InteriaTV - pisanki

Filmy - Pisanki (19)

 • Co oznaczają barwy pisanek wielkanocnych? Czym zabarwić jajka w domu?

  Jak nakazuje tradycja, w Święta Wielkanocne malujemy pisanki. Można kupić gotowe ozdoby lub zrobić to domowymi sposobami. Naturalne roślinne barwniki znajdziesz na pewno w swoim domu. Co oznaczają barwy jajek wielkanocnych? (x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Co oznaczają barwy pisanek wielkanocnych?

  Co oznaczają barwy pisanek wielkanocnych? Jajka pomalowane na żółto dają radość i siłę. Pomarańczowe jajka oznaczają otwartość, serdeczność oraz przekazują dobre intencje. Czerwone pisanki symbolizują miłość, natomiast niebieskie pisanki to symbol nowych możliwości i powodzenia. Naturalne roślinne barwniki znajdziesz w swoim domu. (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Naturalne barwniki do pisanek

  Pisanki to nieodłączny element każdej Wielkanocy. Świąteczne, kolorowe jajka to okazja do popisania się własnymi umiejętnościami, a także doskonały sposób na urozmaicenie, upiększenie naszych wnętrz! Niektórzy z nas mają mnóstwo własnych sposobów na przepiękne pisanki, niektórzy wybierają sztuczne barwniki do kolorowania pisanek, są jednak proste sposoby, jak naturalnymi metodami barwić pisanki. Jak to zrobić? Zobaczcie!
 • Paznokcie-pisanki - jak je zrobić?

  Paznokcie to wizytówka każdej kobiety, podobnie jak same dłonie - ich wygląd ma niebagatelne znaczenie w tym, jak postrzegają nasz inni! To, w jaki sposób pomalowane zostały nasze paznokcie, są również znakomitym sposobem na podkreślenie naszej stylizacji, ubarwienie jej, a także zwrócenie uwagi innych! Nie musicie jednak wydawać fortuny u kosmetyczek, by wasze paznokcie pokryły się przepięknym, kolorowym wzorkiem! Zobaczcie nasz poradnik, jak pomalować paznokcie w nietypowy sposób! Oto poradnik, jak pomalować paznokcie, by były jak pisanki!
 • Polski artysta sprzedaje pisanki za 4000 złotych!

  Mariusz Dubiel jest artystą-samoukiem. Pochodzi ze wsi Słodków w gminie Kraśnik. Jego pasją jest tworzenie misternie zdobionych pisanek. Odniósł on prawdziwy sukces, sprzedał około 4000 dzieł. Cena jednej z pisanek przekroczyła 4 tysiące złotych! Swoją pasję zaczął rozwijać 10 lat temu, wszystko zaczęło się od prośby jego mamy, która poprosiła go o przygotowanie pisanek na święta wielkanocne.
 • Sposób na pisanki

  Kto powiedział, że pisanki mogą być wyłącznie klasyczne? Robimy je metodą drapania, obklejamy plastikowymi koszulkami, kolorujemy barwnikami spożywczymi czy farbkami - to wszystko już było! Jeśli macie resztki kolorowych farb, spróbujcie zrobić kolorowe, abstrakcyjne pisanki metodą nakrapiania farbą! W ten sposób nabiorą kolorowych, nieregularnych śladów farby i będą jeszcze bardziej przypominały o radości wiosny i świąt! Dzieci na pewno będą zachwycone!
 • Wielkanocny biznes. Jak powstają pisanki?

  Oto austriacka fabryka, w której co roku produkuje się tony wielkanocnych pisanek. Jak wygląda proces ich tworzenia? – Jajka umieszczamy na taśmie, skąd trafiają do pieca nagrzanego do temperatury 88 stopni Celsjusza. Po obróbce termicznej sprawdzamy, czy żadne nie jest pęknięte, a potem zaczynamy je malować – opowiada Martin Schrall, dyrektor firmy Schrall Eier. Firmy tego typu posiadają specjalne maszyny, które w ciągu jednej godziny mogą pokolorować nawet 10 tys. jajek.
 • To prawdopodobnie największe pisanki świata!

  Koprivnica to chorwackie miasto, które słynie z barwnej wielkanocnej tradycji. Zobaczymy tu olbrzymie pisanki ozdobione przez malarzy-samouków. Większość pisanek zdobią motywy krajobrazowe. Największe z wielkanocnych jaj mają ponad 2 metry wysokości!
 • Bezcenne pisanki. Niektóre są warte fortunę!

  Chrześcijanie na całym świecie wkroczyli w okres świąt wielkanocnych. W Moskwie, w Państwowym Muzeum Historycznym, przygotowano z tej okazji specjalną wystawę. Składają się na nią bezcenne eksponaty – porcelanowe jajka wielkanocne, które niegdyś należały do rodziny carskiej. 50 niezwykłych pisanek to nie tylko dzieła sztuki. Mają one również ogromną wartość historyczną. Tradycja obdarowywania się takimi pisankami w carskiej rodzinie – a także wręczania ich tym, którzy złożyli jej członkom życzenia wielkanocne – sięga XVIII wieku. Pierwsze ozdobne porcelanowe jajko wielkanocne stworzył Dmitrij Winogradow - naukowiec, który opracował dla carycy Elżbiety recepturę produkcji szlachetnej porcelany, w niczym nie ustępującej porcelanie chińskiej czy saskiej.
 • Zrób sobie bajeczną Wielkanoc!

  Z tego filmu dowiecie się, jak wykonać niezwykły, balonowy koszyczek na pisanki.