piraci

Artykuły - Piraci (542)

Filmy - Piraci (8)

 • Polscy piraci z Karaibów w poszukiwaniu skarbów. „To są żmudne poszukiwania historyczne”

  Historyk Piotr Maszkowski, archeolog Patryk Muntowski i nurek Arkadiusz Agaciak to członkowie ekspedycji poszukującej skarbów na Karaibach. – Poszukiwania skarbów są niezwykle trudne – powiedział Muntowski. Jak trzeba się do tego przygotować? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • MSZ: Ośmiu Polaków uprowadzonych u wybrzeży Nigerii

  - Wiemy, że wśród 11 uprowadzonych jest ośmiu Polaków - potwierdził minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Do porwania załogi statku Pomerenia Sky doszło u wybrzeży Nigerii. Oprócz uprowadzonych Polaków porwanych zostało także dwóch Filipińczyków i jeden Ukrainiec. (TVN24/x-news)
 • Współcześni piraci wyławiają miliony

  Niejeden poszukiwacz złota z pewnością zna Fort Pierce, miasto położone u wybrzeży Florydy. Pierścień ze szmaragdem, cenna brosza czy drogocenny naszyjnik – to marzenie Erica Schmitta, który wraz z rodziną poszukuje ukrytych na dnie oceanu skarbów. Jak dotąd udało im się odnaleźć monety o wartości miliona dolarów, które przed 300 laty przewoziła hiszpańska flotylla. Jak zapewnia Schmitt, to nie koniec poszukiwań. Na dnie jest jeszcze sporo wraków. Inny poszukiwacz złota, wyłowił już 4,5 miliona dolarów. I właśnie dlatego, mimo że praca poszukiwacza skarbów nie należy do najprzyjemniejszych, warto wybrać się na Florydę.
 • Kim są współcześni piraci?

  Piractwo to poważny problem współczesnego świata. Rzeczywistość niewiele ma wspólnego z barwnym wizerunkiem piratów znanym z książek i filmów przygodowych. Na całym świecie w ubiegłym roku zanotowano aż 297 pirackich incydentów. Niszczycielski wpływ piractwa na światową gospodarkę szacowany jest na blisko 6 miliardów dolarów!