Piłsudski (film)

Artykuły - Piłsudski (film) (16)

 • "Piłsudski": Borys Szyc schudł 10 kilogramów

  "Piłsudski": Borys Szyc schudł 10 kilogramów

  Choć Borys Szyc prezentuje zupełnie inny typ urody niż Józef Piłsudski, dzięki staraniom "filmowych czarodziejów" bardzo upodobnił się do Marszałka. Dla roli w produkcji "Piłsudski", schudł 10 kilogramów i spędzał wiele godzin w charakteryzatorni.
 • "Piłsudski": Gdzie ten ogień? [recenzja]

  "Piłsudski": Gdzie ten ogień? [recenzja]

  Jedna z najbarwniejszych i najważniejszych postaci polskiej historii i film, z którego wychodzi się z poczuciem niedosytu. Widać intencje i ambicje, a jednak brakuje żaru.
 • Uroczysta premiera filmu "Piłsudski"

  Uroczysta premiera filmu "Piłsudski"

  W warszawskim Multikinie w Złotych Tarasach w czwartek, 5 września, odbyła się premiera filmu "Piłsudski". Na uroczystym pokazie pojawił się reżyser Michał Rosa, odtwórca tytułowej roli Borys Szyc oraz pozostali aktorzy, którzy wystąpili w produkcji.
 • Józef Pawłowski jako polski Tatar

  Józef Pawłowski jako polski Tatar

  Z filmu "Piłsudski", który wejdzie do kin 13 września, dowiemy się, że drużyna tytułowego szefa PPS-u była bardzo barwna. Wśród jego towarzyszy był m.in. Tatar i muzułmanin, Aleksander Sulkiewicz. W tej superprodukcji wciela się w niego Józef Pawłowski.
 • "Piłsudski": Pasja życia

  "Piłsudski": Pasja życia

  "Piłsudski" - najbardziej oczekiwana premiera tej jesieni, zadebiutuje w kinach już za miesiąc. Wkrótce potem zostanie również pokazany w konkursie głównym na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To opowieść o Marszałku, jakiego nie znamy i walce o niepodległość, która nie miała prawa się udać.
 • Ørganek i O.S.T.R. śpiewają dla "Piłsudskiego"

  Ørganek i O.S.T.R. śpiewają dla "Piłsudskiego"

  13 września w kinach pojawi się długo oczekiwana produkcja Michała Rosy "Piłsudski", ale już teraz prezentujemy utwór, który specjalnie do filmu napisał Ørganek i O.S.T.R. Posłuchaj wybuchowej mieszanki rocka i hip-hopu w piosence "To nie miało prawa się stać".
 • "Piłsudski": To ja byłam kobietą jego życia

  "Piłsudski": To ja byłam kobietą jego życia

  Żona i kochanka, partnerka i matka jego dzieci - kim były najważniejsze kobiety życia Piłsudskiego? Bycie partnerką wielkiego człowieka to ogromna odpowiedzialność. Ta rola jest jednak tylko pozornie drugoplanowa. U boku Piłsudskiego stały dwie silne kobiety: Maria Piłsudska (Magdalena Boczarska) i Aleksandra Szczerbińska (Maria Dębska).
 • "Wybuchowa" Maria Dębska

  "Wybuchowa" Maria Dębska

  Aleksandra Szczerbińska była drugą żoną Józefa Piłsudskiego i matką jego dwóch córek. W filmie "Piłsudski", który trafi do kin 13 września, gra ją Maria Dębska. Podczas zdjęć aktorka musiała nosić ważący 10 kg gorset, w którym schowane były pistolety i amunicja.
 • ​Piłsudski, Szyc i kobiety

  ​Piłsudski, Szyc i kobiety

  Pierwszą namiętnością Józefa Piłsudskiego była polityka, drugą kobiety. Przekonamy się o tym w filmie "Piłsudski", który wejdzie do kin 13 września. "Musiał wywoływać w kobietach coś takiego, że chciały się nim zaopiekować" - zauważył odtwórca roli Marszałka, Borys Szyc.
 • "Piłsudski": Metamorfoza Borysa Szyca

  "Piłsudski": Metamorfoza Borysa Szyca

  Choć Borys Szyc prezentuje zupełnie inny typ urody niż Józef Piłsudski, dzięki staraniom "filmowych czarodziejów" bardzo upodobnił się do Marszałka. Dla roli w produkcji "Piłsudski", schudł 10 kilogramów i spędzał wiele godzin w charakteryzatorni.

Zdjęcia - Piłsudski (film) (4)

 • film.interia.pl
  "Piłsudski"
 • film.interia.pl
  "Piłsudski"
 • film.interia.pl
  "Piłsudski"
 • film.interia.pl
  "Piłsudski"

Filmy - Piłsudski (film) (2)