piwo

Artykuły - Piwo (638)

Filmy - Piwo (47)

 • Polska produkuje więcej piwa na eksport niż Słowacja na własny rynek

  Polskie browary mają mocną pozycję na europejskim rynku. Według danych pochodzących z najnowszego raportu Beer Statistics, Polska jest trzecim - po Wielkiej Brytanii i Niemczech - producentem piwa w Europie. Co dziesiąta butelka kontynentalnego trunku warzona jest nad Wisłą. Mamy też bardzo mocną pozycję jako eksporter.
 • Jak zrobić piwne babeczki?

  Piwne babeczki to doskonała potrawa dla prawdziwych smakoszy. Słodki smak babeczki w połączeniu z mocnym aromatem piwa zachwyci niejednego wielbiciela złotego trunku. Piwne babeczki będą idealnym deserem na imprezach, na których zachwycą wszystkich gości!
 • Piwne ziemniaki - takich jeszcze nie jedliście!

  Piwne ziemniaki to danie obiadowe wprost stworzone dla miłośników piwa. Połączenie złocistego trunku z ziemniakami nadaje całkiem innego charakteru prostej potrawie. Przygotowanie piwnych ziemniaków jest banalnie proste, dlatego nawet kuchenni amatorzy sobie z nim poradzą.
 • Jak przyrządzić pieczeń z łopatki w piwie?

  Wieprzowina bardzo często gości na polskich stołach. Gdy nadchodzą zimne dni do łask wracają potrawy z duszonego mięsa. Pieczeń z łopatki w piwie to doskonałe danie na rozgrzewający obiad. Zanim rozpoczniesz przygotowywanie obiadu, łopatka powinna marynować się w piwie co najmniej kilka godzin, dlatego pieczeń nie będzie daniem ekspresowym. Mimo długiego marynowania mięso z łopatki wieprzowej marynowane w piwie na pewno będzie idealnym urozmaiceniem jesiennych posiłków.