Piotr Trzaskalski

Synonimy:
Trzaskalski Piotr,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Piotr Trzaskalski (14)

 • Piotr Trzaskalski: Życie po "Edim"

  Piotr Trzaskalski: Życie po "Edim"

  Debiutował głośnym "Edim", który z miejsca umieścił go wśród czołowych polskich reżyserów. Jego drugi film okazał się jednak artystycznym zawodem. Trzeci i póki co ostatni film, "Mój rower", okazał się ciepłą opowieścią o ojcach i synach. Od tego czasu próbuje swych sił w telewizji. Jego pierwszy serial anulowano po zaledwie jednym odcinku. Drugi zadebiutuje niebawem. 5 lutego 2019 roku Piotr Trzaskalski skończył 55 lat.
 • Życie jest pełne wzwodów i upadków

  Życie jest pełne wzwodów i upadków

  Michał Urbaniak, legenda światowego jazzu, zadebiutował w filmie "Mój rower". Grany przez niego Włodek - skonfliktowany z rodziną artysta, który z dużą łatwością sięga po kieliszek - jest mu szczególnie bliski.
 • "Mój rower": Cała prawda o facetach

  "Mój rower": Cała prawda o facetach

  "Cała prawda o facetach" - tak nowy film Piotra Trzaskalskiego "Mój rower" reklamuje dystrybutor obrazu - ITI Cinema. W kinach oglądać będziemy mogli go od 16 listopada.
 • Gdynia Film Festival: Kroniki samochodowe

  Gdynia Film Festival: Kroniki samochodowe

  Okrzyknięty 10 lat temu nadzieją polskiego kina Piotr Trzaskalski ("Edi") powrócił do reżyserii po kilkuletnim niebycie, prezentując w konkursie Gdynia Film Festival swój najnowszy obraz "Mój rower". O wiele ciekawszą propozycją była jednak pokazywana w Panoramie Polskiego Kina "Piąta pora roku" Jerzego Domaradzkiego. Akcja obydwu obrazów w znacznej mierze rozgrywa się... w samochodzie.
 • Dofinansowano nowy film Kolskiego

  Dofinansowano nowy film Kolskiego

  Filmy powstające w Łodzi lub realizowane przez łódzkie firmy otrzymają w tym roku w sumie 560 tys. zł dofinansowania z miejskiej kasy w ramach Łódzkiego Funduszu Filmowego. Informuje o tym na swojej stronie internetowej Łódź Film Commission (ŁFC).
 • Żmijewski będzie... brutalny

  Żmijewski będzie... brutalny

  To będzie postać "mocna, krwista, a nawet brutalna" - tak bohatera, którego w filmie "Mój rower" zagra Artur Żmijewski, określił reżyser powstającego obrazu, Piotr Trzaskalski.
 • Michał Urbaniak: Instrumentem jest całe ciało

  Michał Urbaniak: Instrumentem jest całe ciało

  Jeden z najbardziej cenionych polskich jazzmanów na świecie, Michał Urbaniak, gra w najnowszym filmie Piotra Trzaskalskiego - "Mój rower". - Muszę powiedzieć, że praca aktora przypomina mi trochę występy na estradzie. Z tym, że w wypadku filmu instrumentem jest całe ciało, a nuty zastępują słowa - twierdzi muzyk.
 • Żmijewski w roli wybitnego pianisty

  Żmijewski w roli wybitnego pianisty

  Artur Żmijewski w roli wybitnego pianisty oraz jazzman Michał Urbaniak, jako jego ojciec - m.in. ci artyści wystąpią w nowym filmie twórcy "Ediego", Piotra Trzaskalskiego. Będzie to rodzinna historia o trzech pokoleniach mężczyzn.
 • Trzaskalski kręci nowy film

  Trzaskalski kręci nowy film

  Zdjęcia do dwóch filmów fabularnych: "Mój rower" Piotra Trzaskalskiego i "Srebrny lis Felicji T." Edwarda Etlera rozpoczną się w przyszłym tygodniu w Łodzi - poinformował w piątek Krzysztof Kowalewicz z wydziału kultury łódzkiego magistratu.
 • "Mistrz" z nagrodą w Miami

  "Mistrz" z nagrodą w Miami

  Film Piotra Trzaskalskiego "Mistrz" otrzymał wyróżnienie FIPRESCI podczas zakończonego 12 marca 23. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Miami. Główna nagroda Grand Jury Prize przypadła duńskiemu filmowi "Oskarżony" Jacoba Thuesena, który prezentowany był podczas ostatniego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Filmy - Piotr Trzaskalski (4)

 • "Mój rower"

  Dziadek, ojciec i syn - Paweł (Artur Żmijewski), Włodek (Michał Urbaniak) i Maciek (Krzysztof Chodorowski) - skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? "Mój rower" to nowy komediodramat Piotra Trzaskalskiego.
 • Urbaniak: Wystraszyłem się Żmijewskiego

  Aktorstwo to piękny, trudny zawód - mówił na konferencji prasowej w Gdyni Michał Urbaniak, który w filmie "Mój rower" Piotra Trzaskalskiego zagrał jedną z głównych ról. Muzyk przyznał, że pojawienie się na planie Artura Żmijewskiego, jego filmowego syna, wzbudziło w nim pewien popłoch.
 • Piotr Trzaskalski o filmie "Mój rower"

  Film "Mój rower" Piotra Trzaskalskiego to studium trudnych relacji międzypokoleniowych, ukazanych w układzie: dziadek, jego syn i wnuk. - Często obwiniamy rodziców o jakieś cechy, które nam wpoili, a po latach okazuje się, że są one naszym najpotężniejszym orężem - mówił w Gdyni reżyser.
 • Filmowy debiut Michała Urbaniaka

  To było tak mocne i wzruszające przeżycie, że na planie lały się nawet łzy - Michał Urbaniak opowiada o swojej roli w filmie "Mój rower" Piotra Trzaskalskiego. - Zagrałem muzyka; to mogłem być ja albo któryś z moich kolegów.