pirat

Artykuły - Pirat (90)

 • Pirackie kodeksy. Jakie były prawa barbarzyńców?

  Pirackie kodeksy. Jakie były prawa barbarzyńców?

  Ofiarom piratów i ludziom współczesnym może się wydawać, że byli oni nieokrzesaną bandą rzezimieszków. Jest to po części prawda, jednak nawet oni posiadali swoje prawa i przywileje, które spisywali w specjalnych kodeksach.
 • Pirat drogowy staranował policyjny radiowóz

  Pirat drogowy staranował policyjny radiowóz

  60-letni kierowca w Mrągowie nie zatrzymał się do kontroli, potrącił funkcjonariusza Inspekcji Transportu Drogowego i próbował przejechać dwóch innych policjantów. Ruszył za nim pościg, który zakończył się dopiero 50 kilometrów dalej.
 • I ty możesz zostać piratem

  Nowe porozumienie przeciw piratom nie podoba się branży internetowej - ujawnia "Gazeta Wyborcza".
 • Aleja piratów

  Aleja piratów

  Kilka lat temu piraci u wschodnich wybrzeży Afryki byli raczej reliktem dawno minionych czasów. Dziś mówi się wręcz o przemyśle pirackim.
 • Dlaczego lubimy Robinsona?

  Dlaczego lubimy Robinsona?

  Mózg człowieka współczesnego rozwijał się stopniowo, czego dowodzą badania. Według ustaleń uczonych, najwcześniej powstałe części mózgu dają o sobie znać w nieoczekiwanych sytuacjach. Na przykład w kontakcie z kulturą.
 • Hanks da radę piratom

  Hanks da radę piratom

  Tom Hanks będzie gwiazdą filmu, którego scenariusz oparto na podstawie życiorysu kapitana Richarda Phillipsa, uprowadzonego przez somalijskich piratów.
 • Pirat pod papieskim oknem

  Krakowianie modlili się w sobotę wieczorem pod oknem papieskim z okazji 32. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.
 • Pirat wrzucił film. Wpadł

  Mandatem wysokości 1,5 tys. zł ukarała policja kierowcę z Ostródy, który nagrał i umieścił w internecie film o swoich brawurowych popisach na drodze.
 • Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge

  Monkey Island 2 Special Edition: LeChuck's Revenge

  Guybrush Threepwood - inteligentny, zabawny, a do tego pirat. Ekhm... to znaczy gość mający się za pirata. Jego pierwsze przygody ukazały się na początku lat dziewięćdziesiątych. Chcąc więc je sobie przypomnieć, staniesz się celem ataku brzydoty. Albo...

Filmy - Pirat (2)

 • Jak zrobić czapkę pirata? Poradnik krok po kroku

  Kostiumy i przebrania dla dzieci w sklepach zwykle są kosmicznie drogie, a wielu z nas nie ma czasu na przeszukiwanie specjalistycznych sklepów czy dyskontów z tanią odzieżą, by znaleźć pasujący i nie zniszczony kostium. Wielu z nas nie ma również pojęcia, jak samodzielnie uszyć piękny kostium dla swojej pociechy na karnawałową zabawę. Wystarczy jednak parę prostych trików - w naszym filmiku poradnik, jak przygotować czapkę i opaskę na oko dla pirata! Oprócz tego ubierzcie pociechę w koszulkę w paski, kamizelkę i dowolne spodnie - i gotowe!
 • Jako pirat i Wiedźmin

  Krzysztof Hanke wspomina swoje sceniczne wcielenia z programu "jak Oni śpiewają" i atmosferę panującą na planie show.