PISF

Artykuły - PISF (113)

 • PISF: Wojciech Pszoniak był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów

  PISF: Wojciech Pszoniak był jednym z najwybitniejszych polskich aktorów

  W wieku 78 lat zmarł Wojciech Pszoniak, jeden z najwybitniejszych aktorów teatralnych i filmowych, a także pedagog. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, m.in.: "Weselu", "Ziemi obiecanej", "Dantonie", "Korczaku" i "Arii dla atlety" - napisał na Twitterze Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF).
 • Oscary 2021: Jest już lista polskich kandydatów

  Oscary 2021: Jest już lista polskich kandydatów

  Znane są już filmy, spośród których wybrany zostanie polski kandydat do Oscara. Kiedy zostanie podjęta decyzja w tej sprawie?
 • Apel PISF o wsparcie medialne kampanii "Wracamy do kina"

  Apel PISF o wsparcie medialne kampanii "Wracamy do kina"

  Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Radosław Śmigulski opublikował apel do nadawców telewizyjnych o wsparcie medialne przygotowywanej przez członków Polskiego Stowarzyszenia Nowe Kina kampanii promocyjnej "Wracamy do kina".
 • 15 mln zł od platform VOD na rzecz PISF

  15 mln zł od platform VOD na rzecz PISF

  Przyjęty 28 kwietnia projekt uzupełniający tarczę antykryzysową przewiduje nałożenie na dostawców usług VOD obowiązek dokonywania wpłat na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Miałaby to być kwota odpowiadająca 1,5 proc. przychodu danego operatora. W efekcie przykładowo Netflix musiałby przekazać na rzecz PISF aż 6,44 mln zł.
 • PISF wypłaci 187 stypendiów dla filmowców

  PISF wypłaci 187 stypendiów dla filmowców

  187 stypendiów zostało przyznanych twórcom filmowym znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej przez dyrektora PISF Radosława Śmigulskiego - poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej. W ciągu 10 dni funkcjonowania programu wsparcia zawodów filmowych wpłynęło łącznie 281 wniosków - dodano.
 • ​PISF ustanowił stypendia dla twórców w trudnej sytuacji materialnej

  ​PISF ustanowił stypendia dla twórców w trudnej sytuacji materialnej

  Twórcy filmowi, którzy z powodu pandemii koronawirusa znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej, mogą ubiegać się o stypendium PISF w wysokości 2,4 tys. zł brutto na kwartał, ustanowione w ramach Programu wsparcia zawodów filmowych. Wyasygnowany ze środków Instytutu budżet na ten cel wynosi 1 mln zł.
 • Znamy nominowanych do 12. Nagród PISF

  Znamy nominowanych do 12. Nagród PISF

  Znamy listę nominacji do 12. edycji Nagród PISF - jedynych polskich nagród za znaczące osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji polskiego kina.
 • Gdynia 2019: Jacek Bromski broni niezakwalifikowanych filmów

  Gdynia 2019: Jacek Bromski broni niezakwalifikowanych filmów

  Pojawił się kolejny głos apelujący o włączenie do konkursu głównego 44. FPFF w Gdyni trzech filmów zarekomendowanych przez Zespół Selekcyjny, które nie znalazły się jednak w prestiżowej sekcji. Stosowne pismo do Radosława Śmigulskiego, prezesa PISF i Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Festiwalu, oraz Leszka Kopcia, dyrektora FPFF w Gdyni, wystosował Jacek Bromski, prezes Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
 • "Klecha": Statyści bez wypłat, PISF odpowiada producentowi

  "Klecha": Statyści bez wypłat, PISF odpowiada producentowi

  Chociaż zdjęcia do "Klechy" Jacka Gwizdały zakończyły się w październiku 2018 roku, niektóre z osób pracujących przy filmie wciąż nie otrzymały zapłaty za swoją pracę. Producent Andrzej Stachecki zapowiedział, że wszystko zostanie uregulowane po wpłynięciu kolejnych rat dofinansowania od Telewizji Polskiej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W odpowiedzi jego słowa PISF wystosował oświadczenie.
 • Wojciech Smarzowski kręci sequel jednego ze swoich filmów?

  Wojciech Smarzowski kręci sequel jednego ze swoich filmów?

  Polski Instytut Sztuki Filmowej opublikował listę wniosków złożonych do pierwszej sesji programu "produkcja filmowa" w 2019 roku. Wśród filmów starających się o dofinansowanie jest także najnowsze dzieło Wojtka Smarzowskiego. Tytuł wskazuje, że jest to sequel jego kinowego debiutu.

Filmy - PISF (1)