piwnica

Artykuły - Piwnica (14)

 • Mieszkać prawie w piwnicy

  Mieszkać prawie w piwnicy

  Kondygnacje podziemne budynków praktycznie zawsze przeznaczane są na komórki lokatorskie czy miejsca postojowe. W atrakcyjnych lokalizacjach w zabytkowych piwnicach znajdują się klimatyczne kawiarnie czy małe sklepiki. Kiepskie oświetlenie, wilgoć, konieczność odpowiedniej wentylacji zupełnie nie sprzyja funkcji mieszkalnej.
 • Dom z piwnicą czy bez? Czy warto budować piwnicę?

  Dom z piwnicą czy bez? Czy warto budować piwnicę?

  Budowa domu z piwnicą to coraz rzadsza inwestycja. Niegdyś była oczywistą koniecznością, kiedy piwnica służyła jako pomieszczenie do przechowywania opału na zimę. Dziś piwnica to raczej dodatkowe pomieszczenie gospodarcze, w którym znajduje się np. pralnia, siłownia, a nawet stół z bilardem.
 • W jaki sposób można sprzedać piwnicę?

  W jaki sposób można sprzedać piwnicę?

  Sprzedaż samej piwnicy lub komórki lokatorskiej jest możliwa, ale pod warunkiem, że dysponujemy pełną własnością nieruchomości (a nie spółdzielczym - własnościowym prawem do lokalu). Sprzedaż piwnicy będzie wymagała wyodrębnienia jej jako osobnego lokalu.
 • Luksusowe piwnice zwiększają wartość londyńskich nieruchomości o miliony

  Luksusowe piwnice zwiększają wartość londyńskich nieruchomości o miliony

  - Normalnie za zrobienie piwnicy kasujemy ok. 400 tys. funtów. Jednak za stumetrową piwnicę w Fullham klient zapłaci dodatkowy milion funtów - wylicza Nicholas Jeffries, partner w Nubuilds, firmie zajmującej się budową luksusowych piwnic. To bardzo popularny trend w bogatych dzielnicach Londynu.
 • Piwnica odchodzi do lamusa. A graciarnia?

  Piwnica odchodzi do lamusa. A graciarnia?

  Miejsce na przetwory, schowek na rower, narzędzia czy nieużywane meble - tak najczęściej była wykorzystywana piwnica. Obecnie ten termin używany jest wyłącznie w przypadku mieszkań w "wielkiej płycie" i w starszych budynkach. Na nowopowstających osiedlach nie znajdziemy już piwnic, dlatego chcąc mieć miejsce do przechowywania nieużywanych na co dzień rzeczy należy kupić komórkę lokatorską. Czy oprócz nazwy zmieniło się coś jeszcze?
 • Materiały pirotechniczne w piwnicy bloku w Chrzanowie

  Materiały pirotechniczne w piwnicy bloku w Chrzanowie

  Ponad 6 kilogramów materiałów pirotechnicznych, substancje chemiczne i 51 sztuk amunicji znaleźli policjanci w piwnicy bloku w Chrzanowie, użytkowanej przez 19-latka - poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.
 • Zarzuty dla właściciela arsenału z Mikołowa

  44-letni mieszkaniec Mikołowa (woj. śląskie) usłyszał m.in. zarzut posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia - poinformował zastępca tamtejszego prokuratora rejonowego. Znalezione w piątek w piwnicy i garażu materiały badają biegli.
 • Skład materiałów wybuchowych w piwnicy

  Broń, amunicję i ponad 20 kilogramów materiałów wybuchowych oraz półproduktów do ich wytworzenia znalazła policja w domach dwóch gdańszczan. Większość niebezpiecznych materiałów ukryta była w piwnicy. Mężczyzn zatrzymano: twierdzą oni, że pasjonują się militariami.
 • Domowe zaplecze (cz. 2): Pomieszczenia gospodarcze

  Domowe zaplecze (cz. 2): Pomieszczenia gospodarcze

  W żadnym domu, a szczególnie w domu jednorodzinnym, nie może zabraknąć miejsca na kotłownię, pralnię, narzędzia czy przybory do sprzątania. Jednak nasze możliwości finansowe nie zawsze pozwalają na wybranie projektu z odpowiednią liczbą pomieszczeń gospodarczych, a tym bardziej ze strychem czy piwnicą. Dlatego też funkcje pralni, kotłowni i schowka często spełnia jedno pomieszczenie.
 • Lodówka, piwnica czy spiżarnia?

  Lodówka, piwnica czy spiżarnia?

  Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wiele znaczy dobrze zorganizowana spiżarnia? Mądre zakupy i przemyślane przechowywanie żywności sprawią, że w śmieciach będzie lądować mniej jedzenia, a ty oszczędzisz sporo pieniędzy.