Pitbull

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
PitBull (Film (2005) Reż.Patryk Vega) ,

Artykuły - Pitbull (61)

Filmy - Pitbull (3)

  • Patryk Vega napisał książkę o pracy policjantów

    „Złe psy. W imię zasad” to zapis wielogodzinnych rozmów Patryka Vegi z policjantami, którzy dla swojej pracy poświęcili wszystko. Autor zdobył zaufanie funkcjonariuszy jak nikt inny. Bez cenzury opowiedzieli mu o balansowaniu na granicy życia i śmierci, prawdziwym obliczu polskiej przestępczości i konsekwencjach wyborów, jakich muszą dokonywać każdego dnia. Jednym z bohaterów książki jest Sławomir Opala – były funkcjonariusz wydziału zabójstw, pierwowzór Despera z „Pitbulla”. W 2011 roku został aresztowany w związku ze śledztwem ws. działalności gangów związanych z tzw. starym Pruszkowem. Według prokuratury przekazywał gangsterom informacje o planowanych akcjach policji. W zamian miał dostawać pieniądze i narkotyki. Po wyjściu z więzienia, targany wieloma sprzecznościami nie udźwignął ciężaru własnej legendy i w ubiegłym roku popełnił samobójstwo.
  • Rosati: Łapaliśmy się na deja vu z "Pitbulla"

    Z Marcinem Dorocińskim znamy się świetnie; znamy też swoją aktorską energię. Na planie "Obławy" taki stan rzeczy miał swoje plusy i minusy - powiedziała nam Weronika Rosati.
  • Rosati - Dorociński: wyjątkowo zgrany duet

    Świetnie nam się pracuje. Znamy swoje tempo pracy i swoją energię - według Weroniki Rosati, wspólne doświadczenia jej i Marcina Dorocińskiego z czasów "Pitbulla" zaprocentowały na planie prezentowanego na 37. Gdynia Film Festival wojennego thrillera "Obława".