Piotr Rosołowski

Artykuły - Piotr Rosołowski (6)

 • Kot, Komasa i twórcy "Efektu domina" walczą o Paszport "Polityki"

  Kot, Komasa i twórcy "Efektu domina" walczą o Paszport "Polityki"

  Znamy nominowanych do Paszportów "Polityki". W kategorii film wyróżnieni zostali: Tomasz Kot, Jan Komasa oraz Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski.
 • "Efekt domina" we wrześniu w kinach

  "Efekt domina" we wrześniu w kinach

  Pełnometrażowy dokument "Efekt domina" w reż. Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego, który zdobył trzy nagrody na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym, 26 września trafi na ekrany kin.
 • Indianin, kapłan wudu i... gorący towar

  Indianin, kapłan wudu i... gorący towar

  W piątek na ekrany kin trafia sześć premierowych pozycji, w tym nowy film twórców "Piratów z Karaibów" - "Jeździec znikąd" z Johnnym Deppem, komedia "Gorący towar" z dawno niewidzianą na dużym ekranie Sandrą Bullock oraz "Sztuka znikania" - kolejny dokument znanego z nominowanego do Oscara "Królika po berlińsku" duetu Bartek Konopka - Piotr Rosołowski.
 • "Królik..." z nagrodą w Madrycie

  "Królik..." z nagrodą w Madrycie

  "Królik po berlińsku", nominowany do Oscara film dokumentalny Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego, dostał drugą nagrodę w kategorii krótkiego metrażu w ramach 7.edycji hiszpańskiego festiwalu filmowego Documenta Madrid (7 - 16 maja). Była to zarazem hiszpańska premiera dla tego tytułu.
 • Polityka króliczych nor

  Polityka króliczych nor

  "Królik po berlińsku & Esterhazy", reż. Izabela Plucińska, Piotr Rosołowski, Bartosz Konopka, Polska 2009, Fundacja Film Polski, premiera kinowa: 4 grudnia 2009.
 • Polskie króliki idą w świat

  Polskie króliki idą w świat

  Jeden z najbardziej oczekiwanych filmów dokumentalnych "Królik po berlińsku" (niem: Mauerhase; ang: Rabbit a la Berlin) Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego, zakwalifikował się do konkursów prestiżowych festiwali: Hot Docs w Toronto i Visions du Reel w Nyon