PKB

Synonimy:
Produkt krajowy brutto,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKB (242)

Filmy - PKB (23)

 • Pojawiają się efekty przegrzania polskiej gospodarki

  W tym roku polski PKB powinien wzrosnąć o 4,1 proc. Tempo wzrostu będzie jednak spadać w kolejnych kwartałach, w ocenie Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych. Dzięki wykorzystaniu środków z UE przed nami ożywienie w inwestycjach, które wzrosną o 10 proc., jednak w przyszłym riku już tylko o 3,5 proc. - Tempo wzrostu gospodarczego będzie spadać, to skutek przegrzania polskiej gospodarki - mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Bohdan Wyżnikiewicz, prezes Instytutu Prognoz i Analiz Gospodarczych, były prezes GUS i b.wiceprezes Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.Według prognozy instytutu w tym roku będziemy mieli duży wzrost inwestycji, natomiast gorsze dla PKB będą wyniki handlu zagranicznego.
 • Czy Polska dogania Europę Zachodnią

  Najnowsze dane opublikowane przez Eurostat w grudniu br. potwierdzają, że polska gospodarka rozwija się w szybkim tempie. Dynamika PKB sięgnęła w III kw. 5,2 proc. r/r (dane skorygowane), co było dwukrotnie szybszym tempem niż wzrost gospodarczy krajów strefy euro. Czy to oznacza, że wreszcie doganiamy pod względem zamożności bogatsze kraje Europy Zachodniej?
 • Agencje ratingowe za słabo oceniają polską gospodarkę?

  Czy agencja ratingowa Fitch ma rację utrzymując swoje prognozy wzrostu PKB w Polsce w 2017 i 2018 roku? Zwłaszcza, że napływające dane są optymistyczne?
 • Czy polski PKB może być ponownie ratowany przez zaskakujący wzrost zapasów

  Czy może się powtórzyć tak szczególna sytuacja, jak ubiegłoroczna, że wzrost gospodarczy będzie ratowany przez wzrost zapasów? To byłoby bardzo niebezpieczne dla gospodarki.