuje, że w 2022 roku jego zysk netto będzie powyżej 5 mld zł, a wskaźnik ROE docelowo w 2022 r. wzrośnie do 12 proc. - poinformował bank w strategii na lata 2020-2022. Bank zakłada dalszy rozwój sieci oddziałów zagranicznych, placówki banku mają ewoluować w centra doradztwa, a liczba użytkowników aplikacji IKO wzrosnąć ma do ponad 5 mln.
 • PKO BP planuje kolejne przejęcia

  PKO BP planuje kolejne przejęcia

  PKO BP jest zainteresowany przejęciem atrakcyjnych aktywów finansowych na polskim rynku. Spodziewa się, że w 2020 roku przejmie jakieś aktywo finansowe. Jeśli mBank zostanie wystawiony na sprzedaż, to oferta będzie analizowana - wynika z wypowiedzi Zbigniewa Jagiełły, prezesa PKO BP.
 • PKO Bank Polski ma wydać 100 mln zł na kluby Ekstraklasy

  PKO Bank Polski ma wydać 100 mln zł na kluby Ekstraklasy

  PKO Bank Polski uruchamia Program Partnerski, który jest przeznaczony dla klubów PKO Ekstraklasy. W ciągu trzech lat poprzez Program Partnerski i umowy sponsorskie może wesprzeć polską piłkę kwotą nawet 100 mln zł.
 • PKO: Pakiet fiskalny pojawił się w idealnym momencie

  PKO: Pakiet fiskalny pojawił się w idealnym momencie

  To wszystko nie musi skończyć się źle - twierdzą analitycy PKO Banku Polskiego o "pakiecie fiskalnym" czyli innymi słowy "piątce Kaczyńskiego", dzięki której PiS wygrał wyraźnie majowe wybory do Parlamentu Europejskiego. Przeciwnie, gospodarka będzie szybciej rosła w tym i przyszłym roku, a finanse publiczne się nie załamią.
 • Polski bank wygrywa światowy ranking

  Polski bank wygrywa światowy ranking

  Aplikacja IKO PKO Banku Polskiego po raz drugi okazała się najlepiej ocenianą na świecie przez klientów w rankingu brytyjskiego Retail Banker International.
 • 100-lecie PKO BP

  7 lutego 1918 roku powołana została kluczowa część nowego polskiego systemu finansowego - Pocztowa Kasa Oszczędności, czyli PKO.
 • Henryk Gruber - twórca potęgi PKO i finansowego marketingu

  Henryk Gruber - twórca potęgi PKO i finansowego marketingu

  W latach 30. zeszłego wieku niemal każdy mieszkaniec Polski wiedział, co to jest PKO. A wiedza o oszczędzaniu zaczęła trafiać nawet do dzieci z bardzo odległych wiosek. Całe polskie społeczeństwo przeszło kurs edukacji ekonomicznej. To zasługa Henryka Grubera, prezesa PKO od 1928 roku, człowieka wybitnego, o horyzontach daleko wybiegających poza jego czasy.
 • Jagiełło dla "DGP": system bankowy pękł na dwie części

  Jagiełło dla "DGP": system bankowy pękł na dwie części

  Pierwsza to banki, które mają dużo klientów i rosną. Druga jest niedochodowa i ukrywa swoje problemy. To konsekwencje przeregulowania sektora - powiedział w wywiadzie dla czwartkowego wydania "Dziennika Gazety Prawnej" prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło.
 • PKO, czyli fundament systemu finansowego II RP

  PKO, czyli fundament systemu finansowego II RP

  Dekret Naczelnika Państwa bardzo daleko wybiegał w przyszłość. Władze II RP dobrze wiedziały, jak ważny jest system finansowy dla nowoczesnego państwa. A w dodatku - jeden, spójny system dla państwa rozdartego na kawałki 123 lata wcześniej. 7 lutego 1918 roku powołana została jego kluczowa część - Pocztowa Kasa Oszczędności, czyli PKO.
 • PKO BP szykuje kolejne oddziały za granicą

  PKO BP szykuje kolejne oddziały za granicą

  PKO Bank Polski planuje otworzyć kolejne oddziały za granicą i chce jeszcze mocniej wspierać polskich eksporterów. - Według naszych prognoz udział eksportu w PKB zwiększy się z obecnych 45 proc. do 47 proc. w 2020 roku - mówi Maks Kraczkowski, wiceprezes PKO BP. Bank mocno stawia na uczestnictwo w tym procesie.