Piotrków Trybunalski

Synonimy:
Piotrkowie Trybunalskim,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Piotrków Trybunalski (36)

 • Piotrków Trybunalski ma miejską pasiekę i własny miód

  Piotrków Trybunalski ma miejską pasiekę i własny miód

  250 tys. pszczół ma produkować miód w miejskiej pasiece, którą założono w Piotrkowie Trybunalskim. - Chcemy pokazać, że żyjemy w zgodzie z naturą i propagować postawy proekologiczne wśród mieszkańców - tłumaczył prezydent miasta Krzysztof Chojniak.
 • Zbrodniarz wojenny trafił do polskiego więzienia. Są komplikacje

  Zbrodniarz wojenny trafił do polskiego więzienia. Są komplikacje

  Warszawski sąd ma wkrótce dostosować do polskiego systemu prawnego karę 35 lat więzienia dla serbskiego zbrodniarza wojennego gen. Radislava Krsticia, który trafił do aresztu w Piotrkowie Tryb. Powodem jest fakt, że polskie prawo nie zna wymiaru kary 35 lat.
 • Serbski zbrodniarz wojenny trafił do więzienia w Piotrkowie Trybunalskim

  Serbski zbrodniarz wojenny trafił do więzienia w Piotrkowie Trybunalskim

  Dzisiaj do więzienia w Piotrkowie Trybunalskim trafił serbski zbrodniarz wojenny gen. Radislav Krstić - dowiedziała się nieoficjalnie telewizja Superstacja. Informacje te potwierdził w rozmowie z INTERIA.PL por. Jakub Białkowski z Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.
 • Oficjalne wyniki: Referendum w Piotrkowie Trybunalskim nieważne

  Oficjalne wyniki: Referendum w Piotrkowie Trybunalskim nieważne

  Zaledwie 4 329 osób wzięło udział w niedzielnym referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka. Ze względu na zbyt niską frekwencję referendum uznano za nieważne, a prezydent zachował stanowisko.
 • Referendum ws. odwołania prezydenta Piotrkowa Trybynalskiego

  W Piotrkowie Trybunalskim (woj. łódzkie) rozpoczęło się referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta Krzysztofa Chojniaka. Lokale wyborcze będą otwarte do godz. 21. Aby wyniki głosowania były ważne, musi w nim wziąć udział przynajmniej 17 804 wyborców.
 • NIK: Urzędnicy w Łódzkiem rzucali inwestorom kłody pod nogi

  NIK: Urzędnicy w Łódzkiem rzucali inwestorom kłody pod nogi

  Niemal dwa i pół roku trzeba było czekać na decyzję urzędników łódzkiego magistratu, konieczną do uzyskania pozwolenia na budowę - wynika z reportu Najwyższej Izby Kontroli w Łodzi. NIK sprawdził: Łódź, Bełchatów, Piotrków Trybunalski, Zgierz i Tomaszów Mazowiecki. We wszystkich miastach nie przestrzegano terminów wydawania decyzji i tym samym niemal co drugi inwestor miał rzucane kłody pod nogi.
 • Łódzkie: Pieszy został śmiertelnie potrącony przez kilka samochodów

  Łódzkie: Pieszy został śmiertelnie potrącony przez kilka samochodów

  W okolicach Piotrkowa Trybunalskiego mężczyzna o nieustalonych jeszcze personaliach został potrącony przez kilka samochodów. Zginął na miejscu. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności zdarzenia.
 • Nowy "maluch" po 34 latach odnaleziony w garażu

  Nowy "maluch" po 34 latach odnaleziony w garażu

  Oryginalnego, niemal prosto z fabryki Fiata 126p z 1979 r. można kupić w Łodzi. Przez 34 lata "maluch" garażował w Piotrkowie Trybunalskim, na siedzeniach ma jeszcze folię, a na liczniku jedynie 10 kilometrów. Jego cena na internetowej aukcji doszła już do 75 tys. zł.
 • 15 lat więzienia za zabójstwo trzymiesięcznej córki

  15 lat więzienia za zabójstwo trzymiesięcznej córki

  Na karę 15 lat więzienia skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim 27-letniego Piotra B., oskarżonego o zabójstwo trzymiesięcznej córeczki i znęcanie się nad nią ze szczególnym okrucieństwem. Dziewczynka zmarła po silnym uderzeniu ręką w głowę.
 • Wyrok za zmuszanie pracowników do brania kredytów - utrzymany

  Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, który skazał na 2,5 roku więzienia b. dyrektorkę szkoły podstawowej w Moszczenicy Agnieszkę D. Kobieta zmuszała pracowników placówki do zaciągania dla niej wysokich kredytów.