PIT 28

Artykuły - PIT 28 (10)

 • Fiskus przypomina: 1 marca upływa termin złożenia deklaracji PIT-28

  Fiskus przypomina: 1 marca upływa termin złożenia deklaracji PIT-28

  Termin na złożenie zeznania PIT-28 jest krótszy niż w przypadku innych zeznań i upływa 1 marca - przypomina Ministerstwo Finansów. Składając tę deklarację można skorzystać z ulg i odliczeń oraz przekazać 1 proc. podatku dla OPP; MF namawia do jej elektronicznego wysłania.
 • PIT-28, czyli zeznanie z najkrótszym terminem do złożenia

  PIT-28, czyli zeznanie z najkrótszym terminem do złożenia

  Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, w której korzystają z opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym, składają roczne zeznanie podatkowe na formularzu PIT-28 w terminie od 15 lutego do końca lutego następującego po roku podatkowym, którego zeznanie to dotyczy. Ponieważ 28 lutego w 2021 r. przypada w niedzielę, to termin na złożenie PIT-28 za 2020 r. ulega przesunięciu na poniedziałek 1 marca 2021 r.
 • Ważne oświadczenie dla składających PIT-28

  Podatnicy płacący ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z działalności gospodarczej lub z tytułu umów najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze (PIT-28) wyjątkowo w tym roku mogą rozliczyć się z urzędem skarbowym do 2 lutego - podało MF.
 • Część wynajmujących mieszkania ma czas na rozliczenie się z fiskusem tylko do końca tygodnia

  Część wynajmujących mieszkania ma czas na rozliczenie się z fiskusem tylko do końca tygodnia

  Już tylko jeden dzień został na rozliczenie się z fiskusem tym, którzy mają przychody opodatkowane ryczałtem. Deklarację PIT-28 składa się zdecydowanie wcześniej niż pozostałe deklaracje roczne, bo tylko do końca stycznia. Powinni o tym pamiętać właściciele wynajmowanych mieszkań, którzy zdecydowali się na zryczałtowany podatek.
 • Fiskus żąda NIP przy prywatnych rozliczeniach

  Fiskus żąda NIP przy prywatnych rozliczeniach

  Urzędnicy zmuszają pracowników, by zgłaszali pracodawcom, że wynajmują mieszkania. To efekt noweli ustawy o identyfikacji podatników.
 • Podatki: 800 tysięcy Polaków ma czas do końca stycznia

  Podatki: 800 tysięcy Polaków ma czas do końca stycznia

  Kilkaset tysięcy Polaków, którzy korzystają z opodatkowania w formie ryczałtu, ma czas do końca stycznia, żeby rozliczyć się z fiskusem za 2011 rok. Dotyczy to także osób, które wynajmują swoje mieszkania i wybrali zryczałtowaną stawkę 8,5 proc.
 • Jak uratować 1 procent podatku?

  Jak uratować 1 procent podatku?

  Wnioskiem podatnika jest odpowiednio wypełniony formularz rozliczenia rocznego PIT, w którym w polach. Wniosek o przekazanie 1 procenta podatku znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 czy PIT-38.
 • Pierwsi rozliczą się ryczałtowcy

  Pierwsi rozliczą się ryczałtowcy

  Osoby rozliczające się ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych jako pierwsze złożą zeznania podatkowe za 2004 r. Na złożenie formularzy PIT-28 podatnicy ci mają czas do końca stycznia br. W opinii przedstawicieli przedsiębiorców, korzystanie z ryczałtu jest atrakcyjne dla właścicieli firm głównie ze względu na uproszczoną formę rozliczeń podatkowych.
 • Nowy PIT

  Prawdopodobnie od przyszłego roku obowiązywać będzie nowy formularz PIT-28.

Filmy - PIT 28 (1)

 • Ryczałtowcy rozliczają się wcześniej!

  Do 31 stycznia podatnicy, który prowadzą działalność gospodarczą opodatkowaną w formie zryczałtowanej, mają obowiązek złożyć zeznanie PIT-28 o wysokości osiągniętego przychodu. Osoby te mogą również przekazać 1 proc. swojego podatku na organizacje pożytku publicznego, choć w poprzednim roku robił to zaledwie co czwarty z podatników rozliczający się w formie zryczałtowanej. Komentuje Dominika Dragan-Berestecka, doradca podatkowy Kancelarii Ożóg i Wspólnicy.