PIT

Synonimy:
PIT-y,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PIT (280)

Filmy - PIT (22)

 • Co nam grozi za rozliczenie PIT-u po terminie?

  Co nam grozi za rozliczenie PIT-u po terminie? - Możemy dostać mandat - powiedział w "Dzień Dobry TVN" prawnik Piotr Augustyniak. Co możemy odliczyć od podatku? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Odlicz szminkę od podatku. Oto trzy nietypowe koszty firmowe

  Jedną z zalet prowadzenia własnej działalności gospodarczej jest możliwość rozliczania faktycznie poniesionych wydatków związanych z prowadzeniem firmy. Koszty firmowe to te, które służą uzyskaniu przychodu lub zabezpieczają jego źródła. Do najpopularniejszych kosztów tego rodzaju należą związane z transportem, zakupem sprzętu i usług, wydatki mieszkaniowe i na edukację. Co ciekawe, do kosztów firmowych można zaliczyć również domowe zwierzę, kosmetyki do makijażu czy garnitur.
 • Podatki w ostrzejszej wersji

  Opublikowano tekst ustawy nowelizującej ustawy o CIT, PIT i zryczałtowanym podatku dochodowym. Wprowadzono liczne obostrzenia podatkowe.
 • Spóźnialscy panikują. Co zrobić, gdy spóźnimy się z PIT-em?

  Wtorek 2 maja był ostatnim terminem na złożenie zeznania „PIT” za 2016 rok. Co zrobić w momencie, gdy nie dopełniliśmy obowiązku i nie złożyliśmy deklaracji? Przede wszystkim nie wpadać w panikę. Konsekwencji można uniknąć. Podatnik, który nie złożył zeznania w terminie musi się liczyć z możliwymi konsekwencjami. Można ich uniknąć, składając wraz z zeznaniem tzw. instytucję czynnego żalu. Przysługuje ona każdemu podatnikowi, który nie dopełnił obowiązku złożenia zeznania w terminie i odpowiednio wcześnie poinformuje o popełnieniu wykroczenia Urząd Skarbowy. Czynny żal jest nieskuteczny wtedy, gdy to fiskus zorientuje się, że podatnik nie dopełnił obowiązku złożenia zeznania i rozpocznie czynności sprawdzające. Wówczas złożony czynny żal nie uchroni przed konsekwencjami.