piwo rzemieślnicze

Artykuły - Piwo rzemieślnicze (8)

 • Badanie: Polacy nie rozróżniają stylów piwa. Głównie dzielą je na jasne i ciemne. I koniecznie musi być alkohol

  Badanie: Polacy nie rozróżniają stylów piwa. Głównie dzielą je na jasne i ciemne. I koniecznie musi być alkohol

  Najnowsza analiza preferencji konsumentów wykazała, że aż 91 proc. Polaków pije piwo. Najwięcej osób sięga po napój z alkoholem - 75 proc.. Bezalkoholowy trunek wybiera tylko 8 proc., a niskoalkoholową wersję - 9 proc.. Jasne z pianką wskazuje 40 proc.. O ponad połowę mniej zwolenników ma smakowe - 17 proc.. Na trzeciej pozycji jest ciemne - 10 proc.. Pszeniczne, lager i pils odnotowały po 6%.
 • Polskie piwo czeka globalny skok?

  Polskie piwo czeka globalny skok?

  "Mamy nadzieję, że znak "Proudly made in Poland", którym będą oznaczane piwa produkowane w Polsce, będzie open'erem dla promowania polskiej gospodarki, a nie tylko w branży piwowarskiej" - zapowiedział Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny ZPPP - Browary Polskie podczas Kongresu 590 w Jasionce koło Rzeszowa.
 • Grupa Żywiec przejmuje Browar Namysłów

  Grupa Żywiec przejmuje Browar Namysłów

  Grupa Żywiec zawarła 12 listopada umowę z Chicago Poland Investment Group w sprawie nabycia 100 proc. udziałów Browaru Namysłów. Cena podstawowa transakcji została ustalona na 500 mln zł
 • Rynek piwa stabilny. Będą królować piwne specjalności

  Rynek piwa stabilny. Będą królować piwne specjalności

  Piwa bezalkoholowe oraz piwne specjalności - piwa niepasteryzowane, pszeniczne, czy portery odnotują w tym roku największe wzrosty sprzedaży na polskim rynku - przewidują przedstawiciele Carlsberg Polska.
 • W Polsce powstało ponad 200 nowych browarów

  W Polsce powstało ponad 200 nowych browarów

  Ponad 200 nowych browarów powstało w Polsce w ostatnich siedmiu latach. W większości są to browary rzemieślnicze. W 2017 r. na rynku pojawiło się ponad 1600 nowych piw.
 • "Rzeczpospolita": Rzemieślnicy na piwnej fali

  "Rzeczpospolita": Rzemieślnicy na piwnej fali

  Rok 2017 może być znów rekordowy dla małych browarów w Polsce. Powstanie kilkadziesiąt nowych warzelni, a liczba debiutujących piw powinna przekroczyć 1,5 tys. - pisze "Rzeczpospolita".
 • Piwo warzone domowym sposobem zdobywa rynek

  Piwo warzone domowym sposobem zdobywa rynek

  Nawet już kilkanaście tysięcy osób warzy w Polsce piwo domowym sposobem. Zainteresowanie nadal rośnie.
 • "Huta Piwa": Rzemiosło naprawdę robi różnicę

  "Huta Piwa": Rzemiosło naprawdę robi różnicę

  Środowe popołudnie. Drzwi do sklepu "Huta Piwa" są otwarte na oścież. Sądząc po liczbie ludzi, jaka przewija się przez lokal, stwierdzam, że ich trzaskanie byłoby nie do zniesienia. Wśród klientów nie ma nikogo, kto nie zabrałby ze sobą piwa "Słoneczne" - najnowszego specjału, dostępnego tylko tutaj.