Motoryzacja - pismo

Artykuły - Pismo (5)

 • Uszkodzona "nówka" z salonu

  Uszkodzona "nówka" z salonu

  Zakup samochodu używanego przypomina rosyjską ruletkę. Jeśli nam się poszczęści, będziemy w pełni usatysfakcjonowani. Jeśli jednak trafimy na powypadkowy złom, problemom nie będzie końca.
 • Masz "kratkę"? Otrzymasz zwrot

  Masz "kratkę"? Otrzymasz zwrot

  Firmy posiadające samochody "z kratką", które po 1 maja 2004 r. straciły prawo do odliczenia podatku zawartego w cenie paliwa do tych aut, mogą otrzymać zwrot odprowadzonego podatku - przyznało Ministerstwo Finansów w piśmie opublikowanym na stronie internetowej resortu.
 • Policja: to nie wykroczenie

  Policja: to nie wykroczenie

  Jak zapewne wiecie, od dłuższego czasu prowadzimy otwartą wojnę z pseudokierowcami, którzy bezmyślnie zajmują miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.
 • Miałeś wypadek, masz VAT?

  Miałeś wypadek, masz VAT?

  Swego czasu na łamach portalu ukazał się artykuł p.t. "Miałeś wypadek masz VAT". Zaintrygowany jego treścią postanowiłem wystosować stosowne pismo o dopłatę VAT-u do ubezpieczyciela z założeniem zgodnym z treścią artykułu, iż takie roszczenie nie uległo przedawnieniu gdyż do kolizji doszło w połowie października 2004 a w artykule został przywołany art. 442§ 2k.c. z którego wynikało, iż przedawnienie nastąpi po 10 latach.
 • Uszkodziłeś koło na dziurze? Jechałeś za szybko!

  Uszkodziłeś koło na dziurze? Jechałeś za szybko!

  Pismo było krótkie i rzeczowe. I brzmiało tak. W odpowiedzi na pismo w sprawie zwrotu kosztów naprawy uszkodzonych felg i opony samochodu Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego nie poczuwa się do winy, a zatem nie może wyrazić zgody na zwrot kosztów naprawy pojazdu.