PIN

Artykuły - PIN (133)

 • W Biedronce nowe limity na transakcje zbliżeniowe bez PIN

  W Biedronce nowe limity na transakcje zbliżeniowe bez PIN

  ​Klienci sklepów Biedronka w całej Polsce będą mogli zapłacić zbliżeniowo za zakupy do 100 zł bez konieczności potwierdzania ich kodem PIN. Proces wdrażania tej zmiany rozpoczął się w piątek, 20 marca i objął od razu wszystkie sklepy sieci. To kolejne udogodnienia wprowadzone z troski o bezpieczeństwo klientów i pracowników, które Biedronka ogłosiła w ostatnich dniach – czytamy w komunikacie.
 • Od piątku bank BNP Paribas podnosi limit płatności zbliżeniowych do 100 zł bez PIN

  Od piątku bank BNP Paribas podnosi limit płatności zbliżeniowych do 100 zł bez PIN

  ​Od piątku 20 marca BNP Paribas podnosi do 100 zł limit dla płatności zbliżeniowych kartami Mastercard - poinformował w czwartek bank. Zastrzegł, że warunkiem zrealizowania takiej transakcji jest aktualizacja oprogramowania terminali w sklepach i punktach usługowych.
 • Wyższy limit płatności bez PIN-u? Jest zdanie nadzorcy

  Wyższy limit płatności bez PIN-u? Jest zdanie nadzorcy

  Nadzór finansowy mówi "tak" w sprawie podniesienia kwoty płatności zbliżeniowych bez PIN-u. Jednak pod warunkiem, że będzie możliwość pozostania przy niższym limicie.
 • Głos zamiast PIN-u

  Głos zamiast PIN-u

  Do 2022 roku rynek biometryczny osiągnie wartość 11 miliardów dolarów. Biometria w życiu codziennym to już tylko kwestia czasu.
 • PIN-y i hasła odchodzą w niepamięć. Biometria ochroni twoje pieniądze lepiej?

  PIN-y i hasła odchodzą w niepamięć. Biometria ochroni twoje pieniądze lepiej?

  Współczesny klient bankowy jest wymagający. Zależy mu nie tylko na atrakcyjnej ofercie produktowej, lecz także na tym, żeby korzystanie z usług bankowych było bezpieczne, wygodne i mało czasochłonne. Aby sprostać tym wymaganiom, banki wprowadzają coraz to nowsze technologie. Jedną z nich jest biometria głosowa.
 • Wypłacając pieniądze z bankomatu, bądźmy ostrożni

  Wypłacając pieniądze z bankomatu, bądźmy ostrożni

  "Złodzieje są coraz bardziej sprytni. Żeby dostać się do naszych pieniędzy, wymyślają coraz to nowsze urządzenia" - mówi w rozmowie z Kubą Kaługą sierżant sztabowy Michał Sienkiewicz z policji w Gdańsku. I jak dodaje, kiedy wypłacamy pieniądze, warto przez chwilę przyjrzeć się bankomatowi, z którego korzystamy.
 • Luki w zabezpieczeniu kart kredytowych?

  Luki w zabezpieczeniu kart kredytowych?

  Eksperci z Uniwersytetu w Newcastle ostrzegają przed niewystarczającym - ich zdaniem - zabezpieczeniem kart kredytowych. Chodzi o tzw. transakcje bezkontaktowe, gdzie wprowadzenie numeru PIN nie jest konieczne.
 • Nieweryfikowalny PIN - nowy rodzaj zabezpieczeń

  Nieweryfikowalny PIN - nowy rodzaj zabezpieczeń

  ​Szacuje się, że nawet 1 na 10 osób gubi swój telefon. Wartość smartfonów utraconych w samych Stanach Zjednoczonych przekracza 30 mld dolarów rocznie. W ujęciu globalnym to już jednak nawet 7 mln dolarów dziennie. Problem jest tym poważniejszy, że obecnie telefony to nie tylko kopalnia wiedzy o użytkowniku. Coraz częściej na smartfonach, obok galerii zdjęć, goszczą także bankowe aplikacje albo okno zdalnego dostępu do firmowego systemu informatycznego (VPN).
 • RMF 24: Nigdy więcej PIN-u

  RMF 24: Nigdy więcej PIN-u

  Ciągle mylisz: PIN-y czy kody dostępu? Masz dość tworzenia nowych haseł tylko po to, by je znowu zapomnieć? Propozycja naukowców z Uniwersytetu w Yorku może być właśnie dla ciebie. W artykule opublikowanym dziś na łamach czasopisma "PeerJ" proponują oni zupełnie nowy system identyfikacji - Facelock - oparty na rozpoznawaniu twarzy. Nie o biometrykę tu jednak chodzi. Twarze ma rozpoznawać użytkownik, który chce dostępu do systemu.
 • Strefa euro jest już właściwie zdrowa

  Strefa euro jest już właściwie zdrowa

  Gościem Radia PIN była dzisiaj Danuta Hübner, europosłanka, kandydatka Platformy Obywatelskiej. Poniżej zapis rozmowy w Radiu PiN.

Filmy - PIN (4)

 • PIN-y i hasła odchodzą w niepamięć. Biometria ochroni twoje pieniądze lepiej?

  Współczesny klient bankowy jest wymagający. Zależy mu nie tylko na atrakcyjnej ofercie produktowej, lecz także na tym, żeby korzystanie z usług bankowych było bezpieczne, wygodne i mało czasochłonne. Aby sprostać tym wymaganiom, banki wprowadzają coraz to nowsze technologie. Jedną z nich jest biometria głosowa. Biometria pozwala na wykorzystanie indywidualnych cech każdego człowieka do weryfikacji jego tożsamości. Do jej uwierzytelnienia mogą służyć linie papilarne, układ naczyń krwionośnych palca, geometria twarzy, tęczówka oka czy głos. Stosunkowo nowa na polskim rynku bankowym jest właśnie biometria głosowa.
 • Na czym skupia się zespół PIN?

  Zespół PIN już tej jesieni zamierza wejść do studia i zabrać się za nagrywanie nowej płyty. Przy okazji, członkowie zespołu zdradzili nam swoje koncertowe plany.
 • Kochamy PIN za niekochanie

  O niesłownikowej wersji "Niekochania" opowiada zespół PIN.
 • PIN o gwiazdach i konstelacjach

  "Lubimy muzykę prawdziwą, która opowiada o rzeczach, które się dzieją wokół nas, nie lubimy sztuczności" - mówili muzycy z zespołu PIN w rozmowie z INTERIA.PL