piwnice

Artykuły - Piwnice (30)

 • Mieszkać prawie w piwnicy

  Mieszkać prawie w piwnicy

  Kondygnacje podziemne budynków praktycznie zawsze przeznaczane są na komórki lokatorskie czy miejsca postojowe. W atrakcyjnych lokalizacjach w zabytkowych piwnicach znajdują się klimatyczne kawiarnie czy małe sklepiki. Kiepskie oświetlenie, wilgoć, konieczność odpowiedniej wentylacji zupełnie nie sprzyja funkcji mieszkalnej.
 • Piwnica odchodzi do lamusa. A graciarnia?

  Piwnica odchodzi do lamusa. A graciarnia?

  Miejsce na przetwory, schowek na rower, narzędzia czy nieużywane meble - tak najczęściej była wykorzystywana piwnica. Obecnie ten termin używany jest wyłącznie w przypadku mieszkań w "wielkiej płycie" i w starszych budynkach. Na nowopowstających osiedlach nie znajdziemy już piwnic, dlatego chcąc mieć miejsce do przechowywania nieużywanych na co dzień rzeczy należy kupić komórkę lokatorską. Czy oprócz nazwy zmieniło się coś jeszcze?
 • "Supermarket": Kafka w piwnicy

  "Supermarket": Kafka w piwnicy

  Himek dostaje pracę w firmie ochroniarskiej w supermarkecie. Jest Sylwester, wcześniej były święta. Ludzie kradną na potęgę. Znerwicowany kierownik sklepu grozi, że jeśli zginie jeszcze choćby jeden cukierek - strażnicy stracą pracę. Chłopcy postanawiają powziąć kroki radykalniejsze niż dotychczas, by zatrzymać falę kradzieży...
 • Lodówka, piwnica czy spiżarnia?

  Lodówka, piwnica czy spiżarnia?

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele znaczy dobrze zorganizowana spiżarnia? Mądre zakupy i przemyślane przechowywanie żywności sprawią, że w śmieciach będzie lądować mniej jedzenia, a ty oszczędzisz sporo pieniędzy.
 • Podziemia Jarosławia

  Podziemia Jarosławia

  Na początku XXI wieku zaobserwować można prawdziwy urodzaj na tworzenie podziemnych tras turystycznych w centrach starych miast. Mroczne lochy, pełne tajemnic piwnice i ociekające wodą zakamarki wydrążone płytko pod starówką, po odpowiedniej adaptacji stały się atrakcją Rzeszowa, Lublina czy niedawno Krakowa, gdzie w podziemiach Rynku Głównego zastosowano prawdziwe cuda techniki. Niebawem do tego grona mają dołączyć Przemyśl i Łowicz. Przez pewien czas miejska trasa podziemna funkcjonowała w Bystrzycy Kłodzkiej. Mało kto pamięta, że pierwszym miastem, w którym zwrócono uwagę na historyczną wartość zespołu piwnic wydrążonych pod starówką, był położony nad Sanem małopolski Jarosław.
 • Zamiast piwnic budują balkony

  Zamiast piwnic budują balkony

  Mieszkania w nowym budownictwie rzadziej niż te starsze, na przykład w "wielkiej płycie", mają własną piwnicę czy komórkę lokatorską. Deweloperzy, którzy dziś stawiają nowe budynki, częściej zaopatrują za to mieszkania w balkony i tarasy. W przypadku dużych metraży może być ich nawet kilka w jednym lokalu. Niestety zdarzają się jeszcze przypadki, w których oznacza to dodatkowy wydatek, podobnie jak kupno miejsca postojowego.
 • Szwecja: Wystawiono na sprzedaż dom ze szkieletem w piwnicy

  Szwedzka agencja nieruchomości wystawiła dzisiaj na sprzedaż nietypową nieruchomość - dom w Visby z pięcioma sypialniami oraz piwnicą, w której znajduje się średniowieczny grób ze szkieletem w środku.
 • Austria: Piwnica domu Fritzla zostanie zalana betonem

  Austria: Piwnica domu Fritzla zostanie zalana betonem

  Likwidator domu Józefa Fritzla w austriackim Amstetten powiedział, że piwnica, w której przetrzymywał on przez 24 lata córkę i spłodził z nią siedmioro dzieci, zostanie zalana betonem.
 • Trwa walka ze skutkami nawałnic

  Wielkie sprzątanie czeka dziś mieszkańców Nowej Rudy i Świdnicy na Dolnym Śląsku. Nawałnice, które przeszły nad miastami w sobotę połamały drzewa i zalały piwnice. Burzowo było też w województwie śląskim i zachodniopomorskim. W kilku miejscach od uderzenia piorunów zapaliły się budynki.
 • Nawałnice nad północną Polską

  Wyrwane lub połamane drzewa, zalane piwnice, uszkodzone auta - to efekt gwałtownych burz, które przechodzą nad północną Polską. Nawałnice nawiedziły m.in. Zachodniopomorskie, Pomorze, Warmię i Mazury. W powiecie tczewskim ranne zostały dwie osoby. Synoptycy ostrzegają, że w weekend grzmieć i padać może całym kraju.

Filmy - Piwnice (1)