piraci

Artykuły - Piraci (545)

Filmy - Piraci (5)

 • Współcześni piraci wyławiają miliony

  Niejeden poszukiwacz złota z pewnością zna Fort Pierce, miasto położone u wybrzeży Florydy. Pierścień ze szmaragdem, cenna brosza czy drogocenny naszyjnik – to marzenie Erica Schmitta, który wraz z rodziną poszukuje ukrytych na dnie oceanu skarbów. Jak dotąd udało im się odnaleźć monety o wartości miliona dolarów, które przed 300 laty przewoziła hiszpańska flotylla. Jak zapewnia Schmitt, to nie koniec poszukiwań. Na dnie jest jeszcze sporo wraków. Inny poszukiwacz złota, wyłowił już 4,5 miliona dolarów. I właśnie dlatego, mimo że praca poszukiwacza skarbów nie należy do najprzyjemniejszych, warto wybrać się na Florydę.
 • Kim są współcześni piraci?

  Piractwo to poważny problem współczesnego świata. Rzeczywistość niewiele ma wspólnego z barwnym wizerunkiem piratów znanym z książek i filmów przygodowych. Na całym świecie w ubiegłym roku zanotowano aż 297 pirackich incydentów. Niszczycielski wpływ piractwa na światową gospodarkę szacowany jest na blisko 6 miliardów dolarów!
 • "Porwanie"

  Statek towarowy MV Rozen zmierza do portu, gdy zostaje porwany przez somalijskich piratów na Oceanie Indyjskim. Wśród załogi statku znajduje się kucharz Mikkel oraz inżynier Jan, którzy wraz z resztą załogi zostają zakładnikami w cynicznej grze życia i śmierci.
 • "Piraci!"

  "Urocza" załoga piracka chce zdobyć tytuł Piratów Roku. Co z tego wyniknie?