wydarzenia - pirata drogowy

Artykuły - Pirata drogowy (12)

 • Surowe kary dla piratów drogowych w Rosji

  Długoletnie więzienie i bardzo wysokie mandaty - tak rosyjski rząd chce walczyć z piratami drogowymi. Zwolennikiem drastycznego zaostrzenia kar jest premier Dmitrij Miedwiediew.
 • Czechy: Jedna trzecia kierowców to "piraci drogowi"

  W Czechach jedna trzecia kierowców zaliczana jest do kategorii piratów drogowych. Wynika to z badań firmy biura Direct, przeprowadzonych na zamówienie firm ubezpieczeniowych.
 • Senat broni senatorów-piratów drogowych z PO

  Senat broni senatorów-piratów drogowych z PO

  Komenda Główna Policji chce uchylenia immunitetów dwóm senatorom Platformy Obywatelskiej - Andrzejowi Personowi i Janowi Olechowi, którzy złamali przepisy ruchu drogowego. Senatorów broni Senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i spraw Senatorskich. Jej zdaniem wniosek Komendy Głównej Policji narusza "prestiż i godność funkcji senatora". O sprawie pisze "Super Express".
 • Giertych szaleje jak pirat drogowy

  Giertych szaleje jak pirat drogowy

  Był wicepremierem i ministrem edukacji. A to do czegoś zobowiązuje. Niestety, Roman Giertych zamiast dawać przykład innym kierowcom, szaleje po drogach jak pirat drogowy. Jego wypasiony jeep sieje postrach na stołecznych ulicach, czytamy w "Super Expressie".
 • 11-letni pirat drogowy

  Policjanci w amerykańskim stanie Luizjana mieli kłopot z dogonieniem kierowcy, który zamiast zatrzymać się na wezwanie, przyspieszył do ponad 160 km/h. Jak się okazało, piratem drogowym był 11-letni chłopiec - relacjonuje w niedzielę BBC.
 • Premier piratem drogowym

  Premier piratem drogowym

  Premier Dominique de Villepin jest najgroźniejszym piratem drogowym we Francji - twierdzi tygodnik motoryzacyjny "Auto Plus". Dziennikarze przez dwa tygodnie śledzili samochodem służbową limuzynę szefa rządu, wykorzystując przy tym nowoczesny radar i aparat fotograficzny, by mieć dowody.
 • 3 lata dla pirata drogowego

  3 lata pozbawienia wolności - to kara dla młodego kierowcy za spowodowanie wypadku, w którym zginęło dwóch 10-latków. Do tragedii doszło w zeszłym roku w jednej z podtoruńskiej miejscowości.
 • Włochy: Piraci drogowi "wrobili" staruszkę

  130 tys. euro w mandatach przez ostatnie dwa lata - tyle uzbierał kierowca we Włoszech jeżdżący ferrari, BMW i motorem honda. Policjanci wręcz osłupieli kiedy okazało się, że wszystkie pojazdy zarejestrowane są na... 97-letnią kobietę.
 • Francja: Radykalne kary dla piratów drogowych

  Kary do 10 lat więzienia i grzywny do 150 tys. dolarów dla kierowców powodujących wypadki pod wpływem alkoholu, śmigłowce ścigające piratów drogowych - te drastyczne środki zwiększenia bezpieczeństwa na drogach przedstawić ma dzisiaj francuski rząd.
 • 16-miesięczny pirat drogowy

  W Glasgow niejaki Jack Mack otrzymał kilka wezwań do sądu za łamanie kodeksu drogowego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pozwany jest 16-miesięcznym dzieciakiem i zna się jedynie na samochodach-zabawkach.