PKN Orlen S.A.

Synonimy:
pkn orlen,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKN Orlen S.A. (488)

 • Gospodarka zyskuje na uszczelnieniu systemu podatkowego

  Gospodarka zyskuje na uszczelnieniu systemu podatkowego

  O ponad 25 proc., czyli około 7 mld zł - o tyle wzrosły wpływy do budżetu państwa w 2017 r. z tytułu sprzedaży realizowanej przez PKN Orlen, w porównaniu z 2015 rokiem - podała spółka w piątek.
 • Stabilna praca zakładu w Płocku po zdarzeniu

  Po wczorajszym zdarzeniu związanym z nieszczelnością na rurociągu sieci parowej w zakładzie produkcyjnym w Płocku sytuacja została opanowana. Obecnie prowadzone są prace związane z bezpiecznym uruchamianiem niektórych instalacji. Proces ten powinien zostać całkowicie zakończony jeszcze w tym tygodniu.
 • Awaria w zakładzie PKN w Płocku

  Awaria w zakładzie PKN w Płocku

  Z instalacji na terenie zakładu produkcyjnego PKN Orlen w Płocku wydobywa się czarny dym. Jak informuje spółka, we wtorek po południu doszło do zdarzenia, które spowodowało zakłócenie bieżącej pracy systemów technologicznych.
 • Obajtek dla "Super Expressu": Fuzja z Lotosem jest konieczna

  Obajtek dla "Super Expressu": Fuzja z Lotosem jest konieczna

  Decyzję KE w sprawie fuzji z Lotosem powinniśmy otrzymać w pierwszej połowie 2019 r.; wówczas w drugiej połowie przyszłego roku proces przejęcia Lotosu przez Orlen powinien być zakończony - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w rozmowie z sobotnim "Super Expressem".
 • Rekordowe wyniki detalu i ważne decyzje inwestycyjne w PKN ORLEN

  PKN ORLEN w II kwartale 2018 roku osiągnął najwyższy w historii wynik segmentu detalicznego w wysokości 677 mln zł, co oznacza wzrost o 18 proc. (rok do roku). Łącznie wszystkie segmenty działalności wypracowały zysk operacyjny EBITDA wg LIFO na poziomie 2,1 mld zł. Dobry wynik finansowy został wypracowany pomimo realizacji zaplanowanych postojów remontowych we wszystkich rafineriach oraz trudniejszego otoczenia makroekonomicznego (r/r),, na które wpływ miała przede wszystkim drożejąca ropa naftowa. Niekorzystny wpływ makro został częściowo zrekompensowany wzrostem wolumenów sprzedaży o 2 proc. (r/r).
 • "Puls Biznesu": PKN Orlen wejdzie w paradę MOL-owi

  "Puls Biznesu": PKN Orlen wejdzie w paradę MOL-owi

  Jeszcze w tym roku stacje benzynowe z logo koncernu pojawią się na nowym środkowoeuropejskim rynku, w przyszłym - ciąg dalszy ekspansji - czytamy w piątkowym "Pulsie Biznesu".
 • Instytut Staszica: Połączenie Orlenu i Lotosu poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski

  Instytut Staszica: Połączenie Orlenu i Lotosu poprawi bezpieczeństwo energetyczne Polski

  Konsolidacja Orlenu i Lotosu może przynieść duże korzyści polskiej gospodarce - oceniają eksperci Instytutu Staszica. Budowa przez duże koncerny siły ekonomicznej państwa w ramach inwestycji w przetwórstwo ropy czy możliwość inwestowania w duże projekty technologiczne może także wpłynąć na przyspieszenie rozwoju gospodarki. Korzyści powinni odczuć także kierowcy. Jeśli integracja pomiędzy Orlenem a Lotosem będzie skuteczna, rynek będzie lepiej zorganizowany, a to może doprowadzić nawet do obniżki cen paliw.
 • Orlen chce na program rozwoju petrochemii do 2023 r. wydać ok. 8,3 mld zł

