piramida finansowa

Artykuły - Piramida finansowa (83)

 • Weksle inwestycyjne - ostrzeżenie UOKiK

  Weksle inwestycyjne - ostrzeżenie UOKiK

  Jak podał w komunikacie prezes UOKiK Tomasz Chróstny, urząd ostrzega konsumentów przed lokowaniem pieniędzy w weksle inwestycyjne wystawiane przez Fundusz Hipoteczny Yanok z Krakowa.
 • CBA rozbiło obligacyjną piramidę finansową

  CBA rozbiło obligacyjną piramidę finansową

  Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwie osoby - odpowiedzialne za powstanie i zarządzanie piramidą finansową. Spółka oferowała klientom inwestycje na rynku nieruchomości w formie obligacji korporacyjnych. Zarzut oszustwa co najmniej 1466 osób na kwotę nie mniejszą niż 250 mln zł przedstawiono dwóm osobom w związku ze śledztwem dotyczącym emisji obligacji na łączną kwotę ok. 530 mln.
 • UOKiK postawił zarzuty trzem firmom, które mogły stworzyć "piramidę promocyjną"

  UOKiK postawił zarzuty trzem firmom, które mogły stworzyć "piramidę promocyjną"

  Prezes UOKiK postawił zarzuty trzem firmom, które mogły stworzyć promocyjną piramidę. Urząd ustalił, że obiecywały korzyści za to, że ktoś namówi innych do kupna tzw. pakietów - podał w środę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).
 • Lyoness to piramida finansowa. Działający w 47 krajach program lojalnościowy okazał się ściemą

  Lyoness to piramida finansowa. Działający w 47 krajach program lojalnościowy okazał się ściemą

  Działający w 47 krajach program lojalnościowy okazał się ściemą. Do takiego wniosku doszedł prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Uwaga na piramidy finansowe! Cztery firmy na celowniku UOKiK-u

  Uwaga na piramidy finansowe! Cztery firmy na celowniku UOKiK-u

  Piramidy finansowe w stylu znanego z lat 90. systemu argentyńskiego powróciły do Polski - ostrzega Urząd Ochrona Konkurencji i Konsumentów.
 • UOKiK postawił kolejnym firmom zarzut promowania systemów typu piramida

  UOKiK postawił kolejnym firmom zarzut promowania systemów typu piramida

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postawił kolejnym firmom zarzut promowania systemów typu piramida. Urząd podejrzewa, że firmy promujące systemy: Omega, Hybryd Cykler, Alternet&AdBlast, Team-Coin mogły wyłudzać pieniądze pod pretekstem zarabiania na oglądaniu reklam.
 • "PB": UOKiK na tropie piramidy w Omedze

  "PB": UOKiK na tropie piramidy w Omedze

  UOKiK bada, czy Omega Best to piramida finansowa. Wyjątkowo poinformował ABW o możliwości popełnienia przestępstwa przez jej założycieli - Bartosza Nafalskiego i Łukasza Bożka - informuje w środę "Puls Biznesu".
 • Amber Gold - kto winień piramidy finansowej?

  Amber Gold - kto winień piramidy finansowej?

  W poniedziałek Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpoczął ogłaszanie wyroku w trwającym od ponad trzech lat procesie ws. afery finansowej Amber Gold. Sąd uznał Marcina P. i jego żonę Katarzynę P. winnymi oszustwa i prowadzenia tzw. piramidy finansowej.
 • UOKiK ostrzega przed DasCoin i Netleaders

  UOKiK ostrzega przed DasCoin i Netleaders

  UOKiK podejrzewa, że może być to piramida, bo właściciel obiecuje zyski przede wszystkim w zamian za namówienie innych osób. Zdaniem urzędu, CL Singapore - firma, która wprowadza na rynek kryptowalutę DasCoin i zachęca do zakupu licencji - sprzedaje tylko obietnice.
 • Prokuratura: Dziesięć osób oskarżonych ws. "piramidy" Horcus

  Wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie zakończył śledztwo w sprawie piramidy finansowej Horcus Investment Group. Inwestorzy mieli w wyniku oszustw stracić ponad 36,5 mln złotych. Akt oskarżenia obejmuje dziesięć osób.

Filmy - Piramida finansowa (1)

 • Zbyt łatwo dajemy się nabrać na piramidy finansowe

  Według raportu serwisu kapitalni.org ponad połowa Polaków nie interesuje się finansami uznając tę wiedzę za niepotrzebną. Nie interesujemy się ostrzeżeniami KNF, a więc łatwo możemy się dać nabrać na piramidy finansowe, tworzone na podobieństwo Amber Gold.