PKN Orlen S.A.

Synonimy:
pkn orlen,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKN Orlen S.A. (488)

 • PKN Orlen wchodzi w mobilne płatności

  PKN Orlen wchodzi w mobilne płatności

  Polski gigant paliwowy PKN Orlen rozpoczął testy nowego systemu płatności mobilnych Orlen Pay. Wypadają one na razie na tyle obiecująco, że w III kwartale tego roku zamierza udostępnić go już wszystkim klientom. Na razie chodzi o ich wygodę - mobilnej zapłaty będzie można dokonać od razu przy dystrybutorze paliw.
 • Zainteresowanie obligacjami PKN Orlen większe niż ich pula

  Zainteresowanie obligacjami PKN Orlen większe niż ich pula

  W ciągu jednego dnia przekroczona została liczba zapisów na obligacje detaliczne PKN Orlen o łącznej wartości 200 mln zł. To trzecia seria w ramach programu emisji papierów dłużnych spółki, gdzie zainteresowanie przewyższyło dostępną pulę - podał płocki koncern.
 • Czy polski rząd stworzy wielkie firmy państwowe?

  Czy polski rząd stworzy wielkie firmy państwowe?

  Orlen połączony z Lotosem to nie jedyny pomysł stworzenia championa narodowego. Może dojść do połączenia czterech koncernów energetycznych. Nie będzie wzajemnej konkurencji, rywalizacji niższymi cenami o klientów. A jakie mogą być korzyści?
 • Sąd oddalił pozew Polocktransneft Druzhba na 84 mln USD wobec Orlen Lietuva

  Sąd oddalił pozew Polocktransneft Druzhba, operatora białoruskiego odcinka rurociągu naftowego "Przyjaźń", który żądał od Orlen Lietuva 84 mln USD odszkodowania za tzw. ropę technologiczną, znajdującą się w litewskim odcinku magistrali w latach 1992-2014.
 • Obajtek: Wybrzeże nie straci na przejęciu Lotosu przez Orlen

  Obajtek: Wybrzeże nie straci na przejęciu Lotosu przez Orlen

  Wybrzeże nic nie straci na przejęciu Lotosu przez Orlen, nic się nie zmieni również w kwestii podatkowej - mówi w wywiadzie dla "GPC" prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
 • Ambitne plany Orlenu na najbliższe miesiące

  Ambitne plany Orlenu na najbliższe miesiące

  - Na razie nie ma decyzji o finansowym zaangażowaniu PKN Orlen w budowę elektrowni jądrowej - powiedział Wiesław Protasewicz, członek zarządu ds. finansowych. Pytany o fuzję Orlenu z Lotosem przypomniał natomiast, że trwają prace due diligence i przygotowywany jest wniosek notyfikacyjny do Komisji Europejskiej. Do końca 2018 r. prace powinny się zakończyć, chociaż uzależnione jest to od tempa rozmów z KE.
 • PKN podaje wyniki, dobry wynik detalu

  PKN podaje wyniki, dobry wynik detalu

  EBITDA LIFO PKN Orlen w pierwszym kwartale 2018 roku spadła rdr o 0,4 mld zł i wyniosła 1,893 mld zł. Spadek to głównie efekt ujemnego wpływu makro częściowo ograniczonego wzrostem wolumenów sprzedaży - poinformował PKN Orlen w komunikacie.
 • Orlen i Lotos tworzą fikcję wokół opłaty emisyjnej - zapłacą konsumenci

  Orlen i Lotos tworzą fikcję wokół opłaty emisyjnej - zapłacą konsumenci

  Orlen i Lotos zapewniają, że konsumenci nie odczują planowanego przez rząd wprowadzenia opłaty emisyjnej, ponieważ ceny paliw nie ulegną zmianie. Trudno uwierzyć, bo jeżeli nie konsumenci, to kto? Odpowiedź jest taka - wszyscy podatnicy.
 • To jednak Orlen przejmie Lotos

  To jednak Orlen przejmie Lotos

  PKN Orlen przystąpił do procesu badania due diligence Grupy Lotos.
 • Daniel Obajtek: Rozważamy uruchomienie procesu rozbudowy rafinerii w Możejkach

  Daniel Obajtek: Rozważamy uruchomienie procesu rozbudowy rafinerii w Możejkach

  - Klimat biznesowy na Litwie uległ istotnej poprawie; rozważamy uruchomienie procesu rozbudowy rafinerii w Możejkach, by m.in. obniżyć koszty produkcyjne - mówił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Filmy - PKN Orlen S.A. (8)

 • Orlen z nowym paliwem Efecta

  Jestem przekonany, że produkty te nie tylko pozwolą nam umocnić relacje z dotychczasowymi klientami, ale również dotrzeć do nowych grup konsumentów - mówi Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen.
 • Czy PKN Orlen przepłaca za ropę z Rosji?

  Na podstawie danych Federalnej Służby Celnej w 2015 roku Forbes sprawdził jak przedstawia się rosyjski eksport ropy i kto najchętniej kupuje rosyjską ropę. Z zestawiania przygotowanego przez magazyn wynika, że PKN Orlen kupuje 10 mln ton za co płaci 3,7 mld USD, czyli średnio 51 dolarów za baryłkę. Wynika więc z tego, że rodzima firma należy do kluczowych klientów. Ostatnimi czasy na świecie ceny ropy znajdywały się znacznie poniżej poziomu, za który płaciliśmy Rosjanom, ale czy to oznacza, że przepłacaliśmy? O tym jak działa ten mechanizm mówił w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. Więcej w materiale wideo.
 • Uruchomienie Bloku Gazowo-Parowego zakończone sukcesem

  Uruchomienie Bloku Gazowo-Parowego o mocy 463 MWe we Włocławku przebiegło z sukcesem – turbina gazowa osiągnęła zakładane 3 tysiące obrotów. To kolejny etap fazy rozruchu, który zakończy się w połowie roku. Kolejne fazy uruchamiania koncentrować będą się na przygotowaniu instalacji do pierwszej synchronizacji z siecią krajową, która planowana jest na styczeń oraz dalszej optymalizacji pracy bloku. Faza ruchu regulacyjnego powinna zakończyć się w drugim kwartale przyszłego roku przeprowadzeniem przez PKN ORLEN kompletnych pomiarów parametrów gwarantowanych i odbiorem inwestycji. - To historyczna chwila nie tylko dla PKN ORLEN, ale również dla polskiej branży energetycznej. Uruchomiliśmy flagową inwestycję, która jest pierwszym w Polsce blokiem CCGT o dużej mocy i ma ogromne znaczenie także dla wzmocnienie doskonałości operacyjnej Grupy ORLEN i bezpieczeństwa Krajowego Systemu Energetycznego – powiedział Piotr Chełmiński, Członek Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki PKN ORLEN.
 • Jędrzejczyk: W obszarze inwestycji Orlen ma co robić

  Obecne wydobycie firmy Orlen Upstream w Kanadzie wynosi około 8 tys. baryłek ropy naftowej dziennie - to ponad dwa razy więcej niż w pierwszym kwartale tego roku. Ponadto rozwijamy detal, budujemy nowe stacje, zwiększamy sprzedaż pozapaliwową, wkrótce będzie decyzja co do budowy kolejnego bloku energetycznego w Płocku - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes Orlenu ds. finansowych.