PKB

Synonimy:
Produkt krajowy brutto,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKB (4189)

 • Szwecja. Największy spadek PKB od 40 lat

  Szwecja. Największy spadek PKB od 40 lat

  Szwedzki Urząd Statystyczny (SCB) podał najnowsze dane z krajowej gospodarki. Mimo braku typowego lockdawnu, gospodarka Szwecji odnotowała w drugim kwartale tego roku największy od 40 lat spadek PKB.
 • PKB Niemiec w II kw. spadł o 10,1 procent

  PKB Niemiec w II kw. spadł o 10,1 procent

  Jak poinformował w komunikacie Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden, Produkt Krajowy Brutto Niemiec w II kwartale 2020 r. spadł o 10,1 proc. kdk. Dane są gorsze od prognoz analityków. Analitycy spodziewali się -9,0 kdk, po -2,2 proc. w I kw.
 • NBP: Raport o inflacji za lipiec 2020

  NBP: Raport o inflacji za lipiec 2020

  Jak wynika z najnowszego "Raportu o inflacji" NBP. Bilans czynników niepewności w przypadku PKB oraz - inflacji CPI wskazuje na bardziej prawdopodobne ukształtowanie się tych kategorii poniżej scenariusza centralnego projekcji. Czynniki podwyższające obecnie inflację będą jednak stopniowo ustępować i w średnim horyzoncie inflacja obniży się, kształtując się do końca horyzontu projekcji poniżej 2,5 proc. Najniższy poziom inflacja osiągnie w 2021 r. ze względu na wciąż relatywnie słabą w tym czasie presję popytową oraz spadek jednostkowych kosztów pracy.
 • Mieszane dane z Chin

  Na światowych rynkach w czwartek obserwujemy wzrost awersji do ryzyka. Giełdy w Europie tracą po bardzo słabej sesji azjatyckiej. Słabo radzą sobie waluty Antypodów, a najmocniejszy wśród głównych walut jest jen japoński.
 • Inflacja CPI: GUS podał dane dotyczące wzrostu cen w czerwcu

  Inflacja CPI: GUS podał dane dotyczące wzrostu cen w czerwcu

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące tzw. wskaźnika CPI (inflacja konsumencka) za czerwiec 2020 r. Inflacja wyniosła rok do roku 3,3 proc. vs odczyt flash 3,3 proc. i po 2,9 proc. w maju. W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 0,6 proc. Nadwyżka w obrotach towarowych handlu zagranicznego po maju wyniosła 2,0 mld euro.
 • Kościński: Mamy szansę wyjść dość gładko ze spowolnienia gospodarczego

  Kościński: Mamy szansę wyjść dość gładko ze spowolnienia gospodarczego

  Mamy szansę wyjść dość gładko ze spowolnienia gospodarczego i już w przyszłym roku znaleźć się w tym samym miejscu, w którym byliśmy przed pandemią - ocenił minister finansów Tadeusz Kościński w wywiadzie dla sobotniego "Naszego Dziennika".
 • Prognozy gospodarcze KE: Polska gospodarka skurczy się o 4,6 proc.

  Prognozy gospodarcze KE: Polska gospodarka skurczy się o 4,6 proc.

  Jak wynika z prognoz gospodarczych Komisji Europejskiej, Polska w tym roku poradzi sobie najlepiej ze skutkami koronawirusa. W tym roku polska gospodarka skurczy się o 4,6 proc., a w przyszłym ma wzrosnąć o 4,3 proc.
 • KE: Drastyczny spadek Europy w globalnym PKB

  KE: Drastyczny spadek Europy w globalnym PKB

  Jak podała wczoraj w raporcie Komisja Europejska, zmiany demograficzne mogą drastycznie wpłynąć na pozycję Europy na świecie. Zdaniem ekspertów udział Europejczyków w światowej populacji i PKB będzie spadał.
 • Rekordowy spadek PKB Hiszpanii

  Rekordowy spadek PKB Hiszpanii

  Jak poinformował Krajowy Urząd Statystyczny (INE) w Madrycie, z powodu pandemii koronawirusa w pierwszym kwartale br. doszło do rekordowego spadku Produktu Krajowego Brutto Hiszpanii o 5,2 proc.
 • GUS: Znaczny spadek produkcji w Polsce

  GUS: Znaczny spadek produkcji w Polsce

  Główny Urząd Statystyczny podał nowe dane dotyczące produkcji przemysłowej. Produkcja przemysłowa w maju rok do roku spadła o 17,0 proc.

Filmy - PKB (32)