Piotr Głowacki

Artykuły - Piotr Głowacki (29)

 • Piotr Głowacki: Jak zagrać osobę z zespołem Aspergera?

  Piotr Głowacki: Jak zagrać osobę z zespołem Aspergera?

  Piotr Głowacki przyznaje, że dzięki roli w serialu "Nieobecni" mógł spojrzeć na świat z zupełnie innego punktu widzenia. Grany przez niego bohater, Filip Zachara, policyjny specjalista w sprawach zaginięć, ma bowiem zespół Aspergera.
 • "Lewiatan" Bartka Konopki w Teatrze Telewizji. W obsadzie Gruszka, Dębska, Żurawski i Głowacki

  "Lewiatan" Bartka Konopki w Teatrze Telewizji. W obsadzie Gruszka, Dębska, Żurawski i Głowacki

  W Dzień Kobiet, 8 marca, Teatr Telewizji zaprezentuje najnowszą produkcję sezonu 2020/2021. Będzie to "Lewiatan" autorstwa Borisa Akunina w adaptacji Cezarego Harasimowicza i reżyserii Bartka Konopki. Główne role w spektaklu grają: Karolina Gruszka, Maria Dębska, Piotr Głowacki i Piotr Żurawski.
 • Piotr Głowacki zdradził, jak wyglądają imprezy disco-polo

  Piotr Głowacki zdradził, jak wyglądają imprezy disco-polo

  Popularny aktor był w środę gościem Rafała Zawieruchy w jego instagramowym programie „Zawierucha filmowa”. Opowiadał m.in. o tym, jak wyglądały jego przygotowania do roli „Rudego” w filmie Macieja Bochniaka „Disco polo”.
 • Piotr Głowacki: Najlepsze imprezy robią muzycy disco polo

  Piotr Głowacki: Najlepsze imprezy robią muzycy disco polo

  Popularny aktor był w środę, 20 maja, gościem Rafała Zawieruchy w jego instagramowym programie "Zawierucha filmowa". Opowiadał m.in. o tym, jak wyglądały jego przygotowania do roli "Rudego" w filmie Macieja Bochniaka "Disco polo". Chcąc lepiej wcielić się w tę postać, Głowacki chodził na koncerty gwiazd disco polo i na imprezy organizowane przez ludzi z tej branży. Do dziś dobrze je wspomina.
 • Mistrz: Coraz bliżej premiery filmu o legendarnym pięściarzu z Auschwitz

  Mistrz: Coraz bliżej premiery filmu o legendarnym pięściarzu z Auschwitz

  Zakończyły się zdjęcia do filmu „Mistrz” przedstawiającego losy legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy’ego” Pietrzykowskiego, mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Produkcja z Piotrem Głowackim w roli głównej trafi do kin już 16 października.
 • "Mistrz": Powstaje film o legendarnym polskim pięściarzu

  "Mistrz": Powstaje film o legendarnym polskim pięściarzu

  Biografia Tadeusza "Teddy'ego" Pietrzykowskiego - pięściarza, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, jest historią godną Oscara. Trwają prace nad realizacją filmu pod tytułem "Mistrz", przedstawiającego losy legendarnego boksera. W roli tytułowej wystąpi Piotr Głowacki ("Bogowie"). Za produkcję odpowiadają współtwórcy głośnego obrazu "Najlepszy".
 • Piotr Głowacki na ściance z piękną żoną

  Piotr Głowacki na ściance z piękną żoną

  Piotr Głowacki jest jednym z najbardziej „wziętych” polskich aktorów. Od kilku lat umiejętnie łączy pracę na planach serialowym i filmowym.
 • ​Piotr Głowacki: Trzy równoległe ścieżki aktorskie

  ​Piotr Głowacki: Trzy równoległe ścieżki aktorskie

  Zdaniem Piotra Głowackiego każdy aktor w swoim dorobku zawodowym powinien mieć zarówno role teatralne i filmowe, jak i serialowe. Trzeba bowiem zdobywać doświadczenie na różnych płaszczyznach i dostosowywać się do potrzeb widzów. Dla niego priorytetem jest teraz rola w nowym spektaklu Teatru Telewizji "Inspekcja" i postać prof. Artura Barta w serialu "Na dobre i na złe".
 • Piotr Głowacki: Tata bliźniaków

  Piotr Głowacki: Tata bliźniaków

  ​Piotr Głowacki jest ojcem bliźniaków. Córka Ida i syn Aaron przyszli na świat wiosną tego roku. Aktor podkreśla, że tacierzyństwo zmienia życie mężczyzny, uczy nowego spojrzenia na świat i większej odpowiedzialności. Inne są także priorytety. Dlatego teraz każdą wolną chwilę stara się spędzać w domu i jeśli z racji wykonywanego zawodu nie musi bywać na jakichś imprezach promocyjnych, to bez wahania z nich rezygnuje.
 • Piotr Głowacki: Gram tam, gdzie chcę

  Piotr Głowacki: Gram tam, gdzie chcę

  Piotr Głowacki dołączył do serialu "Na dobre i na złe" półtora roku temu. Wciela się w postać światowej sławy neurochirurga prof. Artura Barta, który trafił do Leśnej Góry z Australii. Aktor wyznaje, że nie odrzuca propozycji, jakie dostaje, i do każdej kreacji, nawet najmniejszej, podchodzi z takim samym zaangażowaniem. Nie wartościuje ról pod względem wielkości i granie epizodów także sprawia mu ogromną przyjemność.

Zdjęcia - Piotr Głowacki (10)

Filmy - Piotr Głowacki (12)

 • Piotr Głowacki: Jak zagrać osobę z zespołem Aspergera?

  Piotr Głowacki przyznaje, że dzięki roli w serialu „Nieobecni” mógł spojrzeć na świat z zupełnie innego punktu widzenia. Grany przez niego bohater, Filip Zachara, policyjny specjalista w sprawach zaginięć, ma bowiem zespół Aspergera. Aktor tłumaczy, że wcześniej nie miał okazji spotkać się z kimś w spektrum autyzmu. We wstępnej fazie przygotowań do roli głównym źródłem wiedzy były więc tylko książki i materiały w internecie. Po jakimś czasie znalazł jednak w sieci społeczność dorosłych dotkniętych tym zaburzeniem. Członkowie tej grupy okazali się niezwykle pomocni, chętnie odpowiadali na wszystkie nurtujące go pytania i rozwiewali wątpliwości. Udało mu się więc dość dobrze poznać ich sposób bycia i problemy, z jakimi muszą się mierzyć każdego dnia.
 • ​Piotr Głowacki: Trzy równoległe ścieżki aktorskie

  Zdaniem Piotra Głowackiego każdy aktor w swoim dorobku zawodowym powinien mieć zarówno role teatralne i filmowe, jak i serialowe. Trzeba bowiem zdobywać doświadczenie na różnych płaszczyznach i dostosowywać się do potrzeb widzów.
 • Piotr Głowacki: Tata bliźniaków

  ​Piotr Głowacki jest ojcem bliźniaków. Córka Ida i syn Aaron przyszli na świat wiosną tego roku. Aktor podkreśla, że tacierzyństwo zmienia życie mężczyzny, uczy nowego spojrzenia na świat i większej odpowiedzialności.
 • Piotr Głowacki: Gram tam, gdzie chcę

  Piotr Głowacki wyznaje, że nie odrzuca propozycji, jakie dostaje, i do każdej kreacji, nawet najmniejszej, podchodzi z takim samym zaangażowaniem. Aktor nie wartościuje ról pod względem wielkości i granie epizodów także sprawia mu ogromną przyjemność.