  Orlen chce na program rozwoju petrochemii do 2023 r. wydać ok. 8,3 mld zł

  Zarząd PKN Orlen zatwierdził program rozwoju petrochemii do 2023 roku, który stanowić będzie podstawę do aktualizacji strategii spółki w obszarze rozwoju aktywów petrochemicznych - podała spółka w komunikacie. Budżet programu szacowany jest na ok. 8,3 mld zł.
 • Premier odebrał ministrowi energii nadzór nad Orlenem i Lotosem

  Premier odebrał ministrowi energii nadzór nad Orlenem i Lotosem

  Premier Mateusz Morawiecki przejął z dniem 1 czerwca 2018 roku od ministra energii uprawnienia do wykonywania praw własności z akcji PKN Orlen i Grupą Lotos - poinformowała PAP Biznes rzeczniczka prasowa Ministerstwa Energii Joanna Borecka-Hajduk.
 • PKN Orlen wchodzi w mobilne płatności

  PKN Orlen wchodzi w mobilne płatności

  Polski gigant paliwowy PKN Orlen rozpoczął testy nowego systemu płatności mobilnych Orlen Pay. Wypadają one na razie na tyle obiecująco, że w III kwartale tego roku zamierza udostępnić go już wszystkim klientom. Na razie chodzi o ich wygodę - mobilnej zapłaty będzie można dokonać od razu przy dystrybutorze paliw.

Filmy - PKN Orlen S.A. (8)

 • Orlen z nowym paliwem Efecta

  Jestem przekonany, że produkty te nie tylko pozwolą nam umocnić relacje z dotychczasowymi klientami, ale również dotrzeć do nowych grup konsumentów - mówi Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen.
 • Czy PKN Orlen przepłaca za ropę z Rosji?

  Na podstawie danych Federalnej Służby Celnej w 2015 roku Forbes sprawdził jak przedstawia się rosyjski eksport ropy i kto najchętniej kupuje rosyjską ropę. Z zestawiania przygotowanego przez magazyn wynika, że PKN Orlen kupuje 10 mln ton za co płaci 3,7 mld USD, czyli średnio 51 dolarów za baryłkę. Wynika więc z tego, że rodzima firma należy do kluczowych klientów. Ostatnimi czasy na świecie ceny ropy znajdywały się znacznie poniżej poziomu, za który płaciliśmy Rosjanom, ale czy to oznacza, że przepłacaliśmy? O tym jak działa ten mechanizm mówił w rozmowie z MarketNews24 dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. Więcej w materiale wideo.
 • Uruchomienie Bloku Gazowo-Parowego zakończone sukcesem

  Uruchomienie Bloku Gazowo-Parowego o mocy 463 MWe we Włocławku przebiegło z sukcesem – turbina gazowa osiągnęła zakładane 3 tysiące obrotów. To kolejny etap fazy rozruchu, który zakończy się w połowie roku. Kolejne fazy uruchamiania koncentrować będą się na przygotowaniu instalacji do pierwszej synchronizacji z siecią krajową, która planowana jest na styczeń oraz dalszej optymalizacji pracy bloku. Faza ruchu regulacyjnego powinna zakończyć się w drugim kwartale przyszłego roku przeprowadzeniem przez PKN ORLEN kompletnych pomiarów parametrów gwarantowanych i odbiorem inwestycji. - To historyczna chwila nie tylko dla PKN ORLEN, ale również dla polskiej branży energetycznej. Uruchomiliśmy flagową inwestycję, która jest pierwszym w Polsce blokiem CCGT o dużej mocy i ma ogromne znaczenie także dla wzmocnienie doskonałości operacyjnej Grupy ORLEN i bezpieczeństwa Krajowego Systemu Energetycznego – powiedział Piotr Chełmiński, Członek Zarządu ds. Rozwoju i Energetyki PKN ORLEN.
 • Jędrzejczyk: W obszarze inwestycji Orlen ma co robić

  Obecne wydobycie firmy Orlen Upstream w Kanadzie wynosi około 8 tys. baryłek ropy naftowej dziennie - to ponad dwa razy więcej niż w pierwszym kwartale tego roku. Ponadto rozwijamy detal, budujemy nowe stacje, zwiększamy sprzedaż pozapaliwową, wkrótce będzie decyzja co do budowy kolejnego bloku energetycznego w Płocku - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes Orlenu ds. finansowych.