Film - pismo

Artykuły - Pismo (6)

 • Kiedy ruszy platforma cyfrowa TVP?

  Kiedy ruszy platforma cyfrowa TVP?

  Do końca roku ma ruszyć platforma cyfrowa TVP - zapowiada rzecznik prasowy telewizji Daniel Jabłoński. Nie podaje jednak, kiedy zostanie uruchomiona jej testową emisja, a - według mediów - ma to nastąpić już 15 września. Szybkiemu uruchomieniu platformy sprzeciwia się szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Witold Kołodziejski, który uważa, że decyzje w tej sprawie powinna podjąć nowa Rada Nadzorcza TVP.
 • Polskie kino bez "Kina"?

  Polskie kino bez "Kina"?

  Ministerstwo odmówiło pomocy magazynowi "Kino". Bez dofinansowania państwa miesięcznik nie ma szansy na przetrwanie. Czy wakacyjny numer będzie ostatnim? W internecie ruszyła akcja pomocy. Wsparcie zadeklarowało Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
 • Zrywają z TVP z powodu LPR

  Zrywają z TVP z powodu LPR

  Elitarny telewizyjny kanał kulturalny Arte zerwał współpracę z TVP. Powód? Szefostwu francusko-niemieckiego kanału nie podobają się poglądy p.o. prezesa publicznej telewizji Piotra Farfała, dawnego działacza Młodzieży Wszechpolskiej.
 • Nowe pismo o gwiazdach

  Nowe pismo o gwiazdach

  "Show. Magazyn o gwiazdach" to nowy tytuł, który ukaże się na rynku prasowym 29 września.
 • Przeprosiny za Bolka i Lolka

  Przeprosiny za Bolka i Lolka

  Ugodą zakończyła się przed sądem w Berlinie sprawa użycia wizerunku bohaterów filmów animowanych Bolka i Lolka przez niemieckie pismo dla gejów i lesbijek "Siegessaeule". Pismo ma opublikować przeprosiny.
 • Likwidacja "Kina"

  Likwidacja "Kina"

  Jak informuje Rzeczpospolita już wkrótce możemy stracić najpoważniejsze pismo poświęcone sztuce filmowej. Dotychczasowy redaktor naczelny "Kina" Andrzej Kołodyński pismem od dyrektora Filmu Polskiego z 19 grudnia został mianowany likwidatorem. Jego "zakład" od 1 stycznia będzie się znajdował w stanie likwidacji i ma zakończyć działalność 31 marca 2002 roku.