PKB

Synonimy:
Produkt krajowy brutto,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKB (246)

Filmy - PKB (22)

 • Czy Polska dogania Europę Zachodnią

  Najnowsze dane opublikowane przez Eurostat w grudniu br. potwierdzają, że polska gospodarka rozwija się w szybkim tempie. Dynamika PKB sięgnęła w III kw. 5,2 proc. r/r (dane skorygowane), co było dwukrotnie szybszym tempem niż wzrost gospodarczy krajów strefy euro. Czy to oznacza, że wreszcie doganiamy pod względem zamożności bogatsze kraje Europy Zachodniej?
 • Agencje ratingowe za słabo oceniają polską gospodarkę?

  Czy agencja ratingowa Fitch ma rację utrzymując swoje prognozy wzrostu PKB w Polsce w 2017 i 2018 roku? Zwłaszcza, że napływające dane są optymistyczne?
 • Czy polski PKB może być ponownie ratowany przez zaskakujący wzrost zapasów

  Czy może się powtórzyć tak szczególna sytuacja, jak ubiegłoroczna, że wzrost gospodarczy będzie ratowany przez wzrost zapasów? To byłoby bardzo niebezpieczne dla gospodarki.
 • Polska już nie jest gospodarczym prymusem w UE

  W Europie mamy dobrą koniunkturę gospodarczą. Międzynarodowe instytucje podwyższają prognozy wzrostu polskiego PKB w 2017 r. Jednak Polska nie jest już gospodarczym prymusem, spadliśmy na 5-6 miejsce wśród krajów UE. - Powody do radości są, ale nie tak duże, bo dla innych krajów podwyższane prognozy są większe - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Bohdan Wyżnikiewicz, prezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych, były prezes GUS i b.wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